Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas kavos formas kuria ištroškusiems netikėtų skonių ir vaizdinių

Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Kieta, ikrų ar ledų pavidalo kava? Kodėl ne! „Lavazza Training Center“ kavos mokymų centre Turine (Italija) gimsta patys netikėčiausi receptai. Kam jie reikalingi? Pasak kavos meistrės, trenerės iš Italijos Giulios Sirio, šiuolaikiniai žmonės naujovių išsiilgę visose srityse – jie nori patirti netikėtų pojūčių ir degustuodami kavą.

Šį mėnesį „Lavazza“ ženklą Lietuvoje atstovaujanti įmonė „Amoka“ Vilniuje iškilmingai atidarė pasauliniam tinklui priklausančio „Lavazza Training Center“ padalinį. Šiame atidaryme lankėsi ir „Lavazza“ kavos meistrė iš Italijos G.Sirio.

Projekto partnerio nuotr./Gulia Sirio
Projekto partnerio nuotr./Gulia Sirio

Giulia baigė Garstronomijos mokslų universitetą Pollenzo mieste (University of Gastronomic Science of Pollenzo). Pastaruosius 3 metus ji dirba kompanijoje „Lavazza“ tarptautine trenere, organizuoja mokymus, verslo renginius ir yra atsakinga už Rytų ir Šiaurės Europos regioną.

Su Giulia kalbamės apie naująjį Vilniuje įkurtą „Lavazza“ mokymų centrą, jo tikslus, profesionalaus baristos savybes ir kavos atradimų poreikį.

– Kuo šis „Lavazza“ mokymų centras skirsis nuo kitų tokių centrų?

– Šis mokymų centras tapo „Lavazza“ espresso kavos mokyklų tinklo dalimi, todėl visa jame naudojama įranga ir organizaciniai tikslai yra tokie pat, kaip ir kitose pasaulio vietose esančiuose centruose. Pagrindinė šių mokymo centrų misija – plėtoti kavos kultūrą šalyje ir strategiškai didinti prekės ženklo vertę tarptautiniu mastu. Lietuvoje šio centro komanda vykdys specialius kursus, degustacijas, naujų produktų pristatymus ir stebės vietinę rinką.

– Kodėl svarbu, kad kavos specialistai būtų ruošiami specializuotose mokyklose, mokymų centruose?

– Šis centras suteikia galimybę dalyvauti profesionaliuose kavos mokymuose. „Lavazza“ centre yra parengti konkretūs mokymų planai tikslinėms grupėms ir atsižvelgiama į kiekvieno dalyvio individualų žinių lygį. „Lavazza“ mokyklų tinklas pristato identiškus kursus, kokie vyksta ir Turino mokymų centre. Taip pat itin svarbu, kad šioje aplinkoje formuojamas bendruomeniškumo jausmas, kiekvienas mokymų dalyvis gali pasijusti vienos didelės šeimos nariu.

Vilniuje esančiame mokymų centre susibūrusi stipri kavos technologų ir kavos trenerių komanda, kuriai vadovauja vyr. kavos technologas-treneris Darius Kodis. „Lavazza Training Center“ atidarytas visai neseniai, tačiau jau suplanuota jo plėtra – ketinama įrengti papildomų mokymų ir degustacijų erdvių. Tikimės, kad tai padės ateityje patenkinti augančius kavos specialistų poreikius ir lūkesčius.

Projekto partnerio nuotr./Lavazza mokymų centras
Projekto partnerio nuotr./Lavazza mokymų centras

– Kokių specifinių dalykų galima išmokti „Lavazza Training Center“? Kam jie skirti?

– Mokymuose suteikiama galimybė sužinoti apie kavos rinką ir pačią kavą: kavos kelią nuo pupelės iki puodelio, espresso kavos įrangą, skirtingus kavos aparatus. Mokome analizuoti kavos skonius ir kvapus, perprasti espresso ir cappuccino paruošimo būdus, įgyti žinių apie kavos dizainą ar, pavyzdžiui, kietos kavos paruošimo principus.

Apmokome ir savo įgyta patirtimi dalijamės su baristomis, naujais darbuotojais, restoranų ir kavinių šefais, žurnalistais.

– Kokiomis savybėmis, jūsų nuomone, turi pasižymėti profesionalus barista?

– Daugelis klaidingai įsivaizduoja, kad baristai užtenka žinoti pagrindines taisykles, kaip tinkamai pagaminti espresso kavą ir šiek tiek teorinių žinių apie kavos kilmę. Tačiau barista taip pat turi žinoti apie kavos aparatų veikimo principus, ir, esant reikalui, mokėti jį pats sureguliuoti.

Ne ką mažiau yra svarbios baristos asmeninės savybės, mokėjimas bendrauti, užkalbinti klientą. Geras barista yra lyg draugas ir psichologas viename. Dėl šios priežasties daugelyje kavinių Italijoje prie baro galite išvysti vyresnių baristų, kurie ne tik drąsiau bendrauja su klientais, bet ir yra sukaupę gyvenimiškos išminties ir yra įdomūs pašnekovai.

„Lavazza Training Center“ Vilniuje vadovas D.Kodis man yra pasakojęs, kad Lietuvoje susiduriama su viena pagrindine problema – didele baristų kaita. Dėl šios priežasties šio centro tikslas yra ne tik paruošti gerus kavos specialistus, bet ir sudominti jaunimą šia Italijoje gerbtina profesija.

– Mokymų centre Turine yra laboratorija, kurioje kuriami nauji espresso ir kitų maisto produktų receptai. Kaip veikia ši laboratorija? Ir ar jau esate sukūrę tobulą espresso?

– Laboratorijoje Turine nauji produktai kuriami remiantis espresso kava. Tyrinėjame ir siekiame nuolatos tobulinti ir atrasti naujus skonius – visa tai leidžia iš naujo atrasti kavą ir kitaip ją interpretuoti. Dėl šios priežasties mokymų centras tapo savotiška kavos laboratorija – pirma ir vienintele tokia vieta, kurioje atliekami tyrimai ir atrandami nauji receptai.

Taip, mes jau esame sukūrę tobulą espresso – „Lavazza“ mokytojai visame pasaulyje siekia pasidalinti savo patirtimi apie tai, kaip gimsta ši kava.

Projekto partnerio nuotr./Lavazza kavos ruošimo procesas
Projekto partnerio nuotr./Lavazza kavos ruošimo procesas

– Kodėl kavos pasaulyje reikalingos naujovės?

– Šiandien šiuolaikiniai žmonės, kaip ir visose kitose srityse, taip ir ragaudami kavą, nori patirti kuo įvairesnių pojūčių, būti nustebinti ne tik uoslės ar skonio receptoriais, bet ir būti suintriguoti vaizdiniu. Dėl šios priežasties „Lavazza Training Center“ komanda 2002 m. pradėjo bendradarbiauti su vienu iš žymiausių pasaulio virtuvės šefų – ispanu Ferran Adrià. Šis bendradarbiavimas mėgavimąsi espresso puodeliu kilstelėjo į naują lygį – atrastos iki šiol nematytos šio gėrimo formos ir skoniai, sužadinę naujus pojūčius. Espresso įgavo naują formą ir tapo atpažįstamas ne tik kaip skystas gėrimas, bet ir ledų, ikrų ar kietos kavos, kuria ypač didžiuojamės, pavidalu.

Pastebime, kad Lietuva labai noriai priima naujoves įvairiose srityse, todėl „Lavazza“ molekulinės virtuvės receptai čia yra laukiami.

Didžiausia kavos mokykla pasaulyje

„Lavazza“ kavos mokymo centras buvo įkurtas daugiau nei prieš 25 metus. Šiandien „Lavazza Training Center“ yra didžiausia kavos mokykla pasaulyje.

Pirmasis mokymų centras duris atvėrė Turine (Italija), o neilgai trukus šie centrai intensyviai pradėti kurti kitose Europos šalyse, Australijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Tolimuosiuose Rytuose. Šiandien įvairiausiose pasaulio kampeliuose veikia net 55 tokie mokymų centrai.

Pagrindiniai šių centrų uždaviniai – puoselėti kavos gėrimo kultūrą visame pasaulyje. „Lavazza Training Center“ mokymų centre kavos profesionalai turi visas galimybes gilesniam kavos ir profesionalios kavos įrangos pažinimui bei netikėtiems eksperimentams su kavos skonio pritaikymo formomis.

Projekto partnerio nuotr./Lavazza kavos ruošimo procesas
Projekto partnerio nuotr./Lavazza kavos ruošimo procesas

„Lavazza“ istorija Lietuvoje prasidėjo daugiau nei prieš 20 metų, kai bendrovė „Amoka“ viena pirmųjų pristatė kavos mylėtojų bendruomenei itališką kavą – tai ir buvo „Lavazza“ prekinis ženklas.

„Amoka“ buvo pirmoji įmonė, kuri į Lietuvą atvežė itališką kavą – espresso kavai gaminti tinkamas kavos pupeles. Jau anuomet, prieš 20 metų, pradėjome mokyti barų, restoranų barmenus tikrojo itališkos kavos gaminimo meno“, – sako „Lavazza“ prekės ženklą Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „Amoka“ reklamos ir komunikacijos vadovė Agnė Žukauskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Kava Espreso kava
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką