Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 22d. 14:04

Programinės įrangos kūrėjai iš Italijos darbui renkasi bendradarbystės erdvę Lietuvoje

Daniele Tomasi
Organizatorių nuotr. / Daniele Tomasi

Į mūsų šalį vystyti projektų vis dažniau atvyksta laisvai samdomi darbuotojai bei verslininkai iš įvairių Europos šalių. Palankias sąlygas keliauti ir dirbti sudaro įvairiose lokacijose įsikūrusios bendradarbystės erdvės. Bendraujame su svečiu iš Italijos Daniele Tomasi, šiuo metu dirbančiu bendradarbystės erdvėje Kaune.

– Papasakok plačiau apie save. Iš kur atvykai? Kokius projektus vystai?

– Esu programuotojas, Italijoje studijuoju informacines technologijas Padua taikomosios matematikos fakultete. Šiuo metu vystome tris skirtingus projektus. Dirbame su keturių programuotojų komanda iš Bacconi universiteto (Milanas, Italija) bei grafikos dizaineriu ir teisininku, padedančiu spręsti biurokratinius klausimus (Italijoje teisinė sistema itin komplikuota). Kuriame internetines aplikacijas, šiuo metu dirbu su „Chat box“ projektu, tuo tarpu kitas komandos narys atlieka mokslinį tyrimą apie kompiuterinės apsaugos sistemas. Taigi, atidžiau rinkitės savo slaptažodžius, nes jis kuria labai gudrų būdą juos „nulaužti“! (juokiasi)

– Kas paskatino projekto vystymui pasirinkti bendradarbystės (angl . co-working) erdvę?

– Anksčiau dirbau jaunoje Italijos kompanijoje, kuri dar nebuvo pakankamai finansiškai stipri, kad galėtų išlaikyti nuosavą biurą. Geriausia išeitis buvo įsikurti bendradarbystės erdvėje, nes šis būdas žymiai pigesnis. Sąlygos mus tenkino, tačiau minėtoje erdvėje buvau vienintelis programuotojas, tad neradau bendraminčių.

Vėliau ėmiau dirbti individualiai, formuoti savo komandą. Įsikūrėme šauniame biure, pačiame miesto centre, tačiau ilgainiui pastebėjau, kad komandai bendraujant tik tarpusavyje, komandos nariai tapo pasyvesni. Manau, jog norint išlaikyti darbuotojų motyvaciją, išorinė stimuliacija tiesiog būtina. Naujos pažintys, buvimas žmonių apsuptyje, dalyvavimas renginiuose ir bendravimas su kitais programuotojais yra neginčijamas privalumas! Kartu su komanda persikelti į bendradarbystės erdvę buvo akivaizdus sprendimas.

– Kodėl nusprendei atvykti į Lietuvą?

Kaip ir minėjau, prieš porą metų dirbau Italijos kompanijoje, įsikūrusioje „Talent Garden“ bendradarbystės erdvėje Padua mieste. Visiems nariams suteikiama galimybė laisvai keliauti po kitas tinklui priklausančias bendradarbystės erdves, taigi pasirinkau Lietuvą! Čia atvedė smalsumas pamatyti kraštą, stipriai nutolusį nuo mano gimtosios Italijos, tačiau priklausantį Europai. Pasisvečiavęs Lietuvoje supratau, jog tai ideali aplinka vystyti technologiniams projektams, nes šalis sparčiai auga, o jauni žmonės stipriai motyvuoti. Dėl šios priežasties neabejodamas nusprendžiau atvykti dirbti čia su dabartiniais projektais.

– Papasakok apie savo patirtį bendradarbystės erdvėje. Kokius esminius privalumus ar trūkumus įžvelgei?

– Privalumų daug, tačiau daug kas priklauso nuo to, kokią erdvę pasirinksi ir kokie žmonės joje dirba: svarbu, kad bendruomenės narių veiklos sritys būtų susijusios su tavąja. Mums, kaip programuotojams labai aktualu dirbti tarp kitų programuotojų, kurie naudojasi tokiomis pačiomis technologijomis, tačiau skirtingais programavimo įrankiais.

Tokiu atveju gali dalintis žiniomis tarpusavyje ir nuolat sekti informaciją apie naujausius programavimo įrankius, suprasti technologinių sprendimų privalumus ir trūkumus ne tik iš teorinės, bet ir iš praktinės pusės. Kalbant apie trūkumus, dirbant su konfidencialumo reikalaujančiais projektais, nesinori atskleisti detalių šalia dirbantiems nariams.

Nors yra galimybė naudotis atskirais konferencijų kambariais, kartais gali būti sunku išlaikyti privatumą. Tačiau tai nutinka retai ir mūsų atveju tokia praktika nepasitaikė. Kitas trūkumas – esama dalykų, kurie blaško dėmesį: pokalbių pertraukėlės su kolegomis, stalo futbolas ir kt. Tačiau tai galima įvardyti kaip trūkumą nebent darbdaviams, bet tikrai ne darbuotojams! (juokiasi) O išmintingas darbdavys žino, kad darbuotojų gerovė ir pozityvumas turi tiesioginę įtaką jų darbo rezultatams, taigi... (šypsosi).

– Kokį įspūdį paliko bendradarbystės erdvės, kurioje buvai apsistojęs, aplinka ir bendruomenė?

– Iš viso, lankydamasis Talent Garden Kaunas du kartus, čia praleidau apie mėnesį. Man patiko, kad erdvė šviesi ir atvira, pro vitrininius langus matyti viena pagrindinių Kauno gatvių! Bendruomenė draugiška ir sukuria malonią atmosferą. Kiek teko bendrauti, pastebėjau, jog visi nariai labai stiprūs bei profesionalūs savose srityse. Trumpai tariant – puikiai praleidau laiką ir sutikau daug įdomių žmonių!

– Ar galėtum palyginti bendradarbystės erdvę Kaune su bendradarbystės erdvėmis Italijoje?

– Italija yra labai kontraversiška šalis, nes kai kurios sritys šalyje labai stipriai išvystytos, o kai kurios smarkiai atsilieka. Atkreipiau dėmesį, kad Italijoje žmonės iš skirtingų įmonių mažiau linkę bendradarbiauti. Net jei įmonės vykdo visai skirtingą veiklą, jie jaučia tam tikrą konkurenciją, o Lietuvoje to nepastebėjau. Taip pat skiriasi amžiaus vidurkis bendradarbystės erdvėse: Italijoje dauguma narių vyresni, o Lietuvoje daug jaunų žmonių. Bet manau, jog tai seniai žinoma problema Italijos kultūroje: kartų kaita nėra skatinama. Tikiuosi, kad ir mūsų šalyje ši situacija greitai pasikeis!

– Ar ketini ateityje sugrįžti į bendradarbystės erdvę Kaune?

– Turbūt tai labiau retorinis klausimas, bet vis vien atsakysiu: be abejo TAIP!

Daniele buvo atvykęs į bendradarbystės erdvę Talent Garden Lithuania Kaune.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką