Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2015 rugsėjo 15d. 16:51

„PayPal“ ar „Paysera”? – pasaulinis gigantas ar lietuviška alternatyva?

Paysera ir PayPal
Paysera ir PayPal

„PayPal“ – šiuo metu viena populiariausių elektroninių atsiskaitymų sistemų pasaulyje. Kas atvedė „PayPal“ į šlovės viršūnę? Kokių pranašumų ir trūkumų turi ši sistema ir ką rinktis, ieškant alternatyvos?

1998 m. Kalifornijoje (JAV) įkurta kompaniją „PayPal“ 2002-aisiais įsigijo populiariausias pasaulyje internetinis aukcionas „eBay“. Būtent tada „PayPal“ sulaukė savo šlovės akimirkos. Neseniai „PayPal“ ir „eBay“ vėl tapo atskiromis juridinėmis bendrovėmis, tačiau „PayPal“ iki šiol yra vienintelė oficiali mokėjimų sistema, naudojama „eBay“. „PayPal“ teigia, jog 203 pasaulio šalyse ir regionuose šiandien atidaryta daugiau nei 169 milijonai aktyvių „PayPal“ sąskaitų.

Vienas iš „PayPal“ pranašumų – privatumas, kurį gauna internetinėse parduotuvėse apsiperkantys žmonės. Jie ne visada nori atskleisti pardavėjams savo kreditinės kortelės ar sąskaitos numerius. „PayPal“ visus šiuos duomenis tvarko vidinėje sistemoje ir neatskleidžia nė vienai šaliai – pinigų gavėjas mato tik siuntėjo elektroninio pašto adresą. „PayPal“ sistema atitinka itin griežtus duomenų tvarkymo reikalavimus. Šis pranašumas naudingas ir pardavėjui – jam nereikia rūpintis kliento duomenų saugojimu.

Saugo pirkėją

Kitas didžiulis pranašumas, itin aktualus dažnai apsiperkantiems internete – „PayPal“ itin aktyviai padeda spręsti tarp pirkėjo ir pardavėjo iškilusias problemas

Kitas didžiulis pranašumas, itin aktualus dažnai apsiperkantiems internete – „PayPal“ itin aktyviai padeda spręsti tarp pirkėjo ir pardavėjo iškilusias problemas. Tiesa, dažnai į situaciją nėra įsigilinama, todėl dažniausiai priimamas greitas sprendimas, grąžinti pinigus pirkėjui. „PayPal“ dirba pagal Pirkėjo apsaugos programą, tad dažniausiai nesusipratimus išsprendžia pirkėjo naudai. Klientas gali pasiskųsti „PayPal“, jog nesulaukė prekės ar sulaukė netenkinančio daikto ar paslaugos, ir „PayPal“ gali nuspręsti pinigus pirkėjui grąžinti.

Pardavėjai dažnai nukenčia tokiais atvejais, kai už prekes atsiskaitoma vogta kreditine kortele. Klientui pasiskundus „PayPal“ apie kortelės vagystę, šis taip pat gali nuspręsti pardavėjui pervestus pinigus užšaldyti ir grąžinti juos pirkėjui, net jei prekė jau yra išsiųsta ar paslauga suteikta. Tiesa, pardavėjai turi galimybę sustabdyti pinigų pirkėjui grąžinimo procesą, pateikdami „PayPal“ prekės pristatymo įrodymą – pašto, kurjerio ar kito siuntimo tarpininko patvirtinimą (antspaudą ar internetinės sistemos duomenis), kad prekė buvo išsiųsta gavėjui, tikslią datą kada prekė buvo išsiųsta ir gavėjo adresą. 

Kitais atvejais pirkėjui pasiskundus, jog negavo prekės ar iškilo kitokių nesklandumų, gali būti ne tik grąžinami jo sumokėti pinigai, bet ir užšaldomos kitos lėšos, esančios pardavėjo sąskaitoje, ar apribojami jo finansinių veiksmų limitai. Dėl šios priežasties „PayPal“ kai kurie elektroninių parduotuvių savininkai kartais vadina „smulkaus verslo žudiku“. Yra sukurtas ne vienas puslapis, pavyzdžiui, paypalsucks.com arba paypalwarning.com, kuriuose pardavėjai diskutuoja apie „PayPal“ minusus, pasakoja jiems nutikusias situacijas, dalinasi patirtimi. Šie puslapiai panašūs į lietuvišką skundai.lt projektą, kur žmonės dalinasi skundais apie skirtingas įmones. Žinoma, tiek šiame, tiek skundų apie „PayPal“ puslapiuose, ne visi nusiskundimai ir istorijos yra pagrįstos ir teisingos.

Nepaisant to, „PayPal“ vis tiek išlieka itin dažnai pardavėjų pasirenkamu įmokų surinkimo būdu. To priežastimi galima laikyti ir tai, jog dažnai pardavėjas tiesiog neturi kito pasirinkimo, jeigu nori sukurti patikimo verslo įvaizdį. Nesuteikiantis vieno iš populiariausių atsiskaitymo būdų pardavėjas iš Kinijos ar Pakistano nekelia pirkėjui didelio pasitikėjimo.

Renkasi alternatyvas

Vis dėlto, „PayPal“ neveikia absoliučiai visose pasaulio šalyse, be to, yra šalių, kur ši atsiskaitymų sistema, nors ir veikia, tačiau nėra labai populiari. 

„PayPal“ yra populiariausia savo gimtinėje – JAV, taip pat Kanadoje, kur apie 50 proc. žmonių atsiskaitymo internetinėje erdvėje metu renkasi būtent šį būdą. Jungtinėje Karalystėje „PayPal“ užima kiek daugiau nei 20 proc. elektroninių atsiskaitymų rinkos, Vokietijoje – vos 5 proc, o Rusijoje ar kai kuriose Skandinavijos šalyse „PayPal“ renkasi vos keli procentai atsiskaitančiųjų internete.

Kai kuriose šalyse „PayPal“ nėra populiarus dėl susiklosčiusių žmonių atsiskaitymo įpročių. Pavyzdžiui, Lietuvoje ir Estijoje žmonės yra įpratę elektroninėje erdvėje atsiskaityti naudodamiesi bank link būdu (automatiškai suformuota bankinio pervedimo forma). Jiems tokioje erdvėje nėra įprastas atsiskaitymas kortelėmis, o per „PayPal“ jie gali daryti tik tai.

Klientai, nesirenkantys „PayPal“, nesunkiai randa jam alternatyvų. Visame pasaulyje veikia daugybė skirtingų mokėjimo sistemų, o kai kurios, pavyzdžiui „Paysera“, siūlo ne tik platesnį paslaugų spektrą, bet ir mažesnes kainas.

„Paysera“ savo klientams siūlo daugybę skirtingų įmokų surinkimo būdų – pradedant „Paysera“ bank link būdu, kuris kainuoja pigiau nei bankiniai pervedimai, baigiant apmokėjimais SMS žinutėmis. Tuo metu „PayPal“ naudotojai neturi kito pasirinkimo – tik rinkti įmokas ar atsiskaityti per pačią „PayPal“ sistemą.

Beje, „Paysera“ klientai negali atsiskaityti per „PayPal“ sistemą. Tokios galimybės nesuteikia patys „PayPal“ atstovai, „Paysera“ sistemoje įžvelgę konkurentą su itin panašiu paslaugų spektru ir dėl to atsisakę dirbti kartu.

Skirtumai ir panašumai

Nors „Paysera“ ir „Paypal“ sistemos veikia panašiu principu, tačiau turi ir gausybę skirtumų:

Paslauga ar savybė „Paysera“ „PayPal“
Tarptautiniai pervedimai į skirtingus bankus ir sistemas įvairiose pasaulio šalyse Teikia Neteikia
Paskolų teikimas Neteikia.
Per savy.lt ar finbee.com sistemas sudaro sąlygas teikti paskolas savo partneriams(investuotojams)
Teikia smulkiam verslui –„PayPal Working Capital“
Elektroninės prekybos dalyviųpatikrinimas prieš jiems pradedant prekybą Atlieka Neatlieka
Įmokų surinkimo būdai Daugiau nei 20 įmokų surinkimo būdų – per„Paysera“, pervedimai per kitus bankus bei atsiskaitymo sistemas, mokėjimai SMS žinutėmis ir kt. Įmokų surinkimas tik per „PayPal“ arba mokėjimo kortelėmis.
Valiutos ir konvertavimo kursai 30 skirtingų valiutų ir iki 1 proc. konvertavimo marža. 26 skirtingos valiutos ir konvertavimo marža, siekianti 2,5 proc.
Pinigų pervedimas kitam sistemos klientui Nemokami pervedimai pagal telefono numerį ar el. pašto adresą Jei siunčiama ne iš „PayPal“ balanso, pervedimai kainuoja arba siuntėjui, arba gavėjui (3,4 proc. + 0,35 EUR).  Priklausomai nuo gavėjo šalies ir valiutosdar taikomi ir papildomi mokesčiai
Atsiskaitymas fizinėse vietose mobiliuoju telefonu skenuojant QR kodą Teikia Neteikia
Atsiskaitymo fizinėse vietose patvirtinimas pagal pirkėjo nuotrauką. Pirkėjas mobiliojoje programėlėje pažymi, jog suteikia konkrečiai parduotuvei teisę nuskaičiuoti pinigus, o pardavėjas kasoje mato pirkėjo nuotrauką ir patvirtina mokėjimą Neteikia Teikia
Automatizuoti mokėjimai, naudojant interneto sąsają (API). 
Suteikia galimybęvienu metu atsiskaityti su grupe žmonių, pavyzdžiui, mugės dalyviais
Teikia ir „Paysera“ sistemos viduje , ir į kitus bankus.    Teikia tik „PayPal“ sistemos viduje „PayPal“ klientams.
Pirkėjai el. parduotuvėse gali perkelti pristatymo adresą, jau suvestą mokėjimo sistemoje, todėl nebereikia suvedinėti iš naujo skirtingose e-parduotuvėse Neteikia Teikia
„Express checkout“ paslaugą.
Kliento identifikavimo paslauga, leidžianti patikrintus asmens duomenis gauti per mokėjimo sistemą Teikia nemokamai Neteikia
Kainodara Žiūrėti čia Žiūrėti čia ir čia

„Paysera“ straipsnių ciklo tęsinį skaitykite kitą savaitę. Prieš tai buvusį ciklo straipsnį skaitykite čia.

Temos: 1 Paysera
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Saugumas futbolo čempionate gali baigtis dar didesniais rusų laisvių suvaržymais

Maistas

Paskelbtas 2018 m. geriausių pasaulio restoranų 50-ukas: vėl triumfavo italas Massimo Bottura

Interviu 24sek

Jonas Valančiūnas – apie Šarą NBA, pagautą ryklį ir kodėl sveikino „Žalgirį“

Sportas

Įspūdinga Rusijos pergalė – nukovė Egiptą ir yra arti aštuntfinalio

Vardai

Po piršlybų ant žirgo, gydytojai Darius Rauba ir Donata Šukytė į vestuvių puotą vyko troleibusu

Įspūdinga LKL žiedų valdovo kelionė: Paulius Jankūnas dabar ir prieš 14 metų

Gyvenimas

Sunkią ligą galima užuosti: simptomas – blogas burnos kvapas

24sek

Eurolygos čempionų triumfas Ispanijoje – gera žinia L.Dončičiui

Kultūra

Kaunas siekia atsirasti Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo žemėlapyje

Aktualu

Kas sieja škotus su Lietuva?

Gyvenimas

Klimatologas: ar po 20 metų vis dar turėsime pajūrį ir ko tikėtis iš šios vasaros

Pasaulis kišenėje

Metų keliautojos titulą atnešusi Ievos istorija: kemperis, 9 mėnesiai ir keturi JAV kampai

Kultūra

Knygos recenzija. Dainiaus Žičkaus „Stabmeldžio memuarai“, arba Ekspedicija į pragarą

Gazas

Lietuvių viltys dalyvauti 2019 m. Dakaro ralyje gali žlugti: Peru nori trauktis

Vardai

Tautvydas Sabonis su žmona Paulina Olivia pirmąsias vedybų metines švenčia Madeiroje

Aktualu

Kalinys suabejojo teisingumo ministru: „Spragos ryšio blokavime paliekamos specialiai“

Vardai

Anžela ir Žygimantas Gečai kūdikio laukimą įamžino prie jūros: „Nekantraujame jį apkabinti“

Verslas

Svarstymai Seime: jei sprogtų Astravo atominė elektrinė, medikai pabėgtų

Gazas

„Hyundai“ pristatė ketvirtos kartos „Santa Fe“: turės mažiausiai dvi nematytas saugumo sistemas

Aktualu

Stichinė sausra neaplenkė Lietuvos 100-mečio parko Alytuje

Naujienos

Aktualu

Saugumas futbolo čempionate gali baigtis dar didesniais rusų laisvių suvaržymais

Maistas

Paskelbtas 2018 m. geriausių pasaulio restoranų 50-ukas: vėl triumfavo italas Massimo Bottura

Interviu 24sek

Jonas Valančiūnas – apie Šarą NBA, pagautą ryklį ir kodėl sveikino „Žalgirį“

Sportas

Įspūdinga Rusijos pergalė – nukovė Egiptą ir yra arti aštuntfinalio

Vardai

Po piršlybų ant žirgo, gydytojai Darius Rauba ir Donata Šukytė į vestuvių puotą vyko troleibusu

Įspūdinga LKL žiedų valdovo kelionė: Paulius Jankūnas dabar ir prieš 14 metų

Gyvenimas

Sunkią ligą galima užuosti: simptomas – blogas burnos kvapas

24sek

Eurolygos čempionų triumfas Ispanijoje – gera žinia L.Dončičiui

Kultūra

Kaunas siekia atsirasti Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo žemėlapyje

Aktualu

Kas sieja škotus su Lietuva?

Gyvenimas

Klimatologas: ar po 20 metų vis dar turėsime pajūrį ir ko tikėtis iš šios vasaros

Pasaulis kišenėje

Metų keliautojos titulą atnešusi Ievos istorija: kemperis, 9 mėnesiai ir keturi JAV kampai

Kultūra

Knygos recenzija. Dainiaus Žičkaus „Stabmeldžio memuarai“, arba Ekspedicija į pragarą

Gazas

Lietuvių viltys dalyvauti 2019 m. Dakaro ralyje gali žlugti: Peru nori trauktis

Vardai

Tautvydas Sabonis su žmona Paulina Olivia pirmąsias vedybų metines švenčia Madeiroje

Aktualu

Kalinys suabejojo teisingumo ministru: „Spragos ryšio blokavime paliekamos specialiai“

Vardai

Anžela ir Žygimantas Gečai kūdikio laukimą įamžino prie jūros: „Nekantraujame jį apkabinti“

Verslas

Svarstymai Seime: jei sprogtų Astravo atominė elektrinė, medikai pabėgtų

Gazas

„Hyundai“ pristatė ketvirtos kartos „Santa Fe“: turės mažiausiai dvi nematytas saugumo sistemas

Aktualu

Stichinė sausra neaplenkė Lietuvos 100-mečio parko Alytuje

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką