Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kam bus skirtos Europos Sąjungos investicijos, lems bendruomenių balsas

Kirnaičių festivalis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Bendruomenė
Šaltinis: LR Vidaus reikalų ministerija
0
A A

Pagreitį įgauna naujas 2014 – 2020 metų programavimo laikotarpis ir pradedami taikyti nauji Europos Sąjungos investicijų panaudojimo ir sanglaudos politikos įgyvendinimo metodai. Vienas iš jų – bendruomenės inicijuota vietos plėtra.

Ši priemonė – tai galimybė, bet ne privalomumas, panaudoti Europos Sąjungos investicijas ir paskatinti  miesto gyventojus bei organizacijas aktyviai dalyvauti gyvenamosios vietovės ir bendruomenės plėtros procese.  Tai teritoriškai orientuotos investicijos, leidžiančios suderinti bendruomeninių ir kitų nevyriausybinių organizacijų, verslo ir vietos valdžios iniciatyvas. Jas aktyvinant siekiama pagerinti vietines įsidarbinimo galimybes, mažinti socialinę atskirtį ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant vietos bendruomenių, verslo ir vietos valdžios ryšius. Norima padėti bedarbiams ir neaktyviems asmenims įgyti naujų įgūdžių, įtraukiant juos į visuomeninę veiklą ir tarpininkaujant įdarbinant (bendradarbiaujant su teritorijoje veikiančiais verslais ir vietos valdžia), skatinti verslumą, bendradarbiavimo ir informacijos sklaidos tinklų kūrimąsi.

Dalyvaus ne kaip stebėtojai, o kaip sprendėjai

Per vietos plėtros strategijų rengimą iniciatyva perduodama žmonėms, kuriems svarbu patenkinti kokį nors poreikį arba išspręsti jiems kylančias problemas. „Vietos gyventojai geriausiai žino savo gyvenamosios vietovės poreikius ir galės efektyviausiai panaudoti Europos Sąjungos lėšas jų tenkinimui“, - sako šią veiklą koordinuojančios Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vyr. specialistė Kristina Sabaliauskienė.

Bendruomeninių organizacijų dalyvavimas lygiomis teisėmis su kitais partneriais rengiant ir įgyvendinant vietos plėtros strategijas, stiprina ryšius tarp žmonių, verslo ir valdžios institucijų, didina įvairių interesų grupių tarpusavio pasitikėjimą. Įgyvendinant bendruomenės inicijuotą vietos plėtrą galimybė spręsti problemas perduodama tiems žmonėms, kurie jas patiria, tačiau nesitikima, kad jie tas problemas išspręs vien savo jėgomis. Jiems padedama užmegzti ryšius ir derėtis su tais, kurie turi daugiau gebėjimų ir išteklių tai padaryti. Toks yra būdingiausias bendruomenės inicijuotos vietos plėtros bruožas ir didžiausias šio metodo pranašumas.

Šiuo metu dar tik baigiami rengti bendruomenės inicijuotos vietos plėtros metodo taikymą reglamentuojantys dokumentai, bet pagrindinė informacija jau yra ir pats laikas ja susidomėti bendruomeninių organizacijų atstovams. Vietos plėtros strategijų rengimo taisyklės jau yra patvirtintos ir galima pradėti parengiamuosius darbus.

Susidomėjusiųjų nemažai

„Šiai dienai bendruomenių atstovams aktuali informacija yra skelbiama Vidaus reikalų ministerijos svetainėje, o su galiojančiais teisės aktais galima susipažinti Lietuvos Respublikos Seimo Teisės aktų registre. Be to glaudžiai bendradarbiaujame su vietos bendruomenių asocijuotomis struktūromis ir stengiamės kuo plačiau informuoti bendruomenes apie naujas jiems atsiveriančias galimybes“, - sako K. Sabaliauskienė.

Įvertinus jau dabar rodomą nemažą susidomėjimą, galima tikėtis, kad siūlymus teiks ir vietos plėtros strategijų įgyvendinime dalyvaus daugiau kaip 60 miestų bendruomenių atstovai. Numatoma, kad šiai priemonei bus panaudota apie 15,6 mln. eurų. 

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką