Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Kaip suderinti gyvenimo laikrodį?

Dabar daug pigiau galima atlikti skydliaukės hormonų ir prostatos tyrimus „Medicina practica“ laboratorijoje. Akcijos „Skydliaukė – moters gyvenimo laikrodis!“ ir „Prostata – vyro gyvenimo kokybė!“ vyks iki vasario pabaigos.
Gerklės skausmas
Gerklės skausmas / Fotolia nuotr.

Naujųjų metų pradžia – bene palankiausias metas išpildyti duotą pažadą laiku pasirūpinti savo sveikata. Ypač reikia globoti savo skydliaukę. Sutrikus jos veiklai nukenčia nervų sistema, širdis, kepenys, kaulai ir kt. Nuo šios mažytės liaukos gaminamų hormonų priklauso mūsų mąstymas, elgsena ir grožis.

Skydliaukė labai jautri – lyg plazdantys drugelio sparnai. Ją gali išderinti stresas, sekinantis darbas, blogas maistas, šaltis ar užteršta aplinka. Skydliaukės hormonų sutrikimo iš pradžių nejaučiame. Tikslų atsakymą gali duoti tik kraujo ištyrimas.

Visi sveiki žmonės, sulaukę 35 metų, skydliaukės hormonus turėtų išsitirti kas penkerius metus.

Visi sveiki žmonės, sulaukę 35 metų, skydliaukės hormonus turėtų išsitirti kas penkerius metus. Paskubėti atlikti tyrimą ypač reikia, jeigu dažnai apima nuovargis, labai svyruoja nuotaika, jaučiami širdies ritmo sutrikimai, sausėja oda ir plaukai, be priežasties stipriai prakaituojama, auga svoris, yra aukštas kraujospūdis, nereguliarus mėnesinių ciklas.

Su skydliaukės bėdomis dažniau susiduria moterys. Vyrų silpnoji vieta – prostatos ligos. Didžiausią pavojų kelia prostatos vėžys. Kasmet Lietuvoje jis diagnozuojamas 3000 vyrų. Labai svarbu žinoti, kad galima išsaugoti vyriškumą ir gyvybę, jei ši klastinga liga išaiškinama anksti.

Tai padeda padaryti PSA (prostatos specifinio antigeno) kiekio kraujyje tyrimas. Profilaktiškai išsitirti PSA patariama jau 35–40 metų sulaukusiems vyrams. Ypač svarbu pasitikrinti tiems, kurių šeimoje yra prostatos vėžiu sergančių artimų giminaičių.

Kiekvienas vyras, sulaukęs 50 metų, PSA tyrimą turėtų atlikti 2 kartus per metus. „Medicina practica“ laboratorijoje akcijos metu su nuolaida tiriamas ir laisvas PSA. Tai padeda gauti dar tikslesnį atsakymą.

Su didele nuolaida dabar išsitirkite skydliaukės hormonus ir PSA bei laisvą PSA Medicina practica laboratorijoje www.medicinapractica.lt

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką