TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Slaugytoja B.Baturo: „Didžiuojuosi savo profesija“

Barbara Baturo
Užsakovo nuotr. / Barbara Baturo
Šaltinis: Reklama
Turinio kontrolė – užsakovo rankose, redakcija neprisidėjo prie turinio kūrimo
1
A A

JAV Darbo statistikos biuras, vertindamas vidutinį atlyginimą, karjeros galimybes, darbo vietų skaičiaus augimą ir kitus darbo įvertinimo komponentus, sudarė geriausių profesijų sąrašą. Kvalifikuotos slaugytojos profesija šiame sąraše užima pirmąją vietą. Šią profesiją pasirinkusi lietuvė slaugytoja Barbara Baturo labai ja didžiuojasi ir nepabūgo savęs išbandyti dirbant slaugytoja Norvegijoje.

Lietuvei Barbarai Baturo svajonę dirbti su vaikais, pažinti naują šalį bei jos kultūrą, susipažinti su naujais žmonėmis bei išmokti norvegų kalbą išpildė „Centric Care Lietuva“. Pastaroji įmonė priklauso įmonių grupei „Centric“, kuri veiklas vykdo Norvegijoje ir Švedijoje ir yra viena iš stambiausių įmonių medicinos specialistų įdarbinimo srityje šiose Skandinavijos šalyse.

„Į „Centric Care Lietuva“ kursus nuėjau vedama smalsumo. Esu žingeidi ir buvo tiesiog įdomu pasiklausyti ir pažiūrėti, ką siūlo įmonė, kas per atranka ir ko galima tikėtis. Niekada negalvojau išvažiuoti iš Lietuvos, nes dirbau vaikų intensyvios terapijos skyriuje ir man tas darbas labai patiko ir tiko. Visgi galvojau, jeigu tokį darbą su vaikais pasiūlytų dirbti kur nors užsienyje, su malonumu priimčiau tokį pasiūlymą. Radau „Centric Care Lietuva“ skelbimą, kad organizuoja norvegų kalbos kursus ir sužavėjo tas, kad tu neišvažiuoji ilgam laikui, o tik metams ar dviems ir dar turi galimybę reguliariai grįžti į namus kas 2–3 mėnesius“, – apie atranką pasakojo Barbara Baturo.

Slaugytojos teigimu, nors nesitikėjo, kad bus pasiūlytas darbas su vaikais, visgi nusprendė baigti specializuotus norvegų kalbos kursus.

„Baigus šiuos kursus, mano noras buvo išpildytas. Man buvo pasiūlytas darbas su vaikais. Dėlto išvažiuoti nebuvo sunku, o adaptuotis naujoje aplinkoje buvo gana lengva. Esu toks žmogus, kuris labai lengvai adaptuojasi. Mėgstu bendrauti, dėlto man nėra problemų susipažinti su bet kuo. Ir greitai įsilieju į kolektyvą. Juolab, kad norvegai yra labai geri, tolerantiški bei supratingi žmonės. Be to „Centric care Lietuva" tau paskiria norvegą žmogų – koordinatorių, kuris tavimi rūpinasi: užsako bilietus į Lietuvą, suplanuoja atostogų grįžimą į namus, pasirūpina būsto ir kitais tau rūpimais reikalais, galų gale pasidomi kaip sekasi“, – apie savo patartį Norvegijoje kalbėjo B. Baturo.

Lietuvė džiaugiasi, kad svečioje šalyje papildė turimų žinių bagažą, nes teko išmokti dirbti su naujomis medicinėmis priemonėmis, kurių Lietuvoje net neteko matyti.

„Manyčiau, kad išvažiavau su labai dideliu bagažu žinių, tačiau Norvegijoje teko susidurti su nauja medicinine įranga bei įvairiomis kitomis priemonėmis, kurių Lietuvoje nebuvau mačiusi“, – apie darbo sąlygas sakė lietuvė.

Taip pat slaugytoja pastebėjo, kad Norvegijoje labai greitai prabėga diena darbe, nes čia netenka dirbti paromis.

„Lietuvoje dažniausiai teko dirbti paromis. Tuo tarpu Norvegijoje taip niekas nedirba. Yra trijų pamainų darbas. Dieninė, vakarinė ir naktinė pamaina. Ir tos pamainos yra labai labai trumpos. Jos labai greitai pralekia. Sakyčiau, jos man net – per trumpos“, – sakė Barbara Baturo.

Lietuvė specializuotus norvegų kalbos kursus lankė pusę metų Vilniuje.

„Kursai, organizuojami „Centric care Lietuva", yra intensyvūs, naudingi ir sakyčiau labai geri. Kursuose vyrauja puiki atmosfera, dėsto šaunūs dėstytojai, kurie yra savo srities specialistai, taip pat moko ne tik norvegų kalbos, bet ir pasakoja bei supažindina su Norvegijos kultūra, papročiais. Galėčiau pridurti, kad jeigu kažkada buvai užsimanęs išvažiuoti į užsienį ir vis dar virpa ta mintis bei norėtum išbandyti save kitoje šalyje, išmokti kalbą, pažinti kultūrą, tai sakyčiau, kad reikia surizikuoti ir važiuoti. Nes po metų ar kelių, tu vis tiek grįši prie savo noro ir po to gailėsies, kad negalėjai savęs išbandyti. Nemanau, kad tai yra blogai, kad metai bus praleisti kažkur kitur. Bus įgauta naujos darbinės patirties, susipažinsi su naujais žmonėmis ir tik praplėsi akiratį bei galėsi grįžti“, – atvirauja B. Baturo, kuri pernai išvažiavo dirbti slaugytoja į Norvegiją.

Per daugiau nei dvejus metus „Centric Care Lietuva“, anksčiau buvęs „MEDpersonalas“, savo kursuose išugdė daugiau nei 50 žmonių. Šiuo metu „Centric Care Lietuva“ Lietuvos slaugytojoms gali pasiūlyti specializuotus norvegų kalbos kursus bei galimybę įsidarbinti šioje šalyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Slauga Darbas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką