-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šimtai tonų medicininių atliekų: apsaugą nuo COVID-19 užtikrinusi „Toksika“ didino metinį veiklos efektyvumą

Pandemijos laikotarpiu ir po jo susidariusios medicininės atliekos saugiai deginamos bendrovės „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo įrenginyje. Kovo–birželio mėnesiais jau sudeginta 230 tonų medicininių atliekų, tarp kurių – priemonės, kuriomis naudojosi su COVID-19 virusu kovojantys medikai bei patikros punktuose dirbantys savanoriai.
Kasdienė higiena ir teisingas respiratorių naudojimas
Šimtai tonų medicininių atliekų: apsaugą nuo COVID-19 užtikrinusi „Toksika“ didino metinį veiklos efektyvumą / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Toksikos“ vadovai sako labai atsakingai žiūrintys į šią įmonės misiją – saugiai utilizuoti tas medicinines atliekas, kurios turėjo ar galėjo turėti sąlyčio su pasaulinę pandemiją sukėlusiu virusu.

Baltijos šalyse – vieninteliai

„Toksikoje“ yra įrengta vienintelė Baltijos šalyse specialiai medicininėms atliekoms deginti skirta linija, kuri veikia žmogui neprisiliečiant prie atvežtų atliekų. Į bendrovės teritoriją atkeliavusios atliekos yra papildomai apipurškiamos dezinfekcine priemone.

Bendrovė taip pat parengė rekomendacijas Sveikatos apsaugos ministerijai su nurodymais, kaip užkrėstos medicininės atliekos turėtų būti pakuojamos ir atiduodamos utilizuoti: atskirtos nuo kitų atliekų, paženklintos ir papildomai saugiai užklijuotos. Tai padėjo užtikrinti dar geresnę apsaugą nuo COVID-19 plitimo. Be to, karantino periodu įmonė nemokamai surinko galimai COVID-19 infekuotas atliekas iš Vilniaus miesto ir rajono (Nemenčinės), Šiaulių, Biržų, Ukmergės, Pasvalio ir kitų Lietuvos vietų.

Imdamasi visų šių priemonių, „Toksika“ aktyviai prisidėjo prie Covid-19 viruso stabdymo Lietuvoje. Tiek 2020 m. pirmieji veiklos mėnesiai, tiek praėjusieji 2019 m. bendrovei atnešė efektyvaus darbo ir gerus finansinius rezultatus.

Pelningi, bet dar svarbiau – ekologiškai saugūs

Valstybės valdoma pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“, kurios pagrindinė akcininkė yra LR Ekonomikos ir inovacijų ministerija, 2019 m. dirbo pelningai ir užtikrino visus ekologiškai saugaus darbo rodiklius.

Preliminariais duomenimis, per praėjusius metus gauta 4,9 mln. Eur pajamų, t. y. apie 31 proc. daugiau nei 2018 m. Įmonė uždirbo 287 tūkst. Eur grynojo pelno, t.y 43 proc. daugiau nei 2018 m.

„Bendrovėje sukurta moderni ir sėkmingai veikianti pavojingų atliekų tvarkymo infrastruktūra, nuolat plečiamas paslaugų asortimentas, aktyvi ir kryptinga komercinė veikla, lanksti kainodara, nuolatinis dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose jau trečius metus iš eilės duoda teigiamus veiklos rezultatus. Kadangi „Toksikos“ veiklos apimtys yra ribojamos aplinkosaugos reikalavimų, grąža valstybei užtikrinama didinant esamos veiklos efektyvumą“, – sakė „Toksikos“ valdybos pirmininkas Dangirutis Janušas.

Tvarkė ir Alytaus miesto gaisravietę

2019 m. bendrovė surinko 16 822, sutvarkė – 19 542 tonų pavojingų atliekų. Šie rodikliai – atitinkamai 49 proc. ir 51 proc. didesni nei 2018 m.

„Toksika“ 2019 metais didino veiklos efektyvumą bei, naudodama turimus išteklius, sugebėjo ir pagerinti veiklos finansinius rezultatus, ir sutvarkyti didesnį atliekų kiekį. Džiaugiuosi, kad bendrovei puikiai pavyko atlikti Alytaus miesto gaisravietės tvarkymo darbus, taip pat vertinu jos pagalbą valstybei kovojant su COVID-19 pandemija – „Toksika“ nemokamai surinko ir utilizavo galimai infekuotas medicinines atliekas“, – sakė ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

Gerosios valdysenos indeksas ir garbingas apdovanojimas

„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas teigia, kad net ir didindama veiklos apimtis įmonė sugebėjo išlaikyti stabilius aplinkosauginius rodiklius, kurie kaip ir iki šiol, nesiekia pusės leistinos teršalų išmetimų normos. Negana to, įmonė nuolat ieško naujų inovatyvių technologijų pavojingoms atliekoms tvarkyti. Svarbiausiu veiklos kriterijumi ir toliau išlieka aplinkosaugos reikalavimai.

Partnerio nuotr./Arūnas Dirvinskas
Partnerio nuotr./Arūnas Dirvinskas

„Pernai ekologiniai rodikliai buvo pavyzdiniai. Įmonė atlieka nuolatinius ir nenuolatinius išmetamų teršalų matavimus. Nuolatiniai matavimai atliekami įmonėje, o rezultatai pateikiami online būdu aplinkosaugos specialistams. Nenuolatinius matavimus du kartus per metus atlieka akredituota užsienio laboratorija.

Nuolatinių matavimų 2019 m. rezultatai rodo, kad „Toksika“ pasiekė tik pusę leidžiamų išmetimų normos ir dirba su dideliu rezervu“, – teigė „Toksikos“ vadovas A.Dirvinskas.

Nenuolatinius matavimus atlikusios Lenkijos įmonės „PROFTECH Spolka Jawna“ akredituotos laboratorijos ekspertai 2019 m. nustatė, kad nei sunkiųjų metalų, nei vandenilio fluorido ir amoniako bei dioksinų-furanų ribinės vertės nebuvo viršytos. Užfiksuoti dioksinų – furanų kiekiai yra 4,17 karto, o gyvsidabrio išmetimai – net 13 kartų mažesni už leidžiamą normą.

2019 m. pabaigoje „Toksika“ operatyviai prisidėjo prie didžiausios ekologinės nelaimės – Alytaus gaisro – likvidavimo darbų. Įmonė netrukus po gaisro ėmė tvarkyti gaisravietėje susidariusias ir likusias pavojingąsias atliekas. Jos tvarkomos Šiauliuose veikiančioje pavojingųjų atliekų deginimo jėgainėje ir specialiame pavojingųjų atliekų sąvartyne.

2019 m. „Toksika“ už augančius veiklos rezultatus buvo apdovanota Valdymo koordinavimo centro apdovanojimu „Efektyvumo proveržis“.

Bendrovė taip pat buvo įvertinta A gerosios valdysenos indeksu ir pripažinta viena iš valdysenos indekso lyderių vidutinių įmonių kategorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius