Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Parkavimas ir kelių mokesčiai – su šiuolaikiškomis mokėjimo priemonėmis

Didžiuosiuose miestuose šiandien aktuali tema – automobilių statymas. Svarbu ne tik įrengti daugiau automobilių statymo aikštelių, bet ir suteikti vairuotojams galimybę už parkavimą atsiskaityti greitai ir patogiai. Pasirodo, jau šiandien galima tai padaryti net neišlipant iš automobilio.
Vairuotojas
Vairuotojas / Projekto partnerio nuotr.
Temos: 1 Paysera

Nors dažnai iki šiol atsiskaitymą už automobilių statymą įsivaizduojame kaip monetų metimą į specialų parkomatą, iš tiesų, sprendimų yra gerokai daugiau.

Daugelis žino, jog už automobilių stovėjimą miesto savivaldybės stovėjimo aikštelėse galima susimokėti specialia mobiliaja programėle ar SMS žinute. Tačiau už stovėjimą susimokėti kai kuriose privačiose aikštelėse galima dar patogiau.

„UniPark“ tokį sprendimą siūlo net keliuose miestuose. „UniPark“ mobiliąją programėlę galima susieti su mokėjimo kortele. Tokį sprendimą jiems suteikia atsiskaitymų sistema „Paysera“. Viskas atliekama išmaniuoju telefonu.

Daugelyje sostinės automobilių statymo aikštelių, pavyzdžiui, prie prekybos centrų, jau kuris laikas veikia vairuotojų laiką taupanti technologija – įvažiuojant bei išvažiuojant yra nuskaitomas automobilio valstybinis numeris. Vairuotojams tereikia susimokėti specialiame aparate, tačiau grįžti ir dėlioti apmokėjimo lapelių nereikia, taip pat nereikia ir atsiskaitinėti telefonu.

Tiesa, net ir šią technologiją galima padaryti dar paprastesne. „Paysera“ kartu su parkavimo sistemas diegiančia įmone „Softra“, patobulino šį sprendimą ir pasiūlė vairuotojams susimokėti už stovėjimą net neišlipant iš automobilio. Nuskaičius automobilio numerį, reikalinga suma yra nuskaičiuojama nuo su automobilio numeriu susietos „Paysera“ sąskaitos, tad viskas, ką reikia padaryti vairuotojui – išvažiuoti iš aikštelės. Nuskaičius automobilio numerį ir tam tikrą sumą nuo „Paysera“ sąskaitos (ar su ja susietos kortelės), užkardas yra pakeliamas automatiškai.

„Ieškome sprendimų, kurie būtų patogūs ir aikštele besinaudojančiam klientui ir jos savininkui. Automatizuotos aikštelių administravimo sistemos, veikiančios nuskaitant automobilių valstybinius numerius, padeda sumažinti jos aptarnavimo kaštus. Tokios sistemos susiejimas su „Paysera“ sąskaita yra ypač naudingas automobilių vairuotojams. Vairuotojui tereikia įvažiuoti į aikštelę, o vėliau iš jos išvažiuoti. Daugiau nereikia daryti absoliučiai nieko. Būtent tokių sprendimų ir reikia šiuolaikiniam žmogui“, – sako UAB „Softra“ vadovas Romas Petrauskas.

Projekto partnerio nuotr./Automobilių statymas
Projekto partnerio nuotr./Automobilių statymas

Beje, tokios valstybinius numerius skenuojančios technologijos galėtų būti pritaikytos ne tik atsiskaitymui už automobilio statymą gatvėse ar aikštelėse. Taip greitai ir paprastai, išvengiant automobilių spūsčių, būtų galima atsiskaityti, pavyzdžiui, už įvažiavimą į tam tikras teritorijas ar miestus. Pastaruoju metu netylant diskusijoms apie įvažiavimo į Palangą apmokestinimą, tai galėtų tapti puikiu technologiniu sprendimo būdu.

Toks būdas galėtų būti taikomas ir tose šalyse, kuriose galioja kelių mokesčiai. Taip būtų paprasčiau surinkti reikiamas sumas ir suvaldyti automobilių srautus. Šiuo metu kai kuriuose keliuose taikoma NFC (Near field communication) technologija, kai ant automobilių veidrodėlių ar langų klijuojami specialūs lipdukai su siųstuvais.

Modernios technologijos atsiskaitymą už automobilių parkavimą gali paversti itin paprastu veiksmu. „Paysera“ neseniai dalyvavo studentų verslumą skatinančioje programoje „Demola Vilnius“. Studentų komandai buvo suformuota užduotis – sukurti sprendimą parkavimo vietų trūkumui spręsti didžiuosiuose miestuose.

Vairuotojui rasti laisvą parkavimo vietą Vilniaus senamiestyje yra sudėtinga arba tenka mokėti išties daug. Tačiau yra gyventojų bei įmonių, valdančių individualaus parkavimo vietas, kurios ne visada būna užimtos. Parkavimo vietų valdytojai, tuo metu, kai jų valdomos vietos būna laisvos, galėtų suteikti kitiems vairuotojams galimybę pasinaudoti parkavimo vietomis, jei šie už tai susimokėtų.

Studentų komanda, dalyvaudama „Demola Vilnius“ projekte, pradėjo kurti sistemą, leidžiančią parkavimo vietų valdytojams pateikti informaciją apie turimas parkavimo vietas ir nuomos kainą. Sukurta „ParkingSharing“ sistema padėtų vairuotojams sužinoti apie aplink esančias laisvas parkavimo vietas bei kainas, ir nusipirkti teisę statyti automobilį nurodytoje vietoje nurodytu laiku. Parkavimo vietos savininkas surinktus mokesčius už paslaugą galėtų atsiimti pinigais.

„Paysera“ straipsnių ciklo tęsinį skaitykite kitą savaitę. Prieš tai buvusį ciklo straipsnį skaitykite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais