Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 balandžio 26d. 18:01

Norvegų patirtis persikelia į Lietuvą: sumanus valdymas viešąjį sektorių pasiekia nuotoliniu būdu

Spaudos konferencijos akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Spaudos konferencijos akimirka
Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimas įgauna pagreitį: parengtos inovatyvios sumanaus valdymo mokymosi programos viešąjį sektorių pasiekia per nuotolinio mokymosi platformą, kurioje jau studijuoja beveik 200 dalyvių.

„Ieškome inovatyvių ir efektyvių viešojo sektoriaus valdymo būdų, kurie padėtų optimaliausiu būdu panaudoti viešuosius resursus ir gauti didžiausią galimą naudą visuomenei“, – spaudos konferencijoje sakė Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos mokymų kursų ,„Sumanus valdymas“ vadovas Vytautas Kvieska.

Jis pristatė įgyvendinamo projekto „Sumanus valdymas viešajame sektoriuje per tvarią regioninę plėtrą” rezultatus ir sukurtus produktus: nuotolinio mokymosi platformą www.socin.eu, antikorupcinių priemonių interaktyvią sistemą www.antikorupcija.eu ir projekto naujienų portalą www.sumanus.lt.

„Sumanus valdymas viešajame sektoriuje naudingas keliais aspektais. Pirma, technologijos palegvina ir supaprastina kasdieninį darbą. Antra, sumanūs sprendimai didina veiklos efektyvumą. Trečia, tokiu būdu galima tobulinti paslaugų kokybę, kartu dirbančiųjų indėlį“, – sakė Marijampolės kolegijos direktoriaus pavaduotoja plėtrai Rasa Zygmantaitė.

Jos teigimu, ypač svarbus vaidmuo įgalinant sumanų valdymą viešajame sektoriuje tenka skaidrumui: skaitmenizuota dokumentacija, kurią gali pažiūrėti visos suinteresuotos pusės, išsklaido korupcijos šešėlius ir yra puiki antikorupcijos priemonė.

Sumanaus valdymo mokymai – nuotoliniu būdu

Šiemet startavo sumanaus valdymo kompetencijų plėtojimo mokymai viešojo sektoriaus atstovams. Nuotolinio mokymosi aplinkoje www.socin.eu kursų dalyviai gilina žinias apie tai, kaip panaudoti įvairias programas ir idėjas sumaniam valdymui.

Nuotolinio mokymosi platformoje galima skaityti, klausyti paskaitų, atlikti praktines užduotis, diskutuoti su kolegomis, gauti bei teikti grįžtamąjį ryšį pasirinktu metu bei vietoje. Registruoti vartotojai gilinasi į sumaniąją vadybą, marketingą bei integruotą komunikaciją, inovatyvių ir į rezultatą orientuotų paslaugų teikimo modelius, socialinę partnerystę ir tinklaveiką, sumaniąją socializaciją ir inovacijas bei kitas programas.

Pasak R. Zygmantaitės, Marijampolės kolegija yra vienintelė regione aukštoji mokykla, todėl užsiima ne tik studijomis, bet ir rengia mokymus viešojo sektoriaus atstovams, todėl projekto metu sukurtos inovatyvios mokymosi programos sudarė galimybes dalintis inovacijomis regione.

Korupcijos mažinimo Lietuvoje paieškos

Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos direktorės Eglės Celiešienės teigimu, projekto metu sukurta inovatyvių antikorupcinių priemonių interaktyvi sistema leidžia kiekvienam piliečiui išreikšti savo nuomonę.

Antikorupcija.eu – tinklapis skirtas viešojo sektoriaus darbuotojams, valstybės tarnautojams ir visiems neabejingiems piliečiams. Siekiama apjungti informaciją apie įvairias antikorupcijos priemones, skatinti tiek specialistus, tiek besidominčius piliečius diskutuoti korupcijos temomis bei pasitarti, jei kyla dvejonių

„Kuo daugiau skaidrumo, to didesnis pasitikėjimas valdžia, – tokio rezultato ir siekiama. Todėl tikimasi, kad projekto metu sukurtas mechanizmas veiks ir rasis pakankamai resursų jo plėtotei. Norėtųsi ir šias antikorupcines priemones įgalinti savo organizacijoje, aktyviau įtraukiant ir įsiklausant į piliečių nuomones“, – teigė Molėtų rajono savivaldybės bendrojo skyriaus vedėja Irena Sabaliauskienė.

Viso projekto „Sumanus valdymas viešajame sektoriuje per tvarią regioninę plėtrą” metu buvo suorganizuoti 2 Lietuvos atstovų vizitai Norvegijoje ir 2 Norvegijos atstovų vizitai Lietuvoje, sukurta virtuali mokymosi aplinka, kurioje patalpintos 2 programos ir 7 kursai. Be to, suorganizuoti mokymai ir konferencijos, įtraukusios daugiau nei 400 dalyvių, 4 renginiai Lietuvoje ir Norvegijoje, išleista metodinė priemonė ir vadovas, sukurta antikorupcinė sistema ir suorganizuota baigiamoji konferencija.

Projekto „Sumanus valdymas viešajame sektoriuje per tvarią regioninę plėtrą” tikslas – plėtoti sumanųjį valdymą viešajame sektoriuje, perteikiant Norvegijos partnerio žinias ir gerąją patirtį ir įgalinant regioninę tvarią plėtrą. Tokiu būdu tikimasi prisidėti prie regioninės politikos tikslų, regioninės plėtros įgyvendinimo. Be to, Norvegijos sukaupta geroji patirtis ir žinios galės bus adaptuojama Lietuvos savivaldybių institucijose bei įstaigose.

Projekto partneriai: Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Viešoji įstaiga Alantos technologijos ir verslo mokykla, Molėtų rajono savivaldybės administracija, Utenos rajono savivaldybės administracija, Utenos socialinės globos namai, Kauno rajono savivaldybės administracija, Marijampolės kolegija, Asker Næringsråd (Norvegija), Fleksibel utdanning Norge (Norvegija).

Projektas iš dalies finansuojamas Norvegijos finansinio mechanizmo ir LR biudžeto lėšomis. Daugiau apie projektą: www.sumanus.lt.

Norway grants

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:41
02:30
14:13

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką