-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius

Biurai, patyrę didžiausią transformaciją pandemijos metu, nenustoja keistis. Dabar darbo erdvės skirtos ne tik tiesioginei darbuotojų veiklai, jos turi atliepti ir kitas reikmes, pavyzdžiui, šeimynines. Kaip atliepti skirtingus darbuotojų poreikius ribotoje biuro erdvėje, pasakoja IKEA interjero dizainerė.
Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius
Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius / „IKEA“ nuotr.
Temos: 2 IKEA Verslas

„Iš darbuotojų nuomonės tyrimų matėme, kad universiteto padalinio, įsikūrusio pačiame miesto centre, darbuotojai išreiškė poreikį turėti patogesnes ir funkcionalesnes erdves poilsiui ar tiesiog pietų pertraukai. Taip pat identifikavome norą turėti vietą, į kurią kolegos galėtų atsivesti vaikus po pamokų, jų atostogų metu ar iškilusios kitoms nenumatytoms aplinkybėms“, – kaip prasidėjo universiteto biuro patalpų atnaujinimas, pasakoja Edita Jocienė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Žmogiškųjų išteklių departamento direktorė.

Su IKEA verslo klientais dirbanti IKEA interjero dizainerė Ūla Žebrauskaitė-Malinauskė dalinasi, kad universiteto darbuotojų apklausoje išryškėjusi tendencija yra aktuali daugeliui verslo organizacijų. „Anksčiau suplanuoti biurai yra peržiūrimi, kad juose atsirastų daugiafunkcės erdvės ne tik darbui, poilsiui, neformaliam darbuotojų bendravimui ar komandų renginiams, tačiau kaip KTU atveju – sprendimai dėl šeimyninių įsipareigojimų. Didžiausią pokytį žymi tai, kad dabar planuojantieji biurus nuo nulio, juos planuodami galvoja nebe tik apie darbo vietas, bet lygiai taip pat ir apie daugiafunkcines poilsio zonas“, – sako interjero dizainerė.

„IKEA“ nuotr./Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius
„IKEA“ nuotr./Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius

Erdvė skirtingiems poreikiams ir funkcijoms

Universiteto atstovė įsitikinusi, kad universiteto erdvės išliks kasdienio gyvenimo centru, tačiau jų paskirtis transformuojasi. „Šiandien laimi organizacijos, darbuotojams padedančios suderinti darbinį ir šeiminį gyvenimą bei įsipareigojimus – tiek darbe, tiek už jo ribų. To ir siekėme kurdami laisvalaikio ir poilsio erdvę“, – sako E.Jocienė.

Siekiant atliepti skirtingus universiteto darbuotojų poreikius, IKEA interjero dizainerė atskleidžia, reikėjo gerai apgalvoti erdvių funkcionalumą bei išplanavimą. „Patalpų paskirtis buvo pakeista iš esmės – iš buvusių darbo kabinetų įkurta poilsio bei valgomojo erdvė, kurios iki projekto įgyvendinimo universitetas neturėjo. Nors patalpos nedidelės – maždaug 50 kvadratinių metrų ploto, tačiau jose tilpo ir valgomojo zona, ir darbo vietos, ir sofos poilsiui, skaitymo kampelis bei vaikų erdvė. To pavyko pasiekti naudojant daugiafunkcius, erdvę taupančius baldus, pavyzdžiui, ištraukiami stalai gali būtų sumažinti ar padidinti pagal poreikį; gali būti sustumti į vieną vietą arba išskaidyti plačiau“, – parinktus sprendimus komentuoja interjero dizainerė.

Ji priduria, kad galimybė transformuoti baldus ar kompaktiškai juos sudėti leidžia lanksčiau išnaudoti erdves: pavyzdžiui, organizuojant renginį darbuotojų vaikams ar planuojant neformalų susitikimą.

Sprendimą padiktavo paveikslas

Ū.Žebraitė-Malinauskė pasakoja, IKEA verslo klientų padalinys teikia pilną paslaugų paketą – nuo interjero projekto sukūrimo iki įrengimo. KTU projekto atveju, IKEA specialistai kurė interjerą, derantį prie paties seno autentiško Kauno tarpukario pastato: jo parketo, durų, langų.

„Kiekvienu atveju prisitaikome prie pirkėjo poreikių, verslo organizacijos kultūros, jos spalvų ar norimos nuotaikos. Universiteto poilsio erdvės interjeras – modernus. Jame vyrauja juoda, smėlinė spalvos, medžio ir mėlynos spalvos akcentai. Įrengiamoje patalpoje sulaukėme prašymo eksponuoti menininko A.Kriščiūno 100-ajai KTU Alumni laidai sukurtą paveikslą – jis ir padiktavo interjero kryptį bei spalvinę gamą“, – pasakoja interjero dizainerė.

„IKEA“ nuotr./Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius
„IKEA“ nuotr./Lūkesčius atliepiantis biuras: ir nedidelėje erdvėje galima patenkinti skirtingus poreikius

E.Jocienė priduria, kad sprendimas įgyvendinti projektą drauge su profesionalais – interjero dizaineriais – padėjo sutaupyti laiko. „Projekto įgyvendinimo metu turėjome nuolatinę profesionalų pagalbą. Planuojant baldus ir jaukumui reikalingus aksesuarus, jų derinimą patikėjome interjero dizainerei, tad patiems nereikėjo skirti papildomo laiko interjero visumai kurti. Apie tai buvo pagalvota už mus“, – dalinasi ji.

Nemokama interjero dizaino paslauga verslui

IKEA verslo klientų padalinys siūlo estetiškų ir funkcionalių interjero sprendimų, skirtų būtent verslo reikmėms. Interjero dizaineriai parengia interjero projektą, padeda išsirinkti tinkamiausius baldus ir įgyvendinti sumanymą reikiamose patalpose: biure, krautuvėlėje, kavinėje, viešbutyje, nuomai skirtame bute ar kitur.

Nusprendus įgyvendinti IKEA dizainerių pasiūlytą projektą, įsigyjant bent 70 proc. tame projekte numatytų IKEA baldų ir aksesuarų, interjero dizaino paslauga suteikiama nemokamai. Daugiau informacijos įmonėms rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius