Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 10d. 09:36

Naujame TV projekte „Lietuvos Hipokratas“ – nematoma gydytojų gyvenimo pusė

Gyd. akušerė ginekologė Eglė Jarašūnienė
Partnerio nuotr. / Gyd. akušerė ginekologė Eglė Jarašūnienė

Rugsėjo viduryje televizijos eterį išvys naujas publicistinis dokumentinių laidų ciklas „Lietuvos Hipokratas“. Pasirinkimas tapti mediku – nenuilstanti būsena, savyje talpinanti lyderio profesionalo ir idėjinius siekius. Kokią vertę visuomenei kuria Lietuvos rajonuose gyvenantys gydytojai?

Iš ekranų į jūsų namus pasibels šilta ir atvira bei paprastumu sužavinti laida, kuri ne tik atskleis gydytojų profesinės savirealizacijos kelią, bet ir sieks patvirtinti, jog gydytojas – tik profesija, neretai persidengianti su asmeniniu gyvenimu, visuomenine veikla, todėl atrasti balansą tampa būtinybe. „Mediko darbas labai atsakingas ir sunkus. Nepaisant to, yra ir antroji jo pusė, kuri velkasi iš paskos tarsi šešėlis. Turbūt niekas nesulaukia tiek daug kritikos ir kaltinimų, kaip daktarų luomas. Ir neretai – už akių... <...> Reikia neužmiršti, kad daktarai yra žmonės ir tik žmonės. Jie – ne visagaliai...“ – yra sakęs a. a. režisierius E.Nekrošius. Jo žodžiai tarsi įprasminami mūsų šaliai nusipelniusių iškilių įvairių laikotarpių gydytojų šviesuolių veikloje.

Partnerio nuotr./Gyd. akušerė ginekologė Eglė Jarašūnienė
Partnerio nuotr./Gyd. akušerė ginekologė Eglė Jarašūnienė

Naujoji laida supažindins su šiandien čia ir dabar – Lietuvos rajonuose gyvenančiais bei mūsų sveikata besirūpinančiais gydytojais, kurie, vos užvėrus gydymo įstaigos duris, vertina savo šeimos privatumą.

„Labai mažai žinome apie Lietuvos miesteliuose gyvenančius gydytojus, kuriuos išgarsina tylūs jų darbai, – įsitikinę naujosios laidos kūrėjai. – Medikai, kaip teko pastebėti renkant medžiagą, nemėgsta atsiverti.“

Idėja, gimusi prieš metus

Kurti tokią laidą idėja kilo prieš metus ir išsirutuliojo 2019 m. pavasarį. Tuomet ir buvo parašytas pirmosios laidos scenarijus, o kūrėjų mintyse susidėliojo, kokią išliekamąją vertę ji galėtų savyje talpinti ir perduoti tiek žiūrovui, tiek gydymo įstaigai. Autoriai planuoja kiekvienoje laidoje pristatyti vis kitos specializacijos gydytoją ir gydymo įstaigą, kurioje dirba laidos herojus.

Partnerio nuotr./Regioninė Telšių ligoninė iš paukščio skrydžio
Partnerio nuotr./Regioninė Telšių ligoninė iš paukščio skrydžio

Kol kas numatyta kalbinti populiariausių sričių specialistus, kurių santykis su pacientu yra nuolatinis, nepertraukiamas ir aktualus visuomenei: reabilitologė, šeimos gydytoja, ginekologė, vaikų ligų gydytoja (pediatrė) ir kt. Be kita ko, žmonių, lyg ir visiškai nesusijusių su medicina, bet kilusių iš tų pačių kraštų, pacientų nuomonė leis įvertinti gydytojo indėlį net ne kelerių metų perspektyvoje.

Autoriai planuoja, kad laidose apie atskirų specializacijų gydytojus ir gydymo įstaigas, kuriose jie dirba, pasisakys ne tik kiti medikai – laidos herojų kolegos, bet ir kitų specialybių atstovai, kurių darbe taip pat reikalingas altruizmas, intuicija, kūrybiškumas, gebėjimas išlaviruoti esant sudėtingoms aplinkybėms: dvasininkai, aktoriai bei kiti menininkai, architektai, istorikai.

Žemaitijos širdyje – pirmoji projekto istorija

Pirmoje laidoje, kurią galėsite išvysti jau rugsėjo viduryje – Telšių miestas ir šio miesto gydytojai. Kas sieja pačioje Žemaitijos širdyje įkurtą regioninę Telšių ligoninę ir patrauklų darbdavio įvaizdį? Kokius patyrimus atskleidžia patys telšiškiai?

Partnerio nuotr./Telšiai iš paukščio skrydžio
Partnerio nuotr./Telšiai iš paukščio skrydžio

Organiškumo laidai suteiks dvasininko mintys ne tik apie pačius gydytojus, bet ir jo įžvalgos apie šiuolaikinę mediciną, apie medicinos srities kaitą bei permainas. Ne mažiau svarios bei įdomios ir miesto architekto mintys. Bet viską nusvers ir abejingų nepaliks pažintis su pagrindine pirmosios „Lietuvos Hipokratas“ laidos heroje – daugiavaike mama, gydytoja akušere-ginekologe E.Jarašūniene.

„Niekada negalvojau pasilikti ir gyventi didmiestyje – tai nebuvo mano tikslas, – apie save pasakos gydytoja Eglė, atradusi save ir sulaukusi ne tik įstaigos bendruomenės, bet ir pacienčių pripažinimo regioninės Telšių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriuje. – Tai ne tik klinikinis darbas, bet ir artimesnis bendravimas su pacientėmis, nes tampi tos visuomenės dalimi. Tai suteikia didelį dvasinį pasitenkinimą.“

Partnerio nuotr./Telšių miesto architektas A. Žebrauskas
Partnerio nuotr./Telšių miesto architektas A. Žebrauskas

Projekto „Lietuvos Hipokratas“ autoriai atskleidžia, kad rajonuose dirbantys gydytojai labai palankiai vertina darbo ir asmeninio šeimos gyvenimo suderinamumą. Patogu ir greita pasirūpinti vaikų gerove, visuomenine veikla, nes jie patys jaučia laisvę ir kartu atsakomybę planuoti savo laiką, kai užtenka nueiti ar nuvažiuoti dviračiu, jų nereikia vežti automobiliu. Taip gydytojai ne tik sutaupo laiko, bet ir neišsiblaško.

Retrospektyva į tarpukario mediciną

Pirmoji projekto istorija suteiks galimybę nusikelti į istoriškai reikšmingus regioninės Telšių ligoninės, šiemet minėsiančios įkūrimo 80-metį, fragmentus. XX a. vid. įkurta gydymo įstaiga buvo tapusi Vakarų Lietuvos regiono gydymo centru, aprūpinta pačia moderniausia medicinos, operacine įranga, pritraukusi žymius iš Klaipėdos čia dirbti atvykusius gydytojus, kurie stažavosi Austrijoje, Italijoje. Laidoje istorikė atskleis įdomių faktų apie gydymo įstaigos statybos peripetijas, tuomet buvusią itin modernią diagnostinę įrangą, kuri dabar rado prieglobstį Žemaičių „Alkos“ muziejuje. Telšiškių iki dabar legendomis vadinami Ona Purtokaitė ir Vytautas Purlys. Kokiose srityse jie specializavosi ir kokias medicinos aukštumas pasiekė šie gydytojai?

Jau nuo rugsėjo 14 d. laida „Lietuvos Hipokratas“ bus transliuojama per BTV ir INFO TV televizijas. Būsimų laidų anonsus TV ekranuose galėsite matyti nuo rugsėjo 7 d. Projekto „Lietuvos Hipokratas“ kūrėjai tikisi, kad laida sudomins gydytojus rezidentus perspektyvomis rajonų gydymo įstaigose ir įkvėps pokyčiui.

Pirmosios laidos generaliniai rėmėjai – Žemaitijos įmonės „SG klinika“ bei „Jurkus ir partneriai“.

Partnerio turinys
Temos: 2 BTV „Info TV“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką