Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 lapkričio 17d. 16:36

Šiandien visas pasaulis mini Neišnešiotų naujagimių dieną!

Kūdikiai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kūdikiai

Šiandien, lapkričio 17 d., asociacijos „Padedu augti“ narės Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje aplankė naujus tėvelius, slaugančius savo anksčiau laiko gimusius naujagimius. Šiltos vilnonės kojinytės su numezgusios šeimos palinkėjimais, Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos simbolio sagelė ir mažiausio dydžio „Libero“ sauskelnės – mažos dovanėlės ir asociacijos narių šiltas pokalbis, pasidalinant savo patirtimi, šiek tiek praskaidrino monotonišką tėvelių gyvenimą.

Taip pat šiandien Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje vyko renginys, skirtas padėkoti rėmėjams, kurių dėka klinikos naujagimiai gali lengviau kvėpuoti su naujais ultragarsiniais inhaliatoriais. Tai asociacija „Padedu augti“, moterų klubas „Ad Astra“, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriui-pataisos namams, Kauno kolegijos studentams, Kauno kolegijos Humanitarinių ir socialinių mokslų katedros lektorei, kitoms aktyvioms Kauno moterims, kurios nelieka abejingos šiai problemai.

Kodėl būtent lapkričio 17 d.?

Vienas iš Europos naujagimių paramos fondo įkūrėjų su žmona anksčiau laiko susilaukė trynukų, kurie neišgyveno. Praėjus kuriam laikui, jie vėl tapo tėvais – 2008 m. lapkričio mėn. 17 d. gimė sveika mergaitė. Todėl ši diena turi ypatingą emocinę reikšmę.

Pirmą kartą „Pasaulinė neišnešioto naujagimio žinomumo diena“ paminėta 2009 m. lapkričio 17 d.

2011 m. lapkričio 17 d. pakeitus pavadinimą paminėta Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena.

2013 m. šią dieną minėjo jau 60 pasaulio šalių, taip skleisdamos žinią apie anksčiau laiko gimusį naujagimį, priešlaikinio gimdymo priežastis, problemas ir pavojus.

Neišnešiotų naujagimių spalva – purpurinė, – ją 2011 m. lapkričio 17 d.  pirmoji pradėjo naudoti organizacija March of Dimes, apšvietusi dangoraižį Empire State Building, esantį Niujorke. Apšviesdami pastatą, jie norėjo parodyti savo susirūpinimą dėl priešlaikinio gimdymo.

2012 m. prie šios – purpurinės akcijos prisijungė Turkija, Airija, Kanada, Italija, Puerto Rikas, Norvegija, Lenkija, Makedonija.

Asociacijos „Padedu augti” iniciatyva, padedant moterų klubui „Ad Astra“, įmonei UAB „Lempa“ bei renginio globėjai Ingai Budrienei, 2013 m. lapkričio 17 d. Lietuva pirmą kartą prisijungė prie viso pasaulio skleidžiamos žinios apie anksčiau laiko gimusius naujagimius ir apšvietė Kauno simbolį – Rotušę – purpurine spalva.

Lietuva pirmą kartą prisijungė prie viso pasaulio skleidžiamos žinios apie anksčiau laiko gimusius naujagimius ir apšvietė Kauno simbolį – Rotušę – purpurine spalva./ Nuotr.Vytautas Budrevicius
Lietuva pirmą kartą prisijungė prie viso pasaulio skleidžiamos žinios apie anksčiau laiko gimusius naujagimius ir apšvietė Kauno simbolį – Rotušę – purpurine spalva./ Nuotr.Vytautas Budrevicius

Šiemet Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjo metu, lapkričio 15 d., Kauno Rotušė ir vėl sužibo purpurine spalva!

Purpurinei akcijai neliko abejingas ir Verslo Centras 1000. „Džiugu, kad Lietuvoje vis daugiau atsiranda gražių socialinių akcijų, kurios padeda įvairioms visuomenės grupėms. Kai kurios finansiškai, kai kurios primindamos arba atkreipdamos dėmesį. Ir dar labai džiugu, kad ir verslo atstovai prie šių akcijų prisideda. Taip visuomenė bręsta supratimu ir nuoširdumu“, – kalbėjo Verslo Centro 1000 atstovas.

Džiugu, kad Lietuvoje vis daugiau atsiranda gražių socialinių akcijų, kurios padeda įvairioms visuomenės grupėms/Nuotr. Gediminas Stanaitis
Džiugu, kad Lietuvoje vis daugiau atsiranda gražių socialinių akcijų, kurios padeda įvairioms visuomenės grupėms/Nuotr. Gediminas Stanaitis

Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Budrienė renginio metu kalbėjo: „Prieš 3 metus tapau net po 1 kg . nesveriančių dvynukų mama. Šiandien save galiu drąsiai vadinti pavyzdinga ,,nėštuke“: rūpinausi savo mityba, vartojau maisto papildus, reguliariai lankiausi pas gydytojus, neturėjau žalingų įpročių ir sveikatos problemų.  Bet , kai pagimdžiau  beveik 3 mėn. anksčiau laiko – kaltinau save. Ir save kaltina visos mamos, pagimdžiusios per anksti. Juk mes atsakingos už  sveikų naujagimių išnešiojimą 9 mėn.

Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Budrienė / Nuotr. Gediminas Stanaitis
Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Budrienė / Nuotr. Gediminas Stanaitis

Jausmų sumaištis, kurią išgyvena tėveliai susilaukę naujagimių per anksti, lydi ne tik ligoninėje, bet ir grįžus į namus. Tai dar vienas bauginantis etapas. Atsiranda daugiau atsakomybės, šalia nebėra medicinos personalo, kuris galėtų padėti, užgriūna buities rūpesčiai. Tokių, kaip aš, mamų dažnai nesupranta ir visuomenė, esame sutapatinamos su alkoholikėmis, narkomanėmis. Bet tai nėra tiesa, vaikelio anksčiau laiko gali susilaukti bet kuri moteris, nepriklausomai nuo socialinio statuso.

Mūsų bendruomenės šeimoms labai svarbus visuomenės palaikymas, kad tėveliai neužsidarytų nuo aplinkos ir galėtų visą dėmesį skirti naujagimio priežiūrai.

Mūsų bendruomenės šeimoms labai svarbus visuomenės palaikymas, kad tėveliai neužsidarytų nuo aplinkos ir galėtų visą dėmesį skirti naujagimio priežiūrai. Asociacia „Padedu augti“ stengiasi  apsaugoti kitus tėvelius nuo išgyvenimų, kuriuos patyrėme mes ir mūsų šeimos nariai. Todėl pradėjome socialinę akciją ,,Žinau, kad esi“. Tiesiog norime parodyti, kad naujagimiai gimsta anksčiau laiko. "

Pasak I. Budrienė renginys pateisino lūkesčius. Jau dabar jaučiamas grįžtamasis ryšys, žmonės domisi, kaip jie patys galėtų prisidėti, kuo galėtų būti naudingi neišnešiotiems mažyliams bei jų tėveliams.

Neonatologijos asociacijos prezidentė ir Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė dr. Rasa Tamelienė džiaugėsi, kad gali dirbti su geriausių profesionalų komanda ir kad jų darbe labai padeda nauja įranga, kuri  atnaujinama Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos dėka. Taip pat ji džiaugėsi asociacijos „Padedu augti“  iniciatyviomis ir rūpestingomis mamomis, kurios, nors ir turėdamos savo rūpesčių, vis tiek skuba į Kauno klinikas padėti naujiems tėveliams.

Asociacijos „Padedu augti“ pirmtakės, savanoriškos organizacijos „MP-mamos pienas“ įkūrėja Julija Kulik-Dulskienė pasidalino savo istorija, – kodėl, nors ir praradus vieną iš identiškų dvynukių, ji nenuleido rankų ir nusprendė padėti kitiems, taip įkūrusi pirmąją Lietuvoje organizaciją, padedančią anksčiau laiko vaikelio susilaukusioms šeimoms. Taip pat šiemet gautą apdovanojimą „Metų kaunietės“ projekte priskyrė visiems asociacijos „Padedu augti“ steigėjams, nariams, palaikančios įstaigoms ir įmonėms.  Juk tik visų bendro indėlio dėka galima džiaugtis šios asociacijos pasiekimais.

Verslininkė, renginių organizatorė ir moterų klubo „Ad Astra“ vadovė Inga Budrienė prisiminė savo anksčiau laiko gimusio sūnaus Kerniaus gimimo istoriją ir išgyvenimus, kad tėveliai ne vieną mėnesį privalo slaugyti savo anksčiau laiko gimusius naujagimius, kad tos keturios palatos sienos tampa antrais namais.  Todėl iki šiol Inga Budrienė jaučia begalinį ryšį su Kauno klinikų Neonatologijos klinika., Moterų klubas „Ad Astra“ padeda ne tik finansiškai, bet ir įrengė kelias palatas, kurios naujiems tėveliams primena namų aplinką.

Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Budrienė Gediminas Stanaitis
Verslininkė Inga Budrienė - "Ad Astra" vadovė. Gedimino Stanaičio nuotr.

Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacija  „Padedu augti“ dėkoja savo rėmėjams ir partneriams: Kauno klinikų Kraujo Centrui, UAB „AbbVie“, „Dekoro magijai“, moterų klubui „Ad Astra“, UAB „Lempa“, „Libero“, kepyklėlei „Mon Ami“, Verslo Centrui 1000 ,  „PuMpuM“ batutams, UAB „Bijola“.

Tik jų dėka galėjome džiaugtis tokiu nuostabiu Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimu Kaune.

Šiemet Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo metu Kaune vyko ir projektas „Kaunieti, būk dosnus!“. Šiuo projektu siekiama skatinti neatlygintiną kraujo donorystę. O bendradarbiavimas su asociacija „Padedu augti“ pasirinktas neatsitiktinai, – juk pasaulyje dėl nėštumo ir gimdymo komplikacijų miršta daugiau nei pusė milijono moterų. Viena dažniausių mirties priežasčių – kraujavimas. Taip pat kraujo komponentų perpylimo prireikia ir naujagimiams. Beveik visiems asociacijos „Padedu augti“ narių naujagimiams teko perpilti kraujo, – ir net ne vieną, o kelis kartus!

Projektą „Kaunieti, būk dosnus!“ palaiko: Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas su žmona Jurgita Kupčinskiene, verslininkė Inga Budrienė, choro dirigentė, kompozitorė, muzikos mokytoja Danguolė Beinarytė, menininkė Jolanta Šmidtienė, radijo, televizijos laidų vedėja, aktorė Daiva Tamošiūnaitė, krepšininko Manto Kalniečio žmona Mingailė Kalnietė.

“Džiugu, kad net tėveliai, kurie šiuo metu patys slaugo savo nešnešiotukus, atvyko į šventę ir aukojo kraujo. Esu labai dėkinga Kauno universitetų studentams, kurie aktyviai kvietė kauniečius į renginį, patys neliko abejingi ir dovanojo savo kraujo“, – džiaugėsi asociacijos "Padedu augti" vadovė Inga Budrienė.

Labai kviečiu kauniečius prisijungti prie projekto „Kaunieti, būk dosnus“, jūsų gerumas gali išgelbėti gyvybę.

„Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose kasdien atliekama daugiau nei 150 operacijų, gydomi ligoniai po sunkių traumų, nudegimų, priimamai komplikuoti gimdymai, kovojama už onkologinėmis, hematologinėmis ligomis sergančiųjų gyvybes. Kraujo reikia nuolatos ir skubiai. Kauno klinikų Kraujo centras veikia dar tik trejus metus, todėl labai trūksta nuolatinių donorų. Labai kviečiu kauniečius prisijungti prie projekto „Kaunieti, būk dosnus“, jūsų gerumas gali išgelbėti gyvybę. Nebūkite abejingi, atvykite į Kauno klinikų Kraujo centrą adresu Eivenių g. 2, dovanoti savo kraujo ir taip išgelbėti gyvybę“, – apie neatlygintinos donorystės svarbą kalbėjo Kauno klinikų Kraujo centro vadovė Dr. Jolanta Jeroch.

Kontaktai:

Inga Budrienė: +370 677 81570 , inga@padeduaugti.lt

Julija Kulik-Dulskienė: +370 689 98794 , julija@padeduaugti.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Vilkiko draudimo kaina viršija verslininko pelną: dabar prasidės kova už išgyvenimą ir „maklės“

15min iš Belgrado 24sek

Europą sužavėjęs „Žalgiris“: kodėl ši pergalė didesnė nei trečioji vieta Eurolygoje

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija bus. Bet mes galėtume padaryti ją geresnę

Vardai

Su Simu Jasaičiu poruojama Arūnė atskleidė, už ką jai Oksana Pikul galimai siūlė pinigus

Gyvenimas

15min studijoje viešėjusi G.Petronienė – apie vyrų ir moterų santykius: kai investuojate į save, tai neinvestuojate į porą

Aktualu

Sumaištis tarp pensininkų: dėl naujos gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkos 3 tūkst. jų nesulaukė pensijų

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ gali vėl keisti rankinio bagažo tvarką

Vardai

Serialo „Pasmerkti IV“ nepavykusiuose kadruose – aktorių juokas: išrinkite mylimiausią personažą

Aktualu

Geras ženklas: įtakingi Jungtinės Karalystės parlamentarai įspėjo apie purvinų rusiškų pinigų pavojų Londonui

Verslas

Verslas apie darbuotojų iš Ukrainos ribojimą: valstybė problemą spręsti pradėjo ne nuo to galo

Atgaivinta XVIII a. Serbijos gyventojus šiurpinusi vietinio vampyro legenda

Verslas

R.Malinauskas: dėl Vijūnėlės dvaro kreiptasi į EŽTT

Vardai

Gediminas Juodeika – apie sužadėtinės fotosesiją: „Tai buvo reta proga išvysti būtent tokią Živilę“

Įspūdingas ledo urvas Sibire

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ dienos akcija: bilietams – 20 proc. nuolaida

Aktualu

VSD: su „MG Baltic“ glaudžiai bendradarbiavo aukštas prokuroras R.Jancevičius

Aktualu

Panevėžio rajone aukštyn ratais į upelį įkrito girto vairuotojo „Renault“

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: restorano „Fortas“ šaltalankių ir karamelizuotų obuolių tortas

Verslas

Premjeras tikisi, jog Vyriausybės reformas Seimas priims iki liepos

Sportas

Milano „Inter“ sugrįžo į Čempionų lygą

Naujienos

Verslas

Vilkiko draudimo kaina viršija verslininko pelną: dabar prasidės kova už išgyvenimą ir „maklės“

15min iš Belgrado 24sek

Europą sužavėjęs „Žalgiris“: kodėl ši pergalė didesnė nei trečioji vieta Eurolygoje

Aktualu

Bernardas Gailius: Europos federacija bus. Bet mes galėtume padaryti ją geresnę

Vardai

Su Simu Jasaičiu poruojama Arūnė atskleidė, už ką jai Oksana Pikul galimai siūlė pinigus

Gyvenimas

15min studijoje viešėjusi G.Petronienė – apie vyrų ir moterų santykius: kai investuojate į save, tai neinvestuojate į porą

Aktualu

Sumaištis tarp pensininkų: dėl naujos gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkos 3 tūkst. jų nesulaukė pensijų

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ gali vėl keisti rankinio bagažo tvarką

Vardai

Serialo „Pasmerkti IV“ nepavykusiuose kadruose – aktorių juokas: išrinkite mylimiausią personažą

Aktualu

Geras ženklas: įtakingi Jungtinės Karalystės parlamentarai įspėjo apie purvinų rusiškų pinigų pavojų Londonui

Verslas

Verslas apie darbuotojų iš Ukrainos ribojimą: valstybė problemą spręsti pradėjo ne nuo to galo

Atgaivinta XVIII a. Serbijos gyventojus šiurpinusi vietinio vampyro legenda

Verslas

R.Malinauskas: dėl Vijūnėlės dvaro kreiptasi į EŽTT

Vardai

Gediminas Juodeika – apie sužadėtinės fotosesiją: „Tai buvo reta proga išvysti būtent tokią Živilę“

Įspūdingas ledo urvas Sibire

Pasaulis kišenėje

„Ryanair“ dienos akcija: bilietams – 20 proc. nuolaida

Aktualu

VSD: su „MG Baltic“ glaudžiai bendradarbiavo aukštas prokuroras R.Jancevičius

Aktualu

Panevėžio rajone aukštyn ratais į upelį įkrito girto vairuotojo „Renault“

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: restorano „Fortas“ šaltalankių ir karamelizuotų obuolių tortas

Verslas

Premjeras tikisi, jog Vyriausybės reformas Seimas priims iki liepos

Sportas

Milano „Inter“ sugrįžo į Čempionų lygą

Grąžinti verta

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Praktiški patarimai

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką