Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 21d. 00:00

Lietuvos biotechnologijų sektoriaus augimo tempai – didesni nei technologiškai pažangiausių šalių

Mergina.
Fotolia nuotr. / Mergina.

Rugsėjo 23 dieną Vilniuje, viešbutyje „Best Western“ vyks konferencija „Sveikatos technologijos ir biotechnologijos Sumanios specializacijos strategijoje“. Renginio metu bus diskutuojama vienos iš svarbiausių Sumanios specializacijos krypčių – sveikatos ir biotechnologijų sektoriaus potencialo bei jo plėtros galimybių tema.

Ūkio viceministro Mariaus Skarupsko teigimu, Lietuvoje sveikatos ir biotechnologijų sektorius yra gana stiprus ir jau eilę metų galime didžiuotis sukurtais ir pasauliniu lygiu žinomais naujausios kartos preparatais bei naujomis technologijomis. Daugiau nei 80 proc. visos šios produkcijos yra eksportuojama.

„Biotechnologijų sektorius pastaraisiais metais augo daugiau kaip 20 proc. kasmet,o biotechnologijų sukuriama BVP dalis – išties svari, tokia gali pasigirti labai nedaug šalių.Taigi, šioje srityje Lietuva jau sugebėjo sukurti pasaulinio lygio verslą, todėl labai svarbu kryptingą šio sektoriaus augimo tempą išlaikyti”, –sako M. Skarupskas.

Tai, jog Lietuvos pasiekimai biotechnologijų srityje – įspūdingi, patvirtina ir UAB „Biotechnologijų parkas” kartu su Lietuvos Biotechnologų asociacija atlikta analizė. Jos duomenimis,pagal biotechnologijų pramonės išsivystymą Lietuva gerokai viršija ES šalių vidurkį.

„Geriausiai situaciją iliustruoja šio sektoriaus sukuriama pridėtinė vertė: perkopęs daugiau nei 1 procentą bendrojo vidaus produkto, mūsų biotechnologijų sektorius gali lygiuotis su technologiškai pažangiausių šalių, tokių kaip Šveicarija ar Izraelis, biotechnologijų pramone. Milijonui lietuvių tenka daugiau kaip 7 šalies biotechnologijų įmonės – tiek pat, kiek JAV, Vokietijoje arba Didžioje Britanijoje, o pagal šiame sektoriuje dirbančiųjų skaičių – taip patesame vieni iš lyderių”,– pasiekimus vardija UAB „Biotechnologijų parkas” vadovas Romanas Ramanauskas.

Vilniuje vyksiančios konferencijos tikslas – aptarti sveikatos technologijų ir biotechnologijų sektoriaus pasiekimus, turimą potencialą, kuris ne tik padėtų išlaikyti aukštą augimo tempą, bet ir stiprintų verslo ir mokslo partnerystę, inovacijų bei naujų įmonių kūrimą mūsų šalyje. Konferencijoje patirtimi dalinsis žinomiausi šalyje biotechnologijų įmonių vadovai, verslininkai, mokslininkai, inovacijų politiką formuojančių institucijų atstovai.

Renginį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, renginio globėja –  Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija.Logos

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką