TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

LDK istorija atgimsta ir išmaniajame telefone

LDK istorija
LDK istorija
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universiteto kuriamo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) istorijos portalo „Orbis Lituanie“ mobilioji versija atveria vartus į naujovišką pažinimą. Programėlė leis patiems kurti maršrutus ir keliauti po Lietuvos apylinkes, sužinant dar niekur negirdėtų istorinių įdomybių.

Mobiliosios aplikacijos turinys yra tiesiogiai susijęs su „Orbis Lituanie“ portalu, kuriame aprašomi įdomūs, bet mažai žinomi ir ne daug kur publikuoti LDK istorinių vietų faktai.

„Iš pradžių „Orbis Lituanie“ svetainė buvo pritaikyta tik kompiuterio ekranui. Tačiau pastebėjome, kad daug žmonių juo naudojasi ir mobiliajame telefone. Vis dažniau sulaukdami atsiliepimų apie nepatogų ir sudėtingą valdymą liečiamu ekranu, nusprendėme sukurti versiją, kurią galėtų naudoti ir mobilių prietaisų vartotojai.

Ji ne tik turi paprastesnį valdymą, bet ir praplečia svetainės naudojimo funkcijas vietos nustatymu ir galimybe pagal tai atrinkti susijusią informaciją bei kurti savo pažintinį maršrutą“ – teigia projekto vadovas Žilvinas Jančoras.

Mobilią aplikaciją galima naudoti dviem būdais: atvykus į pasirinktą vietovę surasti visą informaciją apie čia esantį istorinį paveldą, arba domintis tam tikra tematika sudėlioti maršrutą iš anksto.  

Maršruto kūrimas labai nesudėtingas, tai gali padaryti kiekvienas: pasirinkus buvimo vietą Lietuvos žemėlapyje, nustačius keliavimo būdą bei turimą laiką, sistema paruošia informaciją apie netoliese esančias įdomias LDK istorines vietas.

Kuriant aplikaciją buvo siekiama, kad jos panaudojimas būtų universalus ir pritaikomas įvairiose srityse. Ji galėtų būti taikoma verslo plėtrai, turizmo agentūrų maršrutų kūrimui, mokyklinių ekskursijų planavimui ir švietimui.

Kalbėdamas apie ateities perspektyvas projekto vadovas Ž.Jančoras teigia, jog jau dabar yra daug minčių, kaip aplikaciją būtų galima plėsti. Planuojama bendradarbiauti su Valdovų rūmais, įtraukti genealogiją ir svarbių asmenybių aprašymus, daugiau dėmesio skirti Vilniaus istoriniam paveldui.

„Turime minčių integruoti visą turimą informaciją apie LDK į vieną sistemą. Tokiu būdu galėtume kiekvienam plačiai atverti vartus į LDK istoriją“, – teigia Ž.Jančoras.

Projektas „Virtuali istorinė Lietuva: LDK“ oficialiai baigtas 2014 metų balandžio 30 – tą. Jį įgyvendina Vilniaus universitetas. Šiuo metu „Orbis Lituanie“ internetinė svetainė http://www.ldkistorija.lt/ ir mobili web aplikacija http://m.ldkistorija.lt/ yra nuolat tobulinama ir pildoma.

Daugiau informacijos apie interneto skverbtį Lietuvoje bei valdžios e. paslaugas rasite svetainėje www.prisijungusi.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką