Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Kazachstanas siūlo lietuvių verslininkams svaiginančių galimybių

Didžiausi pasaulyje alavo ir chromo ištekliai, milijonai hektarų derlingų žemių, įspūdingi gamtos kampeliai, žalia šviesa investuotojams. Šiuos ir kitus savo šalies pranašumus vardijo Kauno regione apsilankęs Šiaurės Kazachstano srities vicegubernatorius Ratmiras Achmetovas, – informuojama Kauno rajono savivaldybės pranešimu spaudai.
R. Achmetovas „Elintoje“ susipažino su elektromobilių gamyba
R. Achmetovas „Elintoje“ susipažino su elektromobilių gamyba / Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Svečias susitiko su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu, laikinai einančiu Žemės ūkio rūmų pirmininko pareigas Sigitu Dimaičiu, Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmuose bendravo su verslo atstovais, aplankė Kauno LEZ.

„Turime daug gamtinių išteklių ir išvystytą žemės ūkį, tačiau silpnoką perdirbimo pramonę, todėl stengiamės sudaryti kuo palankesnes sąlygas investuotojams“, – kalbėjo vicegubernatorius.

Šiaurės Kazachstanas yra palyginti nedidelė, bet svarbi Kazachstano sritis. Joje užauginama daugiau kaip 30 proc. šalies kviečių – maždaug 5 mln. tonų per metus, milijonu tonų daugiau, nei visoje Lietuvoje.

Sakoma, kad Kazachstane galima surasti visą Mendelejevo lentelę. Valstybė turi didžiulius naftos, akmens anglies, geležies, vario, titano, cirkonio, aukso, cinko, urano išteklius. Kasyba yra pagrindinė šalies ūkio šaka.

„Turime daug išžvalgytų, bet nepradėtų eksploatuoti telkinių, todėl ieškome investuotojų“, – pabrėžė R.Achmetovas.

Kazachstano strateginę, ekonominę ir politinę svarbą suvokia tiek kaimynės Rusija ir Kinija, tiek Europa ir JAV, siekiančios su šia šalimi glaudesnės partnerystės.

Kazachstano eksportuojama produkcija – mineralai, geležis, plienas, nafta. Importuojama – mašinos, transporto įranga, prietaisai. Šalį apėmęs statybų bumas, ypač jos aktyviai vyksta naujojoje sostinėje Astanoje.

Turistus vilioja vieni gražiausių pasaulyje Tian Šanio kalnai, laukinių upių slėniai, egzotiškos Kaspijos jūros pakrantės. Deja, pietuose esanti Aralo jūra merdėja, apimta ekologinės katastrofos.

„Kazachstanas yra valstybė, kuri ne tik susidomėjusi žvelgia į pasaulį, bet ir pasauliui siūlo save – savo rytietišką išmintį, civilizaciją, jaunosios kartos entuziazmą ir atvirumą“, – kalbėjo lietuvių verslininkams R.Achmetovas.

Dar viena palanki sąlyga investuoti šioje šalyje – pigi darbo jėga. Vidutinis darbo užmokestis Kazachstane – 278,5 eurai, senatvės pensija – maždaug 100 eurų.

R.Achmetovas teigė, kad Kazachstano žemdirbiams labai svarbu atnaujinti techniką, todėl V.Makūnas pažadėjo perduoti jo kontaktus Kauno rajone veikiančioms agroserviso įmonėms.

Devinta pagal plotą pasaulio valstybė daugeliui lietuvių yra egzotiška, ne visada suprantama ir paslaptinga. Tačiau ne visiems. Kazachstane naudingų verslo ryšių surado Kaune veikianti grūdų perdirbimo įmonė „Galinta“.

Kazachams gerai žinomas ir Rimanto Benečio vardas – šis žymus lietuvis medikas padėjo kazachams įkurti šiuolaikinę kardiochirurgijos kliniką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais