Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 4d. 10:20

Impotencija: atsiradimo priežastys ir gydymo būdai

Gydytojo apžiūra
Vida Press nuotr. / Gydytojo apžiūra

Impotencija (dar kitaip vadinama erekcijos sutrikimu arba erektiline disfunkcija) – tai vyro negalėjimas sukelti ar išlaikyti pakankamą varpos erekciją, kad būtų atliktas lytinis aktas. Nors tokiu sutrikimu skundžiasi tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus vyrai, kaip ir kitos su lytine sistema susijusios ligos, ši tema visuomenėje vis dar išlieka tabu. Dėl nepakankamų žinių, baimės kreiptis į specialistus ar neatsakingo požiūrio į lytiniu keliu plintančių ligų profilaktiką pirmieji simptomai gali virsti ilgalaike problema. Ką vertėtų žinoti apie impotenciją ir kaip laiku imtis tinkamų priemonių, kad ji nekenktų jūsų seksualinio gyvenimo kokybei?

Įtakos turi ir gyvenimo būdas

Jauniems vyrams, kuriems impotencijos požymiai pasitaiko rečiau, šio sutrikimo atsiradimui įtakos neretai turi psichogeninės priežastys: įtampa, stresas, įvairios baimės, depresija ir t. t. Vyresniame amžiuje pasireiškia lėtiniai erekcijos sutrikimai, kurie gali išsivystyti dėl diabeto, hipertenzijos, neurologinių ligų, prostatito ar kitų organinių priežasčių. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad impotencija nėra „savarankiška“ liga – paprastai tai negydomo uždegimo šlaplėje, prostatoje ar kitų lytinės sistemos ligų komplikacija.

Nors per pastaruosius dešimtmečius medicina bei žmonių supratimas apie įvairių ligų simptomus ir priežastis smarkiai pažengė į priekį, pastebimas bendras vyrų seksualinės sveikatos pablogėjimas. Manoma, kad tam nemažai įtakos turi šiuolaikinis gyvenimo būdas, žalingi įpročiai ar aplinkoje vykstantys pokyčiai. Tai oro tarša, nesveikas maistas, alkoholis, cigaretės, fizinio aktyvumo stoka, nuolatinė seksualinių partnerių kaita, lytiniu būdu plintančios ligos ir pan.

Pirmieji simptomai gali būti nepastebimi

Pirmieji lytinės sistemos uždegimo požymiai, kurie gali komplikuotis į erekcijos sutrikimus, dažnai būna nė nepastebimi, kol staiga pasireiškia itin nemalonūs simptomai: padažnėjęs, skausmingas šlapinimasis, bėrimai, niežulys. Svarbu atkreipti dėmesį į genitalijų ir jų skysčių kvapą – jis gali būti nemalonus, ryte, dar nesišlapinus, pastebimos išskyros tampa neskaidrios, tarsi drumstos.

Suklusti turėtų ir kiek vyresnio amžiaus vyrai, einantys 45-uosius gyvenimo metus. Nustatyta, kad šiame amžiuje potencija ima vis sparčiau silpnėti dėl natūralių organinių priežasčių: sumažėja testosterono, pradeda trikti kraujotaka, dėl susilpnėjusios kolageno gamybos glemba raumenys. Bet kuriuo atveju, patartina nedaryti skubotų išvadų ir dėl bet kokių su lytiniu gyvenimu susijusių sutrikimų konsultuotis su šios srities specialistais.

Lytinės sistemos ligų išvengti padės ilgalaikis partneris

Lytinio gyvenimo nesėkmėmis vyrai nelinkę dalintis su niekuo. Norėdami išsaugoti savo reputaciją ir neparodyti silpnųjų vietų, stipriosios lyties atstovai bando atsakymų ieškoti patys: informacija apie ligas domisi internete, vaistus renkasi savo nuožiūra, apie tai nesikalba nė su savo antromis pusėmis. Deja, toks kelias į gijimo procesą gali būti labai ilgas ir neefektyvus. Kadangi impotencijos atsiradimą lemia skirtingi veiksniai, tik tiksliai identifikuotos ligos priežastys gali padiktuoti, kokios priemonės turi būti skirtos gydymui.

Kad išvengtumėte bet kokių lytinės sistemos sutrikimų, kurie tiesiogiai siejasi su impotencija, geriausia turėti vieną partnerį, o prieš pradedant santykius su nauju – abiem išsitirti ir įsitikinti, kad nenešiojate jokių lytiniu būdu plintančių infekcijų. Taip pat rekomenduojama atlikti tyrimus, jei po nesaugios sueities genitalijos pajautėte bent menkiausius nemalonius pojūčius.

Gydymo rezultatai priklauso nuo imuniteto stiprinimo, sveikos mitybos, vitaminų įsisavinimo, veninę ir arterinę kraujotaką gerinančių preparatų, antibiotikų bei kitų grupių mikrobų naikintojų vaistų paskyrimo, kurie turi būti parenkami pagal antibiotikogramos rezultatus. Po bet kokio gydymo būtina daryti pakartotinius tyrimus, kurie leis įsitikinti, jog organizmas sveiksta. Sergant šlaplės ir prostatos lėtiniu uždegimu, būtina lygiagrečiai gydyti ir sinusitą, kariozinius dantis, hemorojų, parodontozę, pūlingą anginą – taip užkirsite kelią infekcijų patekimui i lytinę sistemą.

Sunkesni impotencijos atvejai gydomi vaistais, kurie suaktyvina kraujo tekėjimą į varpą, o pacientams, kurie serga stipria kraujagyslinės kilmės impotencija, gali būti taikomas ir chirurginis kraujotakos atstatymas.

Jei impotencijos priežastys psichogeninio pobūdžio, dažnai pakanka augalinės kilmės preparatų ir psichoterapijos bei psichoseksualinio auklėjimo, kuris padedą susigrąžinti lytinę funkciją. Labai svarbu, kad šiame procese dalyvautų ir antroji pusė, kurios supratimas bei palaikymas gali ženkliai paspartinti gijimo procesą.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

20:37
00:58
00:23

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką