Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 9d. 14:20

Slaugytojo Artūro istorija – atkaklus ėjimas tikslo link

Slaugytojas Artūras
Partnerio nuotr. / Slaugytojas Artūras

„Iššūkis sau pačiam ir galimybė tai padaryti“ – taip motyvaciją išmokti norvegų kalbą ir išvykti dirbti į šią šalį apibūdina slaugytojas Artūras Makarevičius iš Vilniaus. Nuo pat tos dienos, kai nusprendė priimti pokyčius karjeroje, Artūras turėjo aiškų tikslą – dirbti Norvegijoje ir būtent ligoninėje. Nepraėjo nei metai nuo pirmojo kalbos kursų užsiėmimo, o jaunas vyras jau gali pasigirti pasiekęs savo tikslą.

Didelis noras išbandyti save ir įgyti patirties

Slaugytojas Artūras per gana trumpą laiką sugebėjo sukaupti nemažai patirties. Jis atskleidžia, kad jau nuo studijų pradžios į priekį vedė noras išbandyti kažką naujo ir dirbti prasmingą darbą.

„Dar antrame kurse pradėjau dirbti kaip slaugytojo padėjėjas. Po specialybės baigimo sekė darbas vaikų skyriuje, o vėliau reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Į priekį mane visąlaik vedė noras įgyti naujų žinių ir patirties, susipažinti su naujomis metodikomis. Judėti tolyn motyvavo didelę darbo patirtį sukaupę kolegos, jų atsidavimas darbui“, – apie karjeros pradžią pasakoja Artūras.

Jaunas vyras į naują karjeros posūkį nepuolė stačia galva. Sprendimą jis priėmė aiškiai viską apsvarstęs ir kruopščiai įvertinęs.

„Atsirado galimybė įsidarbinti Norvegijos ligoninėse, toliau tobulėti, pakeisti kasdienybę, keliauti, pažinti. Visame tame mačiau daugiau pliusų, nei minusų, todėl nusprendžiau pamėginti. Taip pat motyvavo noras grįžti geresniu specialistu, pasidalinti įgyta patirtimi su kolegomis Lietuvoje. Turėjau nusistatęs sau gana aiškų tikslą ir jo siekiau. Kildavo įvairių abejonių, bet visąlaik prieidavau išvadą, kad pabandyti ir išnaudoti atsiradusia galimybę yra geriau“, – prisiminimais dalinasi A. Makarevičius.

Partnerio nuotr./Slaugytojas Artūras
Partnerio nuotr./Slaugytojas Artūras

Kalbos kursai atskleidė paslėptus gabumus

Prieš išvykstant dirbti į Norvegiją, Artūras baigė „Centric Care Lietuva“ organizuojamus norvegų kalbos kursus. Pasak vaikino, kursai daugiau įdomūs, nei sunkūs, bet laiko jiems skirti teko nemažai. Jaunam vyrui įspūdį padarė kursų universalumas. Kursų metu buvo mokoma ne tik kalbėti norvegiškai, bet buvo pateikiama ir nemažai informacijos apie gyvenimą Norvegijoje, šios šalies kultūrą ir integraciją.

„Iki kursų dažnai pagalvodavau, kad nesu pakankamai gabus mokytis naujų kalbų. Tačiau vėliau įsitikinau, kad tiesiog neskirdavau tam pakankamai laiko. Didžiąją kalbos kursų dalį sudarė medicininės kalbos mokymasis, gramatiškai teisingas jos vartojimas. Kalbos mokymosi medžiaga buvo pateikiama paprastai ir aiškiai. Buvo sudarytos galimybės tobulintis internetu. TV laidos, radijas, straipsniai norvegų kalba – visa tai padėjo dar labiau tobulinti kalbą“, – apie kalbos kursus pasakoja Artūras.

Pusmetis Norvegijoje – gausybė įspūdžių

Atvykęs į Norvegiją, Artūras iškart suprato, kad čia viskas šiek tiek kitaip ir kad kalbos mokymasis nesibaigė užvėrus auditorijos duris, pasibaigus paskutiniam egzaminui.

„Pirmas įspūdis atvykus buvo supratimas, kiek daug dar turiu išmokti. Tai, ką išmokau Lietuvoje buvo pagrindas, o atvykus prasidėjo tikrasis mokymasis. Džiugino tai, kad jei klausi ar ieškai pagalbos, visada sulauksi atsakymo ir pagalbos iš kolegų. Taip pat padėdavo ir pacientai, kurie be jokio nepasitenkinimo pakartodavo savo žodžius, jei ne viską suprasdavau iš pirmo karto. Tobulėjo mano norvegų kalba, gilėjo medicininiai įgūdžiai”, – apie darbą Norvegijoje pasakoja A. Makarevičius.

Beveik visi į Norvegiją išvykstantys slaugytojai, tarp jų ir Artūras, pabrėžia kokį didelį dėmesį medicinos personalas rodo pacientams ir savo kolegoms.

„Norvegijoje labai daug resursų skiriama tam, kad pacientas, būdamas ligoninėje, jaustųsi maksimaliai gerai ir komfortiškai. Lygiai taip pat yra stengiamasi, kad gerai jaustųsi ir dirbantis personalas. Ypatingai stebina kiek daug įvairių kultūrų žmonių sėkmingai dirba kartu. Visi yra tolerantiški vieni kitiems. Kiekvienas darbuotojas yra vertinimas, vertinama jo nuomonė, kad ir kokia ji bebūtų. Tai sukuria itin malonią darbo atmosferą. Dažnai tikrai yra ko pasimokyti ir kur tobulėti, kaip žmogui ir kaip specialistui“, – patirtimi dalinasi slaugytojas.

Norvegija – ne paskutinė stotelė karjeroje

Tokių istorijų, kaip Artūro, tikrai ne kelios ir net ne keliolika. Pasak UAB „Centric Care Lietuva“ personalo vadovės Liudmilos Gerasimovos, su įmonės pagalba į Norvegiją išvyko ir sėkmingai ten dirba jau daugiau nei pusšimtis slaugytojų.

„Į mus kreipiasi slaugytojai iš visos Lietuvos. Kreipiasi ir labai jauni, ką tik studijas pabaigę, ir jau kelių dešimčių metų patirtį sukaupę, slaugytojai. Dažniausiai visiems atrodo, kad tokiems karjeros pokyčiams specialistai ryžtasi tik dėl didesnio atlyginimo, bet ypatingai pastaruoju metu, vis dažniau slaugytojai turi kitų tikslų. Pažinti kitą kultūrą, pagyventi užsienyje, pasisemti patirties kitoje šalyje ir grįžus pasidalinti ja su kitais kolegomis. O mes tuos tikslus padedame įgyvendinti. Organizuodami norvegų kalbos kursus daug dėmesio skiriame ne tik kalbos mokymuisi, bet supažindiname su kultūriniais ir darbo aspektais Norvegijoje“, – pasakoja L. Gerasimova.

Partnerio nuotr./Centric Care Lietuva personalo vadovė Liudmila
Partnerio nuotr./Centric Care Lietuva personalo vadovė Liudmila

Liudmila „Centric Care Lietuva“ personalo vadove tapo neatsitiktinai. Ji pati anksčiau dirbo slaugytoja Lietuvoje, vėliau po kalbos kursų išvyko dirbti į Norvegiją.

„Pamenu, kaip prieš tris metus pravėriau įmonės duris. Tuo metu norėjau pokyčių profesinėje srityje, ieškojau galimybių, taip ir suradau tuometinę įmonę „MEDpersonalas“, kuri dabar virto į „Centric Care Lietuva“. Baigiau 23 savaičių trukmės norvegų kalbos kursus ir išvykau dirbti į Norvegiją“, – prisiminimais dalinasi moteris.

Neilgai trukus, Liudmilos karjera vėl pakrypo Lietuvos link.

„Dirbau slaugytoja daugiau nei metus, o tada sulaukiau pasiūlymo grįžti dirbti į Lietuvą ir padėti išvykti kitiems to norintiems. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę pasidalinti savo patirtimi su kitais slaugytojais. Stengiuosi perduoti žinias kolegoms taip, kad lūkesčiai atitiktų realybę ir būtų lengviau integruotis ir pradėti dirbti Norvegijoje. Visus, norinčius sužinoti daugiau, maloniai kviečiu į susitikimą lapkričio 14 dieną. Atvykite, išgirsite viską iš pirmų lūpų, o tada jau ir spręsit ar tai jums, ar ne“, – susitikti kviečia „Centric Care Lietuva“ personalo vadovė Liudmila.

Susitikimas su slaugytojais vyks lapkričio 14 dieną, 18:00 valandą. Užsiregistruoti ir daugiau informacijos rasti galite čia.

Partnerio turinys
Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

K.Mišinienė: „Seksualinę prievartą patiria ne tik įkalinimo ar globos įstaigose esantys vyrai“

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Aktualu

Theresa May atmeta galimybę rengti antrą referendumą dėl „Brexit“

24sek

Antanas Guoga apie „Ryto“ skandalus: „Praeities šešėliai persekioja klubą“

Aktualu

Mįslė kariuomenėje: ligoninėje guli 8 apsinuodiję kariai, o Vaidoto batalionas tai neigia

Sportas

Salės futbolo šventė Alytuje: „Vytis“ – „Dobovec“

15min eksperimentas Gazas

15min/Gazas patikrino: ką naktį mato vairuotojas, jei pėsčiasis eina su „tautine apranga“

„Eurolygos diena“: kokią įtaką turės „Barcelona“ trenerio įžeidimas Šarui? (2/4)

Aktualu

Orai: kitą savaitę sulauksime sniego 

Gazas

Kainų testas: viešasis transportas prieš automobilį. Kuris nugalėjo?

24sek

Vilniaus „Rytui“ – rimti kaltinimai: ispano istorija atskleidžia nuslėptus mokesčius?

24sek

Šaras subtiliai sureagavo į „Barcelona“ trenerio gnybtelėjimus

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Verslas

Sporto rūmų rekonstrukcija juda į priekį: paaiškėjo, kas rengs techninį projektą

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių. Sicilija: pamirškite mafiją! Eikite valgyti! (su arabiškais skonio motyvais)

Gazas

„Toyota GT86“ nėra toks paprastas kaip atrodo: nuo cilindrų iki duslintuvo

Vardai

19-ąjį gimtadienį švenčianti Iglė: „Dar niekada nesijaučiau tokia mylima ir mylinti“

24sek

„Barcelona“ treneris įgėlė „Žalgiriui“: lengva Eurolygoje, kai Lietuvoje nėra ką veikti

Naujienos

Gazas

Milano motociklų parodoje pristatyti nauji ir išskirtiniai modeliai

Aktualu

Įslaptinti Estijos pajėgų dokumentai daug metų buvo laisvai prieinami

Aktualu

A.Veryga Seimui vėl teikia sveikatos sistemos reformą, tačiau koks bus ligoninių tinklas – neįsivaizduoja

Vardai

Merūno Vitulskio ir Luko Pačkausko premjera: 15min studijoje pristatė naują hito „Laikas“ versiją

Vardai

Papuga pristato kitokią Jovani ir Jazzu dainos „Keep it to myself“ versiją

Gyvenimas

7 produktai, kurie suteikia daugiau energijos nei kava

Vardai

Baimes įveikusiai „X Faktoriaus“ dalyvei Elzei – Jazzu liaupsės: „Tu esi nuostabi“

Aktualu

Judrioje Vilniaus gatvėje susidūrė automobiliai, nukentėjęs vairuotojas paprašė medikų

Aktualu

Valdantieji vėl registruoja apkaltos iniciatyvą Mykolui Majauskui

Verslas

Estijai ir Danijai dėl „Danske Bank“ gresia Europos Teisingumo Teismas

Vardai

„Mamų radijas“ pristatė naują leidinį apie motinystę: viršelyje – nėščia Patricija Gadžijeva

Miglemorfozė: Kaip išgirsti save?

Niujorką sudrebino seksualiausias metų renginys – „Victoria's Secret“ pasaka ant podiumo

Vardai

Neseniai močiute tapusi Inga Valinskienė apie anūkę: „Aš versiu ją dainuoti“

Verslas

Rudenį fiksuojamas kainų šuolis: brangsta būstas ir transportas

Mokslas.IT

„Google“ oficialiai patvirtino: „Android“ spalvos kenkia akumuliatoriui

Vardai

Į Lietuvą po 8 metų sugrįžusi Donata Virbilaitė pristato dainą ir klipą „Kur mano namai“

Aktualu

Austrijoje armijos atsargos pulkininkas įtariamas šnipinėjimu Rusijai

Mokslas.IT

Naudojate legalius „Windows 10 Pro“? Nenustebkite, jei „Microsoft“ atšauks licenciją

„Eurolygos diena“: B.Daviesas apie fantastišką pasikeitimą, viliones ir Kauno ilgesį (3/5)

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką