Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 30d. 16:19

Individualios veiklos apskaita: elektroninė ar popierinė?

Individualios veiklos apskaita: elektroninė ar popierinė?
Partnerio nuotr. / Individualios veiklos apskaita: elektroninė ar popierinė?

Gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą, turi vesti buhalterinę apskaitą, tai yra pildyti pajamų ir išlaidų žurnalą. Valstybinės mokesčių inspekcijos šiais metais smulkiesiems verslininkams sukurta e. paslauga – virtualus buhalteris i.APS leidžia pajamas ir išlaidas tvarkyti nuotoliniu būdu ir atsisakyti popierinio žurnalo pildymo.

Jei pildote popierinį žurnalą, o veiklos apskaita e. būdu Jums vis dar naujiena, pateikiame svarbiausius dalykus, ką naudinga žinoti apie virtualų buhalterį i.APS.

Virtualaus buhalterio i.APS programa nieko nekainuoja, todėl norint išbandyti apskaitą e. būdu Jums nereikia specialiai įsigyti buhalterinės programos ir už tai mokėti, be to, ja naudodamiesi sutaupysite daug brangaus laiko, kurį galėsite skirti savo verslui.

Nemokamu įrankiu i.APS galite naudotis iš bet kurios vietos, kur yra internetas. Vadinasi, Jūsų veiklos dokumentai pasiekiami ir stebėti ar tiesiog pasitikrinti, kaip sekasi Jūsų verslas, galite bet kur ir bet kuriuo laiku. Programa pritaikyta naudotis tiek kompiuteriais, tiek išmaniaisiais (mobiliaisiais) įrenginiais. Svarbu, tai, kad pradėti ja naudotis galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i.APS.

Gyventojai tiesiogiai i.APS programoje gali išrašyti PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą, taigi, nebereikia gaišti laiko ieškant šių dokumentų šablonų. Patogu tai, kad išrašytų dokumentų duomenys iš karto persikelia ir į pajamų ir išlaidų žurnalą. Klientų ir kita dažnai naudojama informacija yra saugoma, tad pasikartojančių duomenų nereikia suvesti kas kartą iš naujo. Tai vėlgi taupo Jūsų laiką. Dar vienas patogumų – pavasarį Jums nebereikės patiems pildyti pajamų deklaracijos. VMI pagal i.APS vedamo Pajamų ir išlaidų žurnalo, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis, parengs preliminarią pajamų deklaraciją, kurią Jums beliks tik pateikti.

Pildant elektroninį pajamų ir išlaidų žurnalo variantą i.APS Jums nereikia aiškintis įstatymų, sekti jų pasikeitimų, baimintis, kad kažką praleisite, nes mokesčių administratoriaus sukurtoje sistemoje tą darysite teisingai ir laiku.

Programa galima naudotis prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS.

Programa galima naudotis prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS — per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Prisijungti galima čia. Demonstracinė virtualaus buhalterio versija „i.APS DEMO“ skirta susipažinimui, kaip veikia programa, kokios jos galimybės. Susipažinti su programa gali ne tik individualią veiklą vykdantys, bet ir tik ketinantys dirbti savarankiškai asmenys. Prisijungę prie e. banko, rinkitės VMI e. paslaugą — „i.APS DEMO“.

Norite pildyti Pajamų ir išlaidų žurnalą e. būdu, tačiau Jums nedrąsu ir reikalinga pagalba žengiant pirmuosius žingsnius? VMI padaliniuose kiekvieną ketvirtadienį 9 val. (o didžiuosiuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje - 9 val. ir 15 val.) organizuojami virtualaus buhalterio i.APS mokymai. Rekomenduojama turėti prisijungimus prie e. bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones, taip pat bent vieną 2019 m. laikotarpiu išrašytą sąskaitą faktūrą ar kitą apskaitos dokumentą. VMI specialistų padedami galėsite iškart, mokymų metu, įkelti savo apskaitos duomenis ir išbandyti virtualų buhalterį i.APS!

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką