Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 25d. 08:52

Kompiuterizuota kūdikystė

„Owlet“
Gamintojų nuotr. / „Owlet“

Ko reikia kūdikiui? Mamos dėmesio, pienelio, apkabinimų ir daugybės valandų užsiėmimų. Technologijos lyg ir niekuo dėtos. O ko reikia mamai? Bent kelių akimirkų laisvo laiko, ramybės ir šiek tiek daugiau patogumų. Štai čia technologijos, pasirodo, gali labai daug. Net paprasčiausias vaiko stebėjimo monitorius suteikia daugiau neįkainojamų poilsio minučių, o šiais metais pristatyti technologijų stebuklai gali jas paversti valandomis. Jau nekalbame apie technologijas, kurios padeda lavinti vaiką jam paūgėjus.

„XinKaishi“ – pažink vaiką, kol negimė

Kas pasakė „lenk medį, kol jaunas“? Žodžiu, taip – tai jau netiesa. Naujas šūkis: „Lenk medį, kol neišdygo.“ Perfrazavus – duok vaikui technologijas, kol jis dar negimė. „XinKaishi“ ir yra tarsi telefonas, leidžiantis negimusiam kūdikiui perduoti žinutes tėvams.

Na gerai, kol negimė, žmogus žinutėmis bendrauti negali net XXI a., tad visus įmanomus duomenis apie pilvo gyventojo aktyvumą registruoja ir į išmanųjį telefoną siunčia prie nėščiosios pilvo dedamas „XinKaishi“ jutiklis. Be jokių laidų, be jokio gelio, kelionės pas gydytoją ar radiacijos, kartą įkrautas „XinKaishi“ gali 50 valandų be pertraukos teikti jums informaciją, kurią siunčia būsimas vaikas.

Pirmiausia jis seka ir įrašo negimusio kūdikio širdelės plakimą – galite pajusti, kada vaikelis susijaudina, ar jam viskas gerai; ir po 50 metų galėsite to klausytis. Telefone veikianti programėlė seka nėštumo periodus ir pateikia tikslią informaciją, kas jūsų vaiko organizme vyksta šiandien ir kaip tai veikia mamą. Programėlė siūlo, ką šiandien geriausia būsimai mamai valgyti, ir registruoja visus vaikelio pasimuistymus.

Žodžiu, tai priemonė negimusiam žmogui pranešti apie save tiems, kurie jo laukia labiausiai. Beje, ji nėra tokia jau unikali – šiais metais pasirodė ir labai panašias funkcijas turintis įrenginys „Hatch Baby Listen“.

Gamintojų nuotr./„XinKaishi“
Gamintojų nuotr./„XinKaishi“

„Bloomlife“ – vaikui, kuriam metas gimti

Dar vienas negimusiam vaikeliui skirtas įrenginys, kuriuo turėtų naudotis jo mama. Tai specialus jutiklis, tvirtinamas prie nėščiosios pilvo. Vienintelė jo užduotis – tiksliai pasakyti, ar jau prasidėjo sąrėmiai, ar vaikas tiesiog nutarė aktyviai pasispardyti.

Nors, atrodytų, milijonus metų visi pasaulio žinduoliai sėkmingai gimdė ir be tokio įrenginio, jo kūrėjai tvirtina, kad būsimai mamai „Bloomlife“ padės sutaupyti daug nervų, laiko ir pinigų. Aišku, padės ir būsimam tėčiui – šiaip ar taip, o būsimi tėveliai dažnai itin nervingai reaguoja į įvairius neaiškius pojūčius.

Štai toks pirmasis dėvimas vaiko įrenginys, kuris visai nepuošia jo mamos, tačiau labai padeda nuraminti nervus tėvams. Jo efektyvumą patvirtino klinikiniai tyrimai.

Gamintojų nuotr./„Bloomlife“
Gamintojų nuotr./„Bloomlife“

„Willow“ išmanusis pientraukis – subtilūs dalykai elegantiškai

Daugelio moterų atmintyje laikotarpis, kai jos, gamtai paliepus, vaikui panorėjus, tampa pieno gamyklėlėmis, įsirėžia ne vien maloniomis spalvomis. Tvarkytis su iš kūno bėgančiais skysčiais ir šiaip gana sudėtinga, o jei mėgini tai derinti su visuomeniniu gyvenimu...

Visi egzistuojantys elektriniai ir rankiniai pientraukiai atrodo ir veikia taip, lyg būtų sukurti vėlyvajame bronzos amžiuje ir skirti iš kambario kojos nekeliančiai haremo vergei. Taigi į tokią rinką ir atėjo itin keistai atrodanti „Willow“ bevielio išmaniojo pientraukio sistema.

Didžiausi jos privalumai – neužima rankų, gali būti dėvima visada, veikia beveik be garso, automatiškai ir nesukelia jokių problemų viešose vietose.

Viskas labai estetiška – lašo formos pientraukiai dedami ant krūtų ir puikiai pasislepia po liemenėle. Įjungti jie renka pieną į nedidelį viduje esantį maišelį. Vienas vienkartinis maišelis talpina apie 120 ml pieno (kartu parduodami 24 maišeliai, perkant papildomai kiekvienas kainuoja 50 centrų). Įkraunamo „Willow“ akumuliatoriaus pakanka dviem paroms darbo. Įrenginys automatiškai renka duomenis, kiek pieno ištraukiama kiekvieną kartą, kiek trunka kiekvienas „žindymas“ ir t. t.

Kūrėjai tikisi, kad patogus 430 dolerių JAV kainuojantis įrenginys skatins mamas naudotis pientraukiu reguliariai ir dažniau bei maitinti vaikus savo pienu, o ne mišinėliais.

Gamintojų nuotr./„Willow“
Gamintojų nuotr./„Willow“

„Happiest Baby Snoo“ – interneto amžiaus lopšys

Jei esate pasiruošę suploti 1160 dolerių už ramesnį mažylio ir, svarbiausia, savo miegą, daktaras Harvey’us Karpas ir technologijų dizaineris Yves Beharas turi jums puikų pasiūlymą. Jų sukurtą vaikišką lovelę lyginti su supamu lopšiu – lyg vežimą lyginti su reaktyviniu lėktuvu.

Pagamintas iš aukštos kokybės medžio, metalo ir medžiagų be jokios plastmasės, lopšys ir atrodo, ir sveria įspūdingai. Tačiau ne išorė čia svarbiausia. „Snoo“ ne tik pats gali pasupti sunerimusį vaiką ar užmigdyti jį skleisdamas baltąjį triukšmą – jis tai daro itin švelniai ir tiksliai reaguodamas į vaiko siunčiamus signalus. Jei vaikas miega, lovelė skleidžia švelnų urzgimą ir sūpuoja labai lėtai. Jei vaikas nubudo ar pravirko, supimas aktyvėja, o skleidžiamo garso tonas aukštėja. Be to, su lovele komplektuojami vystyklėliai gali užtikrinti, kad pusmečio nesulaukęs vaikas gulėtų ant nugaros.

Žodžiu, nors pati automatinio lopšio idėja nėra nauja, šis pagamintas tiesiog puikiai. Deja, tikimybė, kad prekiauti „laimingiausio vaikelio migdykle“ seksis gerai, labai nedidelė – kiek gi atsiras jaunų tėvelių, pasiryžusių už tik pusmečiui reikalingą daiktą suploti tokią sumą?

Gamintojų nuotr./„Happiest Baby Snoo“
Gamintojų nuotr./„Happiest Baby Snoo“

Gyvybes gelbėjantis pelėdžiukas

Išmanusis jutiklis-kojinaitė kūdikiui „Owlet“ pirmą kartą buvo pristatytas parodoje CES 2016 ir per metus spėjo išgelbėti ne vieno mažylio gyvybę. Išties jis nedaro nieko nesuvokiamo – be jokių laidų per specialią bazę susijungiantis su tėvų telefonu, pasiunčia pavojaus signalą, jei pajunta, kad kūdikiui pradeda trūkti deguonies (bazinė stotelė pradeda pypsėti ir švytėti).

Tai pasirodė labai efektyvi priemonė kovojant su staigios kūdikių mirties sindromu.

„Owlet“ užtikrina, kad pavojaus nepramiegosite. Šiais metais atnaujintas jutikliais, kurie itin tiksliai seka ir kūdikio deguonies aprūpinimo lygį, ir širdies darbą, kojinės formos „Owlet“ vėl gelbsti ramų jaunų tėvų miegą.

Sekdamas širdies ritmą, deguonies lygį, jis praneša apie bet kokį nukrypimą nuo normos ir pajutęs pavojų pradeda mirksėti bei pypsėti.

Gamintojų nuotr./„Owlet“
Gamintojų nuotr./„Owlet“

„Progravikšras“ – pirmoji programavimo pamokėlė

Kadangi visiems, kartais susimąstantiems apie pasaulio ateitį, akivaizdu, kad dabar gimstantys vaikai programuoti turės mokėti taip pat gerai, kaip vieną užsienio kalbą ar aritmetiką, mokytis kalbėtis su mašina reikia pradėti kuo anksčiau. Tad kodėl nepradėjus lopšelyje?

„Think & Learn Coda-a-pillar“ – mielas iš plastmasinių segmentų surenkamas vikšras-robotas, kurį programuoti gali išmokti net vos pradėjęs kalbėti vaikelis. Visi vikšro segmentai atskiriami ir juos galima sujungti bet kuria tvarka. Nuo to priklauso, kaip vikšras elgsis.

Smagu, paprasta, logiškai suvokiama ir moko svarbiausių programavimo pagrindų – nuosekliai suvedamų komandų. „Fisher Price“ sukurto žaisliuko kaina JAV – 50 dolerių. O vertė gerokai didesnė.

Gamintojų nuotr./„Think & Learn Coda-a-pillar“
Gamintojų nuotr./„Think & Learn Coda-a-pillar“

Šį ir kitus žurnalo „Elektrolife“ straipsnius skaitykite www.elektrolife.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką