Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Paprasti atliekų rūšiavimo spendimai namams

Pastaruoju metu daug kalbama apie atliekų rūšiavimą. Dauguma pritaria, kad rūšiuoti reikia ir tai naudinga aplinkai, akcentuoja, kad taip tausojami gamtos ištekliai, rūpinamasi ateities kartomis ar pan. Tačiau dažno paklausus, ar jis rūšiuoja, dažniau išgirstame ,,Ne“. O atsakant į klausimą ,,Kodėl?“ teisinamasi, kad norėtų rūšiuoti, bet namuose nėra kur laikyti išrūšiuotų atliekų. Tai reali problema ar atsikalbinėjimas? Ar tikrai taip sudėtinga paprastai ir patogiai rūšiuoti atliekas namuose?
Ar tikrai taip sudėtinga paprastai ir patogiai rūšiuoti atliekas namuose?
Ar tikrai taip sudėtinga paprastai ir patogiai rūšiuoti atliekas namuose?

Štai keli praktiniai sprendimai, kuriuos nesunkiai galite pritaikyti namuose ir įsitikinti – rūšiuoti paprasta, tai gali kiekvienas.

Į baldus integruotos rūšiavimo talpos

Jeigu dar tik planuojate savo virtuvės interjerą ir renkatės baldus, pats laikas būtų pasidomėti šiuolaikinėmis atliekų rūšiavimo priemonėmis.

Baldininkai gali pasiūlyti įvairiausių sprendimų, kaip kompaktiškai integruoti atliekų rūšiavimo talpas į virtuvės baldus, kad jos būtų patogios, nematomos ir higieniškos. Rūšiavimo talpos gali būti ištraukiamos ant bėgelių kaip stalčius, pritvirtintos prie virtuvės baldų durelių, su savaime užsidarančiais dangčiais ir daug kitų variantų.

 

Kelios arba kelių dalių šiukšliadėžės

Vienas paprasčiausių sprendimų – dviejų dalių šiukšliadėžė arba kelios mažesnės talpos.

Patikėkite – nuo pastangų rūšiuoti atliekas namuose jų kiekis nesikeičia, tiesiog pasiskirsto į kelias talpas. Net ir mažiausioje virtuvėje yra vietos šiukšlių kibirui ar dėžei. Kaip rodo praktika, nebūtina namuose turėti atskirų talpų plastikui, popieriui, metalui, stiklui, mišrioms atliekoms. 5 ar 7 šiukšliadėžėms tikrai sunku rasti vietą nedideliame standartiniame bute.

 

Nustebsite, bet pradėjus rūšiuoti, užtenka turėti tik 2 talpas: vieną – perdirbamoms atliekoms, o kitą – mišrioms. Perdirbamas atliekas reikia dėti sausas ir švarias, o nunešus prie rūšiavimo konteinerių išmesti į tinkamą: stiklą – į žaliąjį konteinerį, suspaustas plastikines, metalo pakuotes ir tetrapakus – į geltonąjį, išlankstytas popierines dėžutes ir laikraščius – į mėlynąjį.

Originalūs sprendimai

Būkite kūrybingi – pabandykite patys susikurti rūšiavimo priemones, kurios būtų ne tik patogios, bet ir pritaikytos jūsų erdvei, puoštų namų interjerą. Tai gali būti senos dėžės dekoruotos dekupažo technika, siūtos, pintos ar meniškai atnaujintos nereikalingos talpos. Į dėžių gamybos procesą mielai įsitrauks ir vaikai – taip bus lavinamas jų kūrybiškumas ir ekologinis sąmoningumas.

Jei virtuvė kišenės dydžio

Jeigu jūsų virtuvė itin maža ir standartiniai rūšiavimo sprendimai netinka, pasižvalgykite po kitas namų erdves. Atliekų rūšiavimo talpas galima laikyti balkone, „tamsiajame kambarėlyje“, rūsyje. Paieškoję, tikrai rasite laisvą kampelį.

Pabandykite ir pamatysite – nusikundimai dėl vietos trūkumo smarkiai perdėti ir dažniausiai nepagrįsti.

Pavadinimas
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius