Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 7d. 09:52

Kaip uždirbti vakarietišką atlyginimą?

Pasaulinio lygio talentų pritraukimas, startuolių vizos, „Būk Lietuva“ programa, integruota inovacijų politikos koordinacija – šias ir kitas Lietuvos inovacijų plano priemones vakar pristatė Liberalų ministrai Antanas Guoga ir Gintaras Steponavičius.

Privalome konkuruoti žiniomis ir talentais

Pasak Liberalų ministrų, inovacijų politika reikalauja bendro švietimo ir verslo sektorių, juos reguliuojančių institucijų darbo. „Lietuva gali būti inovacijų lydere. Vienintelis būdas Lietuvoje sukurti ekonominę gerovę, kilti žmonių pajamoms, paversti Lietuvą ne talentus prarandančia, bet prisitraukiančia šalimi yra išnaudoti visą turimą žmogiškąjį potencialą.

Neaplenksime pigios darbo jėgos pramonėje šalių, todėl privalome konkuruoti pasaulyje savo žiniomis, savo protu.

Kad proveržis įvyktų neužtenka atskirų pastangų – turime susitelkti. Norime, kad Lietuva pirmą kartą turėtų gerai tarp švietimo ir ūkio suderintą planą“, – bendrą Lietuvos inovacijų plano projekto kartu su Liberalų Ūkio ministru A. Guoga pristatymą motyvavo G.Steponavičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Steponavičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintaras Steponavičius

„Neaplenksime pigios darbo jėgos pramonėje šalių, todėl privalome konkuruoti pasaulyje savo žiniomis, savo protu. Atvirai pripažindami, kad dabartinė politika stumia mokslą kurti sau, o verslą dirbti sau, galime imtis realių pokyčių.

Tik dirbdami kartu pritrauksime tūkstančius pasaulinio lygio talentų, įteisinsime kvalifikuotų darbuotojų vizą ir „startuolių“ vizą, iki 2020-ųjų metų pasieksime investicijų į MTEP dalis – 2 proc. bendro Lietuvos BVP, padėsime įsikurti ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondams“, – inovacijų proveržio priemones akcentuoja A. Guoga.

Viganto Ovadnevo / 15min nuotr./Antanas Guoga
Viganto Ovadnevo / 15min nuotr./Antanas Guoga

Nuomonę išreiškė ir verslo vilkai

Lietuvos inovacijų plano projektas parengtas su Liberalų Vyriausybe bendradarbiaujančiais švietimo, verslo, viešojo sektoriaus ekspertais. Projekto pristatymo metu Lietuvos inovacijų kelią vertino KTU rektorius Petras Baršauskas, inovatyvios medicinos centro „Intersurgical“ generalinis direktorius Sigitas Žvirblis, sėkmingo lietuvių startuolio „Vinted“ vienas iš įkūrėjų ir vadovas Justas Janauskas, rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas.

Švietimo ir verslo profesionalai iš dalies pritarė Liberalų ministrų pristatytam inovacijų planui ir turėjo konkrečių pasiūlymų tobulinimui. Pavyzdžiui, atskirti priemones dar tik pradedantiems startuoliams ir pripažintiems, į tarptautines rinkas žengiantiems verslams. Pasak jų, ir mažiesiems, ir pažengusiems aktuali kokybiška švietimo sistema.

VIDEO: Ar Lietuvoje įmanoma sukurti „Google“ dydžio įmonę?

Tačiau ūkio dalyje pirmiesiems aktualūs finansų pritraukimo įrankiai, antriesiems – šalies susisiekimo insfrastruktūra, palanki kvalifikuotos darbo jėgos imigracijos politika.

Siūlo skatinti mažesniais mokesčiais

Lietuvos inovacijų plane liberalai kviečia investuoti į mokslo ir verslo bendradarbiavimą, tikslingai koordinuoti Lietuvos inovacijų vystymą, parengti realiai veikiančią slėnių ir kitos infrastruktūros valdymo sistemą, sukurti geriausią verslo aplinką Europoje, kuri įtrauktų mažesnį darbo jėgos apmokestinimą, „Sodros“ lubas nuo 5 draudžiamųjų pajamų, didesnį NPD dirbančioms šeimoms.

Pritaikykime Didžiosios Britanijos patirtį: jeigu tu investuoji 50 tūkstančių eurų į startuolį, tau nereikia mokėti didelės sumos nuo tavo mokesčių.

„Svarbu paskatinti paprastus žmones investuoti į verslus. Tiesiog pasinaudokime gerosiomis patirtimis. Pavyzdžiui, pritaikykime Didžiosios Britanijos patirtį: jeigu tu investuoji 50 tūkstančių eurų į startuolį, tau nereikia mokėti didelės sumos nuo tavo mokesčių“, – ragina liberalai.

Pridedamas visas Liberalų Vyriausybės Lietuvos inovacijų plano projektas, kuris bus tobulinamas, atsižvelgiant į pristatyme išsakytus pasiūlymus.

Lietuvos inovacijų plano projektą galima rasti čia.

Lietuvos inovacijų plano projektas parengtas su Liberalų Vyriausybės Ūkio ministru A. Guoga bei Švietimo ir mokslo ministru G. Steponavičiumi bendradarbiaujančiais švietimo, verslo, viešojo sektoriaus ekspertais.

Pasiūlymus plano tobulinimui prašome siųsti Antanui Guogai, el. paštu: antanas.guoga@europarl.europa.eu, arba Gintarui Steponavičiui, el. paštu: gintaras.steponavicius@lrs.lt.

Politinė reklama
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką