Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Itin plonų pjūvių technologija pripažinta inovatyviausiu šių metų produktu

Verslo ir mokslo partnerystės prizas
Projekto partnerio nuotr. / Verslo ir mokslo partnerystės prizas
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Ūkio ministerijos kartu su partneriais organizuojamos Inovacijų savaitės renginių maratoną šiandien tęsia konferencija „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“. Ji prasidėjo nuo apdovanojimų ceremonijos – šeštą kartą rengiamą konkursą „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ laimėjo bendrovė „Altechna R&D“, sukūrusi inovatyvią itin plonų pjūvių technologiją.

Bendrovė šiandien apdovanota už lazerinę skaidrių medžiagų pjovimo technologiją, kuria galima supjaustyti sunkiai mechaniškai apdirbamas medžiagas, tokias kaip chemiškai grūdintas stiklas ar safyras. Technologija grįsta ultratrumpųjų impulsų Beselio-Gauso pluoštu, kuris lyg optinė adata skaldo medžiagą ir leidžia sukurti pageidaujamos trajektorijos kontūrą, kur inicijuojamas medžiagos skilimas.

„Šis įvertinimas rodo, kad judame reikiama linkme. Tuo labiau, kad jaučiame pasitikėjimą ir palaikymą iš savo partnerių JAV“, – po apdovanojimo įteikimo kalbėjo įmonės direktorius Eugenijus Kurtinaitis.

Pasak ūkio viceministro Mariaus Skarupsko, šiuolaikiškai visuomenei reikia vis įdomesnių, novatoriškų ir niekur nematytų sprendimų, tad inovacijos tampa vis svarbesnės. „Kasmet organizuodami konkursą, siekiame ugdyti šalies inovacijų kultūrą, o taip pat skatinti mokslo rezultatų pritaikymą versle, duoti impulsą novatoriškų idėjų įgyvendinimui. Džiaugiamės, kad kasmet konkurse sulaukiame vis įdomesnių į ateitį orientuotų sprendimų bei inovatyvių produktų“, – sako jis.

Sukūrė plačiai naudojamą technologiją

Pasak „Altechna R&D“ vadovo E.Kurtinaičio, panašių pjovimo technologijų yra sukurta ir kitose šalyse, tačiau jų sukurtos technologijos lankstumas ir gana paprastas pritaikymas skirtingoms medžiagoms suteikia ženklų pranašumą, ieškant konkrečių sprendimų įvairioms pramonės sritims.

„Mūsų technologija gali būti plačiai taikoma nešiojamų įrenginių ekranų gamyboje. Ji yra aktuali mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių, plokščiųjų ekranų arba skaidrių medžiagų, skirtų šiems įrenginiams, gamintojams. Taip pat mūsų technologiją gali naudoti lazerinių pramoninių staklių ir sistemų kūrėjai bei integratoriai. Tuo neapsiribojame – technologija turi didžiulį potencialą bet kurioje srityje, kur naudojami liečiami paviršiai – automobilių ar laikrodžių pramonėje, įvairių išmaniųjų įrenginių gamyboje“, – dėstė E. Kurtinaitis.

Pasak jo, vystant technologiją įmonėje dirbantys lazerinės fizikos specialistai Mindaugas Mikutis ir Vytautas Sabonis glaudžiai bendradarbiavo su Italijos mokslininkais. Ši Lietuvoje sukurta inovacija jau sulaukė ir tarptautinio dėmesio – įmonė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su JAV stiklo ir keramikos gamintoja „Corning Incorporated“.

Konkursui „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ paraiškas galėjo teikti visos įmonės, kurios bendradarbiaudamos su tyrėjais sukūrė ir rinkai pristatė inovatyvius produktus. Dalyvių paraiškos buvo vertinamos pagal pristatomo produkto išskirtines savybes ir specifinius inovacinius sprendimus, komercinę produkto naudą ir poveikį įmonės konkurencingumui bei naujų sprendimų pritaikymą nominuojamo produkto kūrime.

Praėjusiais metais inovatyviausiu produktu buvo pripažintas UAB „Biocentro“ ir Inovatyvios medicinos centro sukurtas analogų neturintis maisto papildas „Fortūna“, stiprinantis žmogaus imuninę sistemą ir apsaugantis nuo vėžinių ligų.

Tiek inovacijų konferencija, tiek konkursas „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ yra Ūkio ministerijos organizuojamo renginių ciklo „Inovacijų savaitė 2016“ dalis. Detalią renginių programą galima rasti interneto svetainėje www.inovacijusavaite.lt ir socialinių tinklų „Facebook“ bei „Instagram“ Inovacijų savaitės paskyrose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką