Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 04, 09:45

Rugsėjo 4 d. LVJC kviečia į šventinius užsiėmimus, skatinančius vaikus išdrįsti būti savimi

Tik prasidėjus naujiesiems mokslo metams, rugsėjo 4 d. nuo, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kviečia vaikus ir jų tėvelius į sezono atidarymo šventę. Menininkai, neformaliojo švietimo mokytojai, emocinės sveikatos specialistai LVJC apsilankiusiems vaikams rengia kūrybines bei edukacines dirbtuves apie drąsą atsiskleisti ir būti savimi, taip pat organizuoja seminarą tėvams apie asmenybės ugdymą be lyties stereotipų. Visi šios šventės renginiai nemokami.
Jaunimas
Jaunimas / 123rf.com nuotr.

Patyriminiame užsiėmime „Nėra vienodų. Išdrįsk būti savimi“ (nuo 15.30 val.) vaikai, kartu su psichologe Ugne Juodyte, tyrinės, kokie stereotipai vyrauja artimiausioje aplinkoje ir kaip jie formuojasi, kas drąsina būti savimi, net jei tai neatitinka visuomenės stereotipų, kas ugdo empatiją ir gilesnį kito supratimą, kas padeda geriau suprasti savo poreikius ir integruoti juos artimiausioje aplinkoje.

Dailės dirbtuvėlėse „Nusiėmus rožinius akinius“ (nuo 15.00 val.) menininkė Vilija Galdikaitė pakvies vaikus ir jaunimą spalvomis ir linijomis kalbėti apie save ir savo išgyventas situacijas, kai dėl baimės neatitikti tradicinių visuomenės normų, madų ar stereotipų, būti nesuprastiems, nepriimtiems, turėjo atsisakyti kažko svarbaus. Taip pat apie tai, kokiais norėtų būti.

Mažuosius šventės dalyvius dailininkė Agnė Trusevičienė pakvies į Ebru arba kitaip – tapybos ant vandens dirbtuvėles. Vyresniesiems vaikams bus rengiamos spaudos ant marškinėlių dirbtuvės, kuomet marškinėliai papuošiami pasirinktu trafaretu, kurias ves neformaliojo švietimo organizatorė Evelina Petrovskaja. Abejos dirbtuvėlės vyks nuo 15.00 val.

Seminare tėvams „Lyties stereotipai ir jų poveikis vaikams: ką turėtų žinoti tėvai“ (nuo 17.30 val.) vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys pasakos, kaip auginti vaikus be išankstinių nuostatų apie lyties vaidmenis ir galimybes visuomenėje – gilinsis į smurto lyties atžvilgiu formas, prevenciją bei įveikimo būdus, taip pat į gyvenimiškas situacijas, su kuriomis turėtų būti susipažinę tėvai, kad prireikus galėtų padėti savo vaikui.

Šios šventės renginiai – tarptautinio projekto „Sisteminis požiūris į lyčių lygybę“ (SAFER) dalis. Projektu siekiama gilinti visuomenės žinias ir įgūdžius, kurios didintų sąmoningumą apie smurtą lyties pagrindu. Projektą organizuoja Vilniaus universitetas, kofinansuoja Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programa.

Daugiau informacijos – apie renginį rasite čia, apie projektą – čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką