Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paklausė dukrų patarimo: malkas iškeitė į dujinį šildymą ir atsikratė begalės rūpesčių

Šildymas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Šildymas
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
5
A A

Utenoje gyvenanti Stasė Kvaselienė prisimena, kaip prieš 30 metų mieste buvo klojami dujotiekio vamzdžiai. „Aplink gyvenantys žmonės tuomet vietos valdžios ir dujininkų prašė, kad dujos būtų atvestos ir iki šios miesto dalies, tačiau niekas į jų prašymus neatsižvelgė“, – pasakoja devintą dešimtį metų skaičiuojanti moteris.

Uteniškę nustebino, kad dabar įsivesti dujas yra taip paprasta: moteris su dukra nusprendė, jog laikas pradėti nuosavą namą šildyti dujomis – užteko vieno skambučio „Energijos Skirstymo Operatoriui“ (ESO) ir reikalai pajudėjo.

„Paraišką įsivesti dujas galima užpildyti kompiuteriu ir pateikti internetu. ESO puslapyje išdėstyta visa informacija, o jeigu kyla klausimų – visada skambiname, bendraujame. Viskas vyksta sklandžiai“, – pastebi S.Kvaselienė.

Stebi dujų kainą

Uteniškės namas pastatytas daugiau negu prieš 50 metų. Per tą laiką šeimininkai pakeitė ne vieną šildymo katilą. „Dabartinis kieto kuro katilas jau atitarnavo. Jis įrengtas prieš daugiau negu 20 metų. Pastebėjome, kad sistema tapo nesandari, o taisyti neapsimoka – reikia naujo. Dukra pasiūlė įsirengti dujinį katilą. Dabar stebėsime ir skaičiuosime, kiek dujų sunaudosime šildymui. Dėl malkų viskas buvo aišku – kasmet sukūrendavome penkis sunkvežimius, nes šildydavome ne tik namą, bet ir šiltnamį. Kaimynai sukūrendavo mažiau“, – teigia pašnekovė.

Šeimai daugiau klausimų kelia ne dujinio katilo pasirinkimas, o senos statybos namo energinis naudingumas. „Viskas paaiškės per pirmąjį šildymo sezoną.“, – svarsto S.Kvaselienė su dukra. Moterys pripažįsta, kad jau kurį laiką seka žinias apie dujų kainą ir džiaugiasi, kad kaina mažėja.

Su malkomis – daug darbo

Šildymas kietuoju kuru garbaus amžiaus moterį vertė nuolat darbuotis: malkas reikėjo sukrauti, sandėliuoti, atsinešti iki krosnies ir prižiūrėti degimo procesą. Be to, dar tekdavo kuopti pelenus ir rūpintis, kad kaminas būtų išvalytas.

Uteniškė sako, kad malkas pirkdavo brangesnes – jau suskaldytas. „Gerai žmonėms, kurie turi savo miško, gali pigiai atsivežti, susiskaldyti, išdžiovinti ir kūrenti. Aš tokių galimybių neturiu“, – pripažįsta moteris.

Užtenka vieno apsilankymo

S.Kvaselienės situacija yra puikiai pažįstama Biržuose gyvenančiai Birutei Breimelienei. „Į ESO dėl dujų įvedimo kreipėsi mano kaimynė. Įkalbėta dukters ji sutiko prisijungti prie kaimynų iniciatyvos namuose turėti dujas ir šildytis patogiau“, – aiškina B.Breimelienė, pažyminti, kad dujas įsivesti norintys gyventojai sulaukia daug pagalbos iš ESO priskirto asmeninio vadybininko.

Pati B.Breimelienė su šeima dar tik planuoja naujo namo statybas. Kol kas ji nėra išsirinkusi, kas atliks dujų tinklo įvedimą jos sklype ir namuose. „Kalbamės, diskutuojame su kaimynais ir ieškome geriausio varianto“, – teigia pašnekovė.

Biržų gyventoja žino, kad ESO atveda dujas iki sklypo ir klientui gali suteikti vidaus tinklo įrengimo paslaugas. Nuo 2017 metų iš ESO klientai vieno apsilankymo metu gali užsisakyti visą dujų įvedimo paketą – prisijungimo prie skirstymo tinklų ir kliento nuosavybėje esančio vidaus tinklo įrengimo paslaugas.

Dujų paleidimas – klientui patogiu metu

ESO specialistai suderina visus vidaus dujotiekio įrengimo dokumentus reikiamose institucijose, o dujotiekio statybos darbus iki sklypo, sklype ir sistemos įrengimą pastate atlieka vienu metu, todėl gyventojai sutaupo daug laiko. Vidaus dujotiekio įrengimo darbams ESO suteikia 10 metų garantiją. Jei vartotojas pageidauja, dujų tinklo įrengimui sklype, name ir dujų katilo įrengimui jis gali rinktis ir kitą rangovą.

ESO Paslaugų tarnybos direktorius Ignas Pranskevičius sako, kad dujų įrengimo darbai paprastai trunka nuo 3 iki 7 mėnesių. „Dujas pradedame tiekti tik įsitikinę, kad sistema yra saugi ir įrengta kokybiškai. Todėl paleidžiant dujas į naują sistemą būtinai dalyvauja ESO specialistai. Jie patikrina sistemos sandarumą, įrengia apskaitos prietaisą bei sujungia naująją sistemą su dujų skirstymo sistema“, – pažymi I. Pranskevičius.

Dujų paleidimo paslauga suteikiama klientams patogiausiu laiku – specialistai dirba 24 valandas per parą septynias dienas per savaitę.

Naudotis dujiniu katilu labai paprasta

Prieš pusantrų metų naują namą dujomis šildyti pradėjęs kaunietis Karolis Vaitkus tikina, kad per visą laikotarpį jokių problemų ir sutrikimų nepasitaikė. „Manau, kad sprendimas įsivesti dujas buvo teisingas. Be abejo, teko nemažai domėtis, rinkti informaciją ir kalbėtis su draugais, šeimos nariais, pažįstamais. Visi vieningai patarė rinktis šildymą dujomis, kuris miesto gyventojui yra pats patogiausias. Gyvenu kotedže, todėl nenoriu savo erdvės apkrauti malkomis. Galbūt užmiesčio ar kaimo gyventojams malkos yra patogiau – jie kuro gali atsivežti, turi pakankamai vietos sandėliuoti. Miesto gyventojai tokio pasirinkimo neturi, tačiau aš dėl to visiškai nesigailiu. Esu patenkintas, nes nereikia patalpų katilinei. Taip pat nereikia pirkti, kaupti ir saugoti malkų, rūpintis pelenų išmetimu“, – dėsto K.Vaitkus ir pastebi, kad naudotis dujiniu katilu labai paprasta, nes instrukcijos labai aiškios, o automatizuota sistema palaiko namuose pageidaujamą temperatūrą.

Daugiau sužinoti apie dujų įvedimo procesą, užduoti klausimus ir pateikti elektroninį prašymą įsivesti dujas galima ESO interneto svetainėje.

informacija
ENERGIJOS SKIRSTYMO OPERATORIUS, AB
Vadovas: Dalia Andrulionienė Darbuotojų sk.: 2498
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką