Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja grilio zona Vingio parke kvies nelaukti penktadienio lietaus

Nauja grilio zona Vingio parke kvies nelaukti penktadienio lietaus
Partnerio nuotr. / Nauja grilio zona Vingio parke kvies nelaukti penktadienio lietaus
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Vasaros penktadieniai yra nepalankiausia savaitės diena grilinimui – tokia negailestinga yra Lietuvos meteorologų statistika. Nors IKI grilio zonos atidarymo šventei lietus ir nesukliudė, sostinės Vingio parke įrengtos viešos, griliui pritaikytos vietos, nuo šiol leis vilniečiams lanksčiau planuoti savo laisvalaikį ir išsiruošti į iškylas gamtoje ekspromtu. Įrengtais griliais vienu metu galės naudotis 4 šeimos ar draugų kompanijos.

Pirmieji prekybos tinklo IKI vilniečiams dovanotą grilio zoną išbandė Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir meteorologas dr. Donatas Valiukas, neseniai atlikęs penkerių pastarųjų vasarų orų analizę. Pasak jo, vidutiniškai šiltuoju metų laikotarpiu mėnesiui tenka vos 17 dienų be kritulių, taigi nepriekaištingi orai savaitgalio išvykai į užmiestį ar sodą – lyg loterija. Įdomu ir tai, kad būtent penktadieniui tenka daugiausia vasaros lietaus, nors apskritai penkerių metų statistika nepalanki visoms savaitės dienoms.

Prekybos tinklas IKI siekia keisti gyventojų grilinimo įpročius, skatinti tą daryti dažniau ir padėti maksimaliai išnaudoti lietuvišką vasarą, dažnai šykštinčią gerų orų. Sostinės meras antrino, kad ši iniciatyva prisideda prie draugiško gyventojams miesto kūrimo.

Partnerio nuotr./Nauja grilio zona Vingio parke kvies nelaukti penktadienio lietaus
Partnerio nuotr./Nauja grilio zona Vingio parke kvies nelaukti penktadienio lietaus

„Europos sostinės gyventojui yra įprasta po darbų keliauti į parką piknikui, aktyviam laisvalaikiui ar griliui. Ilgus metus vilniečiai buvo gana konservatyvūs ir laisvalaikį miesto žaliosiose erdvėse leisdavo palyginti retai, o grilinimui Vilniuje apskritai nebuvo sudaryta sąlygų. Šiandien galime drąsiai pasakyti, kad kepti maistą ant grotelių savo mieste tampa vis dažnesniu vilniečių užsiėmimu, kaip ir minti dviratį ar vedžioti šunį“, – sako R. Šimašius. Pasak jo, sostinės Vingio parkas yra žaliasis Vilniaus traukos centras, kurio gali pavydėti kiti miestai, todėl būtina jį visapusiškai išnaudoti, o kartu ir tausoti. Savivaldybė tikisi, kad vilniečiai savo laisvalaikį leis ne tik aktyviai, bet ir atsakingai.

Prekybos tinklo iniciatyva ir lėšomis buvo įrengta naujoji grilio zona, atstovai taip pat tikina, kad šalies gyventojai tampa vis aktyvesniais ir išradingesniais grilintojais, todėl jiems nepakanka suplanuotų išvykų į užmiestį, kaip nepakanka vien tradicinio šašlyko.

Partnerio nuotr./Nauja grilio zona Vingio parke kvies nelaukti penktadienio lietaus
Partnerio nuotr./Nauja grilio zona Vingio parke kvies nelaukti penktadienio lietaus

„Lietuvos gyventojai yra aistringi, patyrę grilintojai, kiekvienais metais ieškantys įvairesnio skonio grilio gaminių. Žinoma, kad ir kiek stengtumės dėl geresnių maisto kepimo ant grotelių patirčių – didžiausias iškylautojų priešas yra lietus, nuplaunantis visus lūkesčius ir kantrų pasiruošimą, todėl šį sezoną nusprendėme pakviesti kepti ant grotelių nelaukiant savaitgalio lietaus“, – sako prekybos tinklo IKI viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė. Ji įsitikinusi, kad ir spartesnis gyvenimo tempas diktuoja kitokias sąlygas griliui – šiandien tai labiau spontaniškas, greitas ir kur kas dažnesnis laisvalaikio užsiėmimas.

IKI grilio zona leisti laiką gamtoje kvies ne tik Vilniaus Vingio parke, bet ir kitose viešo naudojimo vietose visoje šalyje. Prekybos tinklo iniciatyva bus įrengta 10 tokių grilio zonų visoje Lietuvoje. Išrinkti šias vietas, gali kiekvienas gyventojas paskelbto konkurso metu.

Iki gegužės 1 d., konkurso dalyviai siūlė vietas kepsninėms įrengti, o šiuo metu gali iki gegužės 11 d. balsuoti už vietą, kurioje būtų įrengtos lauko kepsninės. Daugiausia skaitytojų balsų sulaukusių kepsninių vietų bus paskelbtos gegužės 12 d. ir įrengtos iki vasaros vidurio.

informacija
IKI BAZĖ, UAB PALINK
Vadovas: Gerard, Gabriel, Georges Rog Darbuotojų sk.: 7195 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką