Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 16d. 10:32

Naujas galimybes atveriantis „TRACE“ sertifikatas – vis dar mažai žinomas Lietuvos verslininkų

Verslo partneriai
123rf.com nuotr. / Verslo partneriai

„TRACE certification“ (trace iš anglų k.: pėdsakas) yra išsivysčiusiose valstybėse visuotinai pripažįstamas pažymėjimas, suteikiantis teisę strateginės reikšmės šalies ūkio subjektams ar nacionaliniam saugumui svarbių projektų vystytojams įvairiu lygmeniu bendradarbiauti su jį įgijusiomis organizacijomis.

Sertifikatas reiškia, jog jo savininkas savo veikloje vadovaujasi vieningais ypatingo skaidrumo principais. „TRACE“ taip pat teikia kyšininkavimo ir trečiųjų šalių įtakos įvairiems rizikingiems procesams valdymo sprendimus.

Jungtinėse Valstijose įvairios pramonės įmonės, kurios dirba su tokiomis šalimis kaip Singapūras, Indonezija, Vietnamas, Kinija, Rusija, Centrinė Amerika ir Afrikos šalys, siekia įgyti minėtą statusą, akivaizdžiai padidinantį konkurencingumą.

Sertifikatą Lietuvoje turi Gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA)

LGSPA direktoriaus Rosvaldo Gorbačiovo teigimu, gynybos pramonė yra sparčiai augantis sektorius Lietuvoje, kurio svarba neramumų kupiname pasaulyje vis labiau didėja. Ir šis kontekstas iš dalies nulėmė, jog asociacija išskirtinį dėmesį skiria aukščiausiems verslo etikos standartams.

„Antikorupciniu požiūriu įmones vertinantis „TRACE“ praneša, jog šiuo metu plečia savo veiklą Europoje, o taip pat ir Baltijos šalyse. Regione – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje – per pastaruosius kelerius metus kiek padaugėjo įmonių ar jas vienijančių grupių, kurios jau įgijo šį sertifikatą. Mūsų asociacijos nariai beveik visi dirba su užsienio partneriais ir net 90 proc. paslaugų bei produkcijos eksportuoja. Per daugelį metų įrodėme, jog sugebame ne tik gaminti kokybiškas prekes, bet ir esame verti pasitikėjimo. Todėl reputaciją mes labai vertiname“, – sakė R.Gorbačiovas.

Asociacijos vadovas taip pat atkreipia dėmesį, jog dalyvavimas „TRACE“ programoje suteikia ir reikšmingų rinkodaros pranašumų.

Mūsų asociacija gali paliudyti, jog šis statusas tikrai naudingas. Kai kuriose užsienio šalyse tokie dokumentai yra privalomi dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose. Be to, dauguma tarptautinių kompanijų, besirinkdamos verslo partnerius, reikalauja, kad įmonės, kurių paslaugomis naudojasi ar įsigyja prekių, laikytųsi skaidrios veiklos standartų ir atitiktų tam tikrą deramo patikrinimo lygį. Nors iki šiol antikorupcijos standartų diegėja „TRACE“ Lietuvoje beveik nežinoma, JAV ir kitose Vakarų valstybėse ji yra pripažinta ir vertinama. Neabejoju, kad ateityje ir Lietuvoje taps norma, kai viešuosiuose konkursuose galės dalyvauti tik tos bendrovės, kurios yra įsidiegusios antikorupcijos standartus. Juk tik veiklos skaidrumas ir verslo etikos laikymasis gali padėti įgyti pasitikėjimą“, – kalbėjo asociacijos vadovas.

„TRACE International" misija – didinti verslo skaidrumą pasaulyje. Tai pelno nesiekianti asociacija, suteikianti įmonėms ir organizacijoms dokumentą, liudijantį jų atitikimą vieningam sunormintam antikorupciniam vertinimui.

Įmonės, siekiančios sertifikato, tikrinamos kelis mėnesius.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką