Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Realybės dokumentika, užfiksuota 74 gramus sveriančia kamera

Varžybų akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Varžybų akimirka
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Videoportale „Youtube” kiekvieną minutę pasidalinama apie100 valandų trukmės vaizdo įrašais. Remiantis statistika, mažiausiai 3 klipai nufilmuoti „GoPro” veiksmo kameromis. Juose įamžintos ne tik ekstremalios pramogos, gražiausios šeimų akimirkos, gamtos peizažai, bet ir nelaimių liudijimai.


Daugelis iš mūsų tapo ne tik Felixo Baumgartenio kosminio šuolio iš tratosferos liudininkais, bet ir turėjo galimybę stebėti vaizdus, kuriuos jis regėjo krisdamas iš 39 km aukščio, mat prie šuolininko šalmo buvo pritvirtinta ši mažytė kamera.  Tuo tarpu naujausio modelio „GoProBlack Edition+” užfiksuotas vaizdas padėjo išsiaiškinti vos prieš keletą savaičių įvykusios lenktyninko Michaelio Šumacherio nelaimės priežastį. Neatsitiktinai ir Lietuvoje šiuo metuauga „GoPro“ kamerų populiarumas. „Šių kamerų pardavimų sezoniškumas yra labai ryškus. Be aktyvaus vasaros periodo, domėjimasis veiksmo kameromis padidėja metų pradžioje. Po švenčių žiemos sporto gerbėjai traukia į slidinėjimo kurortus Europoje ir ten tikisi užfiksuoti savo geriausius sportinius pasiekimus“, – pasakoja „Technoramos“ foto – video produktų vadovas Martynas Ozolas.

Įamžinti “ekstrymo” patirtį

Visame pasaulyje populiarumą užsitarnavusi kamera „GoPro“ suteikia galimybę ne tik kokybiškai įamžinti pavojingiausius triukus, bet ir pasidalinti šlovės akimirkomis. Čiuožiant vandens slidėmis, kaituojant, šokant su parašiutu, bandant išsilaikyti ant banglentės jūros bangose – daugelio ekstremalių sporto šakų įmanoma užfiksuoti iš šono, tačiau kur kas įdomiau viską stebėti tiesiog iš veiksmo vietos. Tokius reginius padeda užfiksuoti vaizdą stabilizuojančios ir vandeniui atsparios kameros.

Kišeninė „GoPro“ tikrai svarbi fotografo amunicijos dalis. Praverčia ne tik filmavimo funkcija, bet ir puiki nuotraukų kokybė, platus kampas bei galimybė daryti seriją nuotraukų, perteikiant siužetą.

„GoPro“ kameros puikiai atlieka savo funkciją ne tik skrodžiant vandenį, bet ir karščiausiu Dakaro ralio metu. Pietų Amerikoje, Argentinoje, vykusiose lenktynėse užfiksuotas ne vienas kvapą gniaužiantis kadras, kuomet vairuotojai laviravo tarp akmeninių uolienų ar pavojingo šlaito.  „Neretai tokioms akimirkoms įamžinti fotoaparatas ar įprasta kamera yra per didelė, per sunki, jos negali tiesiog padėti ant kelio. „GoPro“ su apsauginiu dėklu net pakliuvus po ratais dažnai sulenda į smėlį ir nieko nenutinka,“ – patirtimi dalinasi Dakaro ralio fotografas Tomas Tumalovičius. – „Kišeninė „GoPro“ tikrai svarbi fotografo amunicijos dalis. Praverčia ne tik filmavimo funkcija, bet ir puiki nuotraukų kokybė, platus kampas bei galimybė daryti seriją nuotraukų, perteikiant siužetą."

 

Vietoje kalno apatūros  – mažytė kamera

Visai nesniai lenktyninko M. Šumacherio nelaimingą nusileidimą  Alpių kurorte užfiksavo ant jo šalmo pritvirtinta „Go Pro“ kamera. Dviejų minučių trukmės įrašas patvirtino liudininkų pasakojimus, kad lenktyninkas čiuožė nedidelu greičiu, tačiau sąmoningai atsiskyrė toliau už trąsos, užkliuvo už akmenuoto paviršiaus, prarado pusiausvyrą ir rėžėsi į akmenį. Likimui susiklosčius kita linkme,  nutrūktgalviškas nusileidimas galėjo būti įamžintas kaip įspūdingas ir drąsus pasirodymas. Daugelis sporto mėgėjų tikisi užfiksuoti pavojingus triukus ir jais  pasidalinti socialiniuose tinkluose. Tūkstančiai peržiūrų ir „like“ paspaudimų – filmo herojumi gali tapti kiekvienas sporto mėgėjas.

Varžybų akimirka
Varžybų akimirka

Pasak M. Ozolo, naujausiomis „GoPro Black Edition+”  kameromis labiausiai domisi slidinėjimo ir snieglenčių sporto mėgėjai. Vasaros metu kameros ypač populiarios tarp dviratininkų, motociklininkųbei vandens sporto mėgėjų.  Neretai mažytė kamera gali praversti ir kelionėse, kuomet vaizdus tenka filmuoti iš automobilio, autobuso, kur neišvengiamai dreba vaizdas,  pramogaujant prie vandensar šėlstant atrakcionų parke. Būtent tokiems atvejams sukurtos „GoPro“kameros:  lengvos, tvirtos, atsparios smūgiams irvandeniui.Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad filmuojamo vaizdo spalvos yra aštresnės, filmavimo kampas platesnis, todėl pastatai ir kiti objektai atrodo šiek tiek iškreipti.

Dar viena patogi funkcija, kurią atranda aktyvaus sporto gerbėjai – galimybė valdyti „GoPro“ kamerą savo išmaniuoju telefonu Wi-Fi ryšiu: keisti kameros nustatymus, peržiūrėti įrašytą medžiagą ir  beveik tą pačią akimirką pasidalinti soc.tinkluose.

„GoPro“ kamera sveria vos keliasdešimt gramų, todėl tikrai nesukels papildomų rūpesčių dėl svorio. Jau nekalbant apie tai, kad „Youtube“ tinkle rasite trumpų filmukų, kuomet žuvėdra nugvelbia kamerą ir numeta už kelių šimtų metrų, ar tiesiog ant erelio nugaros pritvirtinta kamera užfiksuoja neįtikėtinus peizažo vaizdus. Dar viena patogi funkcija, kurią atranda aktyvaus sporto gerbėjai – galimybė valdyti „GoPro“ kamerą savo išmaniuoju telefonu Wi-Fi ryšiu: keisti kameros nustatymus, peržiūrėti įrašytą medžiagą ir  beveik tą pačią akimirką pasidalinti soc.tinkluose.

Filmų industrija  persikelia į namus

„GoPro“ kameros funkcijos, lengvumas ir tvirtinimo galimybės yra raktas į gyvenimo fiksavimo kūrybiškumą, kuriuo naudojasi milijonai „GoPro“ klientų, operatorių ir net didžiausios filmų industrijos visame pasaulyje. Anot operatorių, kamera atveria naujas perspektyvas fiksuoti ir dalintis kadrais  veikėjo akimis. Svarbu pabrėžti, jog šios kameros skirtos ne tik aktyvios veiklos ir andrenalino fanatikams. Patogios „GoPro“ kameros padeda užfiksuoti pačias svarbiausias gyvenimo akimirkas ar net sukurti fantastiškas istorijas. Štai viena porelė savo vestuvių kadrus filmavo iš nuotakos puokštės. Vaizdai iš jaunųjų perspektyvos – originali idėja, juk neretai iš susijaudinimo daugelio dalykų nespėjame įsidėmėti ar užfiksuoti. Dar viena unikali idėja tėvams – atžalos pasaulį filmuoti ne iš šalies, o iš mažylio perspektyvos: nuo slidinėjimo ir riedlenčių iki besisupančių sūpuoklių.

Laikiklių ir tvirtinimo priedų pagalba galima rasti kur kas įdomesnių perspektyvų: kameras montuoti prie slidinėjimo lazdos, riedlentės dugno, dviračio ar kitose neįprastose vietose“,

„Kūrybiškam pojūčiui, didelės įtakos turi kameros tvirtinimo aksesuarai, leidžiantys mėgautis vaizdais iš perspektyvų, kurių įprastomis kameromis užfiksuoti neįmanoma. Laikiklių ir tvirtinimo priedų pagalba galima rasti kur kas įdomesnių perspektyvų: kameras montuoti prie slidinėjimo lazdos, riedlentės dugno, dviračio ar kitose neįprastose vietose“, – pasakoja „Technoramos“ ekspertas.

Pasak fotografo Tumalovičiaus, kaip panaudoti vaizdo kamerą, yra pasiruošimo ir fantazijos reikalas. Tereikia tinkamai parinkti tvirtinimo priedus, o aukštos raiškos kamera „Go Pro Balck Edition+” atliks savo darbą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Filmavimas GoPro
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką