TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

J. Norvaišienė: nepramiegokime progos tapti Europos kultūros sostine

Jūratė Norvaišienė
Jūratė Norvaišienė
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Kauno savivaldybė šiandien svarsto projektus, kurie siūlo dalyvauti konkursuose dėl 2022 m. Europos kultūros sostinės ir 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės vardų. Ir vėl artėjant rinkimams ištraukiama idėja, kurią siūlė ir nagrinėjo visuomenininkai dar prieš metus.

Džiaugiuosi, kad šis projektas pagaliau budinamas ir naiviai viliuosi, kad tik žodžiais viskas nepasibaigs. Visų pirma miestui reikia kultūrinės strategijos - juk be jos tapti Europos kultūros sostine miestas negali. Šios strategijos gaires dar 2011 m. parengė Kauno miesto Kultūros ir meno taryba, kuriai vadovauja mano kolegė Ina Pukelytė, tačiau taip viskas ir pasibaigė. Tikiuosi, kad miesto ilgalaikio kultūros plano nereikės laukti tiek pat, kiek ir Laisvės alėjos rekonstrukcijos.

Strateginės kultūros gairės tik ilgo ir sunkaus darbo pradžia. Norint laimėti šiuos garbingus titulus, reikia suburti visuomenininkų ir šviesių miestiečių komandą, kuri jau dabar pradėtų planuoti pasiūlymus, renginius, paraiškas. Dar prieš pateikdamas tarybai šiuos projektus, meras jau turėjo ne kartą būti apsilankęs Vilniuje, stengęsis užsitikrinti viso Lietuvos kultūros elito paramą. Net neverta minėti susitikimų su ambasadoriais, į miestą užsukančiais Europos meno šviesuliais – juk kiekvienas šiltas žodis apie Kauną padės mums priartėti prie tikslo.

Pernai „Vieningo Kauno“ nariai buvo susitikę su Lietuvos kultūros tarybos pirmininke Daina Urbanavičiene, kuri pasidalino patirtimi vykdant Europos kultūros sostinės projektus Vilniuje. Ji akcentavo, kad svarbiausia – iš anksto pasiruošti, todėl darbų būtina imtis jau dabar. Kaunas privalo suspėti pasiruošti, nepramiegoti ir, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga, padovanoti savo gyventojams pabudusį miesto kultūrinį gyvenimą. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką