Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 6d. 10:36

Seniūnaičių rinkimai: praleista proga išbandyti elektroninį balsavimą

P.
P. Mačiulis

Šią savaitę Kauno mieste vyksta seniūnaičių rinkimai. Tačiau dauguma gatvėje apklaustų kauniečių nežino nei kas yra seniūnaitis, nei kada ir kur galima už juos balsuoti.

„Atlikome eksperimentą. Paklausėme gatvėje sutiktų miestiečių, ką jie žino apie seniūnaičius. Beveik visi sutikti kauniečiai atsakė, kad pirma kartą apie juos girdi. Akivaizdu, jog savivaldybė labai formaliai pasiruošė šiems rinkimams“,- teigia visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius Povilas Mačiulis.
P. Mačiulis
P. Mačiulis

Ko trūksta, kad rinkimai būtų organizuoti gerai? Pasak Povilo Mačiulio, labiausiai pasigendama viešumo. „Vieningo Kauno“ atstovas taip pat nurodo, jog nėra aiškiai pateiktos informacijos apie seniūnaičių veiklos tikslus ir kas gali dalyvauti rinkimuose. Tai patvirtina ir faktas, kad dauguma kandidatų seniūnaitijose – savo narystės nenurodantys politinių partijų nariai.

„Savivaldybė turėjo progą išbandyti elektroninio balsavimo sistemą, kuri paskatintų kuo daugiau kauniečių išsikelti savo kandidatūrą ir balsuoti už konkretaus rajono aktyvistus. Tačiau dabar susidaro įspūdis, kad rinkimai suorganizuoti kaip gūdžiais viduramžiais“,- teigia Povilas Mačiulis.

Kauniečių atsakymus galite išgirsti žemiau esančiame vaizdo klipe:

VIDEO: Seniūnaičių rinkimai Kaune

Pasak Centro seniūnijos darbuotojų šiuose rinkimuose, kurie vyksta Kovo 3 – kovo 7 dienomis, dauguma balsuotojų – senjorai. Kaunas yra suskirstytas į 60 seniūnaitijų, kuriose išsikėlė nuo vieno iki kelių kandidatų. Seniūnaičiai renkami naujai trejų metų kadencijai.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką