Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 7d. 15:08

Klaipėdos autobusų parkas: „Kelionės mūsų autobusais nebrangs“

Klaipėdos autobusų parkas
Įmonės nuotr. / Klaipėdos autobusų parkas

Sušvelnėjus karantinui Lietuvoje atsigauna kelionės autobusais. Nors ir nežymiai didėjančius pavasarinius keleivių srautus priemiesčio bei tolimojo susisiekimo kryptimis fiksuoja ir UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP), pranešė bendrovė.

Koronaviruso pandemijos metu dar pernai šalies vežėjai sumažino pervežimų apimtis. Šiuo metu KAP tarpmiestiniais maršrutais kasdien veža keleivius dukart per dieną į Vilnių ir Kauną, į Biržus per Šiaulius ir į Naująją Akmenę. Kiti reisai laikinai sustabdyti, bet šią savaitę Vyriausybei atlaisvinus judėjimą tarp savivaldybių tikėtina, kad susisiekimas bus atnaujintas ir kitomis kryptimis.

„Į reisus leidžiame didžiuosius turistinės klasės autobusus. Keleivius sodiname į kas antrą kėdžių eilę – taip išlaikome saugų atstumą ir tuo pačiu užtikriname komfortišką kelionę“, – pasakojo Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius. Daugelis vežėjų, karantino metu sumažėjus keleivių skaičiui, tarpmiestinius pervežimus vykdo mažesniais ir žemesnės komforto klasės autobusais.

Pasak didžiausio Vakarų Lietuvoje autobusų parko administracijos, nepaisant karantino atneštų veiklos apribojimų ir pabrangusio kuro, jų aptarnaujamuose miesto, priemiesčio ir tarpmiestiniuose maršrutuose bilietai artimiausiu metu nebrangs.

„Kuras nuo metų pradžios pabrango apie 15 procentų. Dėl keleivių stygiaus tikrai ne iš kiekvieno reiso pavyksta uždirbti. Visgi esame socialiai atsakinga įmonė ir siekiame vykdyti savo misiją – užtikriname susisiekimą klaipėdiečiams ir šalies gyventojams. Suprantame laikmečio sudėtingumą ir, kol galime, bilietų kainų nedidiname“, – aiškino V. Ramanauskas.

Viešasis transportas – saugus

Prabėgus metams nuo COVOD-19 pandemijos pradžios KAP autobusuose tarp keleivių neužfiksuotas nė vienas užsikrėtimo atvejis.

Be autobusų salonuose privalomų ir naudojamų dezinfekcijos priemonių visi KAP autobusai prieš naują reisą yra valomi specialiais skysčiais ir šluostėmis, vėdinami, o grįžę į parką dezinfekuojami garų generatoriumi. Taip bakterijos pašalinamos nuo paviršių, o kartu išvalomas ir autobuso salono oras.

Žinia, ne kartą tarptautinės institucijos bei Klaipėdos viešojo transporto administratoriai viešai patvirtino, kad transporto priemonės nėra padidintos infekcijos rizikos šaltinis.

„Nesame gavę jokių žinių, kad uostamiesčio viešajame transporte būtų fiksuoti keleivių užsikrėtimai, o vežėjų bendrovėse nustatyti infekcijos židiniai“, – argumentavo Andrius Samuilovas, VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ laikinasis vadovas, primindamas, kad kelionės saugumas didžia dalimi priklauso ir nuo keleivių sąmoningumo: važiuojant autobusu privaloma dėvėti veido kaukę, rekomenduojama dezinfekuoti rankas ir laikytis saugaus atstumo.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:01
00:53
00:54

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką