TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas paskatinimas talentingiems ir gabiems moksleiviams

Elektrostatinis laukas
KTU nuotr. / Elektrostatinis laukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Žingeidūs, itin lengvai bendraujantys, atviri įvairioms technologinėms naujovėms – tokie yra dabartiniai paaugliai. Tačiau jiems tai pat reikia ir padrąsinimo, paskatinimo bei įvertinimo. Nuo šiol visi talentingi ir gabūs Lietuvos moksleiviai gali dalyvauti specialiai jiems sukurtoje programoje ir pretenduoti į stipendijas, padėsiančias dar aktyviau puoselėti savo talentus.

Programa, pavadinta „Lietuvos Maximalistai“, suteiks galimybę moksleiviams kas mėnesį gauti net 500 litų arba 250 litų dydžio stipendijas. Programos iniciatorė bendrovė MAXIMA LT įsipareigoja kas mėnesį mokėti stipendijas gabiems, talentingiems ar didžiausią asmeninę pažangą mokslo srityje darantiems Lietuvos vaikams.

Dėl stipendijų 5-11 klasių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai varžysis net 8 srityse: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų bei nuolatinio pažangumo mokantis. Atsižvelgus į Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas skatinti vaikus stengtis bei siekti progreso, įsteigta stipendija ir už besimokant padarytą didžiausią asmeninę pažangą.

Tikiu, kad naujoji programa jaunajai kartai suteiks dar daugiau galimybių, padės dar labiau puoselėti savo gabumus bei talentus, paskatins juos siekti asmeninės pažangos, visur ir visada būti maksimalistais“, – teigia bendrovės Arūnas Zimnickas.

Ši nauja moksleivių skatinimo programa, kurios globėja tapo LR Švietimo ir mokslo ministerija, išaugo iš dviejų anksčiau bendrovės vykdytų švietimo paramos projektų. Kaip teigia MAXIMA LT, UAB, Generalinis direktorius Arūnas Zimnickas, parama vaikų švietimui ir ugdymui yra strateginė MAXIMA rėmimo kryptis jau 12 metų. „Gabių ir talentingų vaikų paramai esame skyrę daugiau kaip 2,5 milijono litų. Skaičiuojame, kad mūsų vystomose programose jau sudalyvavo ir įmonės įsteigtas stipendijas gavo daugiau nei 5,5 tūkstančio šalies moksleivių. Tikiu, kad naujoji programa jaunajai kartai suteiks dar daugiau galimybių, padės dar labiau puoselėti savo gabumus bei talentus, paskatins juos siekti asmeninės pažangos, visur ir visada būti maksimalistais“, – teigia bendrovės vadovas.

Stipendijos talentingiausiems ir pažangiausiems moksleiviams bus skiriamos už individualius pasiekimus kiekvienoje srityje. Programos nugalėtojai gaus 250 Lt skatinamąją stipendiją arba net 500 Lt siekiančią pagrindinę stipendiją kiekvieną mėnesį visus mokslo metus. Pirmąsias bendrovės mokamas stipendijas labai gerai besimokantys vaikai gaus jau šių metų rugsėjo mėnesį.

„Kiek tiksliai lėšų per metus skirsime stipendijoms priklausys ir nuo pačių vaikų, nuo jų įsitraukimo įprogramą. Neabejojame, kad kiekvienas Lietuvos moksleivis gali siekti gerų mokslo rezultatų, surasti savyje talentą ir jį puoselėti. Mūsų tikslas –stipendijomis paskatinti kuo daugiau gabių ir talentingų Lietuvos vaikų“, – sako A. Zimnickas.


„Verslo iniciatyva remti moksleivius –sveikintina ir reikalinga. Moksleiviams svarbu, kad į jų pasiekimus atkreipia dėmesį ne tik tėvai, draugai ir mokytojai, bet ir kiti visuomenės nariai, verslininkai. Tai skatina jų pasididžiavimą ir norą siekti daugiau“, – sako programos globėjos–Švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus ugdymo ir švietimo pagalbos skyriaus vedėjas Rolandas Zuoza.

Pasak psichoterapeuto, docento dr. Eugenijaus Laurinaičio, dabartiniai moksleiviai priklauso komunikabiliai, žingeidžiai, technologijų užvaldytai Z kartai, kuriai nepakanka tradicinių motyvacijos priemonių. „Šie vaikai moka elgtis su pinigais. Pinigus jie panaudoja žinioms plėsti ir gilinti, naudodamiesi pinigais jie realizuoja savo tikslus, kurie dažnai yra nekasdieniai, o susiję su pasaulio keitimu ir gerinimu“, – pastebi psichoterapeutas.

Naujoje programoje „Lietuvos Maximalistai“ moksleiviai gali dalyvauti jau nuo šiandien. Iki šių metų birželio 15 d. laukiama jų paraiškų, kurias vertins kompetentinga komisija, susidedanti išMAXIMA LT, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos, VšĮ „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos mokslininkų sąjungos, Lietuvos moksleivių sąjungos/Lietuvos mokinių parlamento ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atstovų.

 

Informacija parengta bendradarbiaujant su Maxima LT

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką