Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 9d. 17:41

Sparčiai augantis testuotojų poreikis keičia IT sektoriaus tendencijas

„Devbridge“ viceprezidentas Viktoras Gurgždys
Devbridge nuotr. / „Devbridge“ viceprezidentas Viktoras Gurgždys

Programuotojai ir toliau sėkmingai įsitvirtinę lyderiaujančiose pozicijose darbo rinkoje, tačiau į talentų paieškos lauką vis dažniau patenka ne mažiau svarbų ir reikšmingą darbą atliekantys testuotojai, kuriems tenka nuspėti ne tik vartotojo veiksmus, bet ir puikiai išmanyti viso projekto techninę infrastruktūrą.

Rugsėjo 9–ąją simboliškai profesinę šventę minintys testuotojai užima vis svarbesnę rolę, o jų poreikis jaučiamas globaliu mastu visame pasaulyje. Vis dėlto Lietuvoje juos ruošti vis dar skiriama nepakankamai dėmesio, todėl nuogąstaujama, kad nespėsime užtikrinti kasdien augančio šių darbuotojų poreikio.

Užpildo rinkos spragas

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ viceprezidentas ir Lietuvos padalinių vadovas Viktoras Gurgždys yra įsitikinęs, kad IT kompanijos, atsižvelgdamos į naujausias sektoriaus perspektyvas testavimo srityje, vis daugiau investuos į šių darbuotojų kompetencijų tobulinimą, kadangi universitetuose testuotojų rengimui vis dar skiriama per mažai dėmesio.

„Šalies universitetų technologijų mokslų studijos orientuotos daugiau į programavimą, testavimo dalykas – nustumtas gerokai į antrąjį planą. Siekiame keisti šį švietimo institucijų požiūrį ir nuolat investuojame į programinės įrangos testuotojų rengimą, organizuodami „Sourcery for Testers“ akademiją visiems, turintiems bent minimalų žinių bažagą ir norintiems IT sektoriuje išbandyti savo jėgas. Mūsų tikslas, kad šie specialistai įgytų ne tik teorinių, bet ir praktinių testavimo žinių, gebėtų integruotis į profesionalias komandas ir vėliau sėkmingai įsitvirtintų darbo rinkoje, kaip paklausūs profesionalai“, – sako viceprezidentas.

V.Gurgždžio teigimu, norint tapti testuotoju būtinos bazinės programavimo žinios, duomenų bazių išmanymas, testavimo pagrindai ir, žinoma, gilesnis supratimas apie programinės įrangos kūrimą, didžiulis noras tobulėti.

„Testuotojų profesijos reikšmingumas auga ir jie ateityje turės vis daugiau atsakomybių kuriant galutinį programinės įrangos produktą, priimant sprendimus komandoje. Tad kaip įmonė turime ne tik ugdyti šiuos specialistus, bet ir prisidėti prieš šios profesijos kompetencijų ugdymo“, – teigė „Devbridge“ Lietuvos padalinių vadovas.

Darbuotojus auginasi patys

Šiuo metu „Devbridge“ dirba daugiau nei 60 testuotojų, pasiskirsčiusių įvairiose komandose, Lietuvos padaliniuose Kaune ir Vilniuje. Testavimui vadovaujantis Nikolajus Tolkačiovas sako, kad šiandien būsimam testuotojui būtina mokėti spręsti sudėtingus testavimo srities galvosūkius, pasislėpusius programinėje įrangoje, tačiau ne mažiau svarbios ir asmeninės žmogaus savybės.

Devbridge nuotr./Nikolaj Tolkačiov
Devbridge nuotr./Nikolaj Tolkačiov

„Sumanumas yra vienas iš pagrindinių testuotojo darbo įrankių. Norint sparčiai tobulėti, žingeidumas ir smalsumas taip pat yra svarbus aspektas, kurio tikimės iš kandidatų, nes mokytis reikės greitai, o testavimas yra viena iš tų sričių, kuri itin operatyviai tobulėja. Taip pat svarbios ir tokios asmeninės žmogaus savybės, kaip bendravimas, pareigingumas, komandinis darbas, kadangi testuotojas profesionalioje įmonėje dirbs ne vienas, o komandose prie įvairiausių projektų“, – reikalavimus vardija N.Tolkačiovas.

Šiemet išleista jau trečioji „Sourcery for Testers“ absolventų laida, kurioje akademijos dalyviai stebi, kaip komandose dirba profesionalūs testuotojai, kaip jie naudojasi naujausiais įrankiais, įgyvendina bei tobulina testavimo strategiją projektuose, mokosi kaip galima automatizuoti testavimą ir kokią tai atneša naudą komandai bei projektui. Absolventas susipažįsta su testavimu labai detaliai – nuo veiklų iki įrankių ar metodikų.

Testavimo vadovas pabrėžia, kad noras tobulėti yra vienas iš svarbiausių, siekiantiems mokytis akademijoje, kadangi dirbant projektinėje srityje, projektai keičiasi ir tenka prisitaikyti prie naujų reikalavimų bei technologijų.

Devbridge nuotr./Šiemet išleista jau trečioji „Sourcery for Testers“ absolventų laida.
Devbridge nuotr./Šiemet išleista jau trečioji „Sourcery for Testers“ absolventų laida.

„Klientai tikisi gauti modernią programinę įrangą, paremtą naujausiomis technologijomis. Tad labai svarbu, jog kiekvienam dirbančiam prie projektų, jie rūpėtų. Kai visi suinteresuoti, kad projektas ir jų įdėtas darbas į tą projektą būtų sėkmingas, atsiranda labai geras rezultatas, kuriuo džiaugiasi ne tik komanda bei klientas, bet ir milijonai galutinių vartotojų“, – sako N.Tolkačiovas.

Užsiauginti būsimų profesionalų yra vienas iš pagrindinių vertybinių įmonės „Devbridge“ tikslų. Tarptautinė įmonė kasmet organizuoja nemokamas „Sourcery“ akademijos programas informacinių technologijų specialybių studentams, būsimiems programuotojams ir testuotojams. Nuo „Devbridge“ įkurtų nemokamų akademijų pradžios, įmonės komandą papildė jau daugiau nei 80 absolventų, sėkmingai tapusių įmonės svarbia dalimi ir toliau tobulėjančių komandose organizacijos viduje.

Šiemet išleista jau trečioji Sourcery for Testers“ absolventų laida. Savo patirtimi dalijasi akademijos dalyviai.

Visi, norintys išbandyti „Devbridge“ kompanijoje testavimui naudojamas technologijas ir pasinaudoti galimybe konsultuotis su aukščiausiojo lygio testuotojų lektorių ir mentorių grupe, kviečiami prisijungti prie „Sourcery for Testers“ akademijos.

„Sourcery for Testers“ – tai vieną kartą per metus, vasarą, vykstanti nemokama dviejų mėnesių trukmės akademija pradedantiesiems, norintiems ugdyti savo kompetencijas programinės įrangos testavimo srityje. Vilniuje ir Kaune vyksiančius kursus lankys grupė iš 20 dalyvių, kurie gilins savo žinias mokymų bei individualių ir grupinių užduočių metu. Akademijos dalyviai įgis testavimo pagrindus, mokysis testavimo „Agile“ komandos formavimosi ypatumų, testų automatizavimo pagrindų bei apžvelgs funkcinį ir nefunkcinį testavimą. Studentai dirbs tikruose projektuose ir lankys paskaitas bei tobulins turimus įgūdžius. Jiems padės kompanijoje dirbantys profesionalai – mentoriai ir lektoriai.

Norintys dalyvauti akademijoje kviečiami registruotis iki 2020 m. gegužės 15 d. (įskaitytinai)

Daugiau informacijos apie „Sourcery for Testers“ akademiją rasite ČIA.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką