Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2022 08 02 /2022 09 02

Konkurso „Europos burės 2022“ taisyklės (atnaujinta)

Skelbiame LR Finansų ministerijos inicijuoto geriausių Europos Sąjungos fondų investicijų Lietuvoje projektų – „Europos burės 2022“ konkurso taisykles.
Iliustracija ("Europos burės 2019" prizai)
Iliustracija („Europos burės 2019“ prizai) / Vidas Černiauskas

Konkurso sąlygos ir taisyklės:

1. Norintys dalyvauti konkurse, kviečiami užpildyti projektų registracijos formą iki 2022 m. rugsėjo 12 d. 24.00 val. (atnaujinta 2022.09.02)

2. Dalyvio registracijos formą rasite paspaudę nuorodą – ČIA.

3. Projektas turi būti bent iš dalies finansuotas 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos lėšomis (Europos regioninės plėtros fondas, Europos socialinis fondas, Sanglaudos fondas);

4. Projektas nebūtinai turi būti baigtas, tačiau būtinai sėkmingai įgyvendinęs didžiąją dalį (daugiau negu 51 proc.) savo veiklų ir/arba turėti aiškų rezultatą;

5. Projekto lėšos turi būti panaudotos skaidriai ir tinkamai, projektas ir jo vykdytojas/partneris turi būti nepriekaištingos reputacijos, nekelti abejonių visuomenei;

6. Projektas neturi būti gavęs ankstesnių metų konkurso „Europos burės" apdovanojimo.

Kategorijos

 • Už inovatyviausius sprendimus. Šiuo apdovanojimu atkreipiamas dėmesys į įmones, kurios savo veikloje diegia naujas technologijas, investuoja į procesus ir naujų produktų bei paslaugų kūrimą.
 • Už darnios aplinkos kūrimą. Kategorijoje vertinami gyvenimo kokybę gerinantys ir aplinką bei energiją tausojantys sprendimai. Nominacija skirta projektams, kuriuose ES investicijos kreipiamos į viešosios aplinkos gražinimą, infrastruktūros atnaujinimą, taip pat už atsinaujinančios energetikos sprendimus bei pritaikymą šiuolaikinių žmonių poreikiams. Ypač laukiama projektų, kurie jau dabar prisideda prie „Europos Žaliojo kurso“ idėjos.
 • Už investicijas į ateities mokyklą. Vertinami projektai, kurių metu buvo kuriamos naujos ugdymo proceso priemonės, diegiamos šiuolaikinės nuotolinio mokymo sistemos, į mokomuosius dalykus integruojamos STEAM veiklos. Taip pat ir visi kūrybiškumą mokykloje skatinantys sprendimai.
 • Už efektyvumą medicinoje. Į apdovanojimą pretenduoja projektai, kurie gebėdami greitai keistis krizės metu, pasiūlė tobulesnius technologinius sprendimus medicinai, kompleksines sveikatos priežiūros paslaugas šeimoms bei visuomenei.
 • Už investicijas į žmogų. Nominuojami projektai, kurie ES investicijas tikslingai ir efektyviai panaudojo socialinėms iniciatyvoms kurti. Viskam, kas didina žmogaus galimybių įvairovę ir gerina jo gyvenimo kokybę.
 • Už bendruomeniškumo kūrimą. Nominacija skirta projektams, kurie sėkmingai didino gyventojų tarpusavio komunikaciją, įtraukė bendruomenės narius į bendrų tikslų siekimą ir aktyvų socialinį gyvenimą.
 • Už įdomiausius smulkaus verslo projektus. Šiai nominacijai ieškoma netradicinių smulkaus verslo projektų, kurie kuria rinkoje dar nematytus produktus, prekės ženklus ar paslaugas.

Konkurso „Europos burės 2022“ vertinimo kriterijai ir komisija

Konkurso dalyvių paraiškas pagal vertinimo kriterijus individualiu vertinimu (vertinimo metu suteikiami balai), vertins iš ekspertų ir žinomų visuomenės, žiniasklaidos, akademinio pasaulio atstovų sudaryta vertinimo komisija. Tiksli komisijos sudėtis bus viešai paskelbta.

„Smulkaus verslo“ kategorijoje pusę vertinimo balsų nulems naujienų portalo 15min skaitytojai, kurie rugsėjo 24–30 dienomis (atnaujinta 2022.09.23) internetinio balsavimo būdu vertins pateiktus smulkaus verslo kategorijos projektus.

„Europos burės 2022“ vertinimo kriterijai:

 1. Projekto naujumas, originalumas;
 2. Projekto atitikimas tikslinių grupių poreikiams;
 3. Projekto vertingumas tvarumui ir darnumui;
 4. Tęstinumas ir projekto rezultatų poveikis;
 5. Projekto efektyvumas, reikalingumas.

Nugalėtojų apdovanojimai, viešinimas

Konkurso dalyviai bus pristatyti plačiajai visuomenei naujienų portale 15min.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti šventiniame renginyje ir portale 15min.

Konkurso „Europos burės 2022“ geriausių projektų apdovanojimai ir šventinis renginys planuojamas 2022 m. spalio mėnesio antroje pusėje (atnaujinta 2022.09.02).

Dalyviai apie renginį bus informuoti asmeniškai.

Informacinio partnerio prizai dalyviams

Visi konkurso dalyviai bus apdovanoti metinėmis naujienų portalo 15min prenumeratomis.


Dalyvio registracijos formą rasite paspaudę nuorodą – ČIA.


Informacija apie konkursą

Kilus klausimams dėl konkurso rašyti – [email protected]

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką