Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 15d. 00:00

Miško pardavėjams palankiausias metas parduoti – dabar

Aukštaitijos ežerai, miškai ir pievos
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Miškas

Visi pastebi, kad, įvedus eurą, daugelio prekių ir paslaugų kainos pakilo. Ne išimtis ir miškų sektorius. Pavyzdžiui, jei prieš euro įvedimą 1 ha miško kainuodavo 3-4 tūkst. litų, tai šiandien už tą patį miško plotą jau mokėtume 3-4 tūkst. eurų (10358-13811 litų) ar net daugiau. Toks kainų šuolis, be abejonės, džiugina miško pardavėjus, kurie už parduodamus miško plotus gali gauti ypatingai gerą kainą. Visgi nereikėtų tikėtis, kad tokios aukštos kainos laikysis visą laiką ar net pakils dar. Pastaruoju metu kilęs šurmulys dėl miškų kirtimo, supriešinęs visuomenę, lemia planuojamus įstatymų pokyčius, dėl kurių po Naujųjų metų miško kirtimai veikiausiai bus apriboti. Tai neabejotinai lems pokyčius miško kainų rinkoje – miško kainų kritimą.

Miško kainai įtaką daro daugelis veiksnių. Tai veikla, kuriai vykdyti miškas yra perkamas, taip pat miške esančių medžių būklė, amžius, branda, rūšis. Be abejonės, įtakos turi ir politinė aplinka, įstatymų pokyčiai. Būtent todėl, kalbant apie po Naujųjų metų planuojamus miško kirtimų ribojimus, turintys planų parduoti mišką žmonės turėtų sunerimti, mat jų turimų miško plotų vertė tuo metu gali būti gerokai mažesnė. Dėl šios priežasties geriau suskubti ir parduoti mišką dabar, nes, kitu atveju, galimi nemenki nuostoliai.

„Po euro įvedimo miškų kainos, atliepdamos bendrąsias rinkos tendencijas, gana smarkiai pakilo. Šiuo metu už miškus siūlomos kainos yra labai palankios mišką parduodantiems. Tačiau tikrai neverta tikėtis, kad kainos kils amžinai. Specialistams pastebint, kad planuojami miškų kirtimo apribojimai po Naujųjų metų gali nulemti staigų miškų kainų kritimą, dar abejojantiems, ar verta, ar ne parduoti savo mišką, verta būtų suskubti ir tai padaryti būtent dabar, kol kainos pardavėjams yra ypač palankios“, – pasakoja internetinės platformos „Parduok mišką“ vadovas Justinas Tarasevičius.

„Parduok mišką“ jau ne vienam miško pardavėjui pagelbėjo greitai ir be didesnių problemų parduoti mišką už gerą kainą. Internetinėje svetainėje www.parduokmiska.lt kiekvienas mišką parduodantis žmogus gali nemokamai įkelti skelbimą apie parduodamą mišką, ir jis iškart pasieks daugiau nei 200 potencialių pardavėjų. Platformą išbandę žmonės ypatingai džiaugiasi joje įdiegtu nemokamu įrankiu, kuriuo kiekvienas gali apsiskaičiuoti potencialią miško kainą. Naudojantis www.parduokmiska.lt paslaugomis miško pardavimas tikrai neturėtų kelti didelių rūpesčių, tad laukti ilgiau ir rizikuoti patirti nuostolių po Naujųjų metų išties neapsimoka.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką