Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laimėjome kovą už skaidrumą viešųjų pirkimų srityje

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugiau kaip po metų bylinėjimosi, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paskelbė mūsų bendrovės pergalę ginče su Valstybinėmis ligonių kasomis (VLK) dėl viešojo pirkimo konkurso, susijusio su informacijos platinimo paslaugomis.

Konkurso ,,Socialinės aiškinamosios informacijos spausdinimo šalies laikraščiuose paslaugų pirkimas“ sąlygos pripažintos diskriminacinėmis, dirbtinai ribojančiomis konkurenciją. Iš Ligonių kasų Aukščiausiasis Teismas priteisė sumokėti mūsų bendrovei beveik 11,5 tūkst. litų. Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė, neskundžiama ir įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos.

Kreipėmės į LAT dėl Valstybinių ligonių kasų konkurse skelbtų diskriminacinių dalyviams sąlygų, kuriose, mūsų nuomone, be jokio pagrindo buvo sujungtas reikalavimas informaciją spausdinti lietuvių ir rusų kalba leidžiamuose dienraščiuose, be to, dienraštis turi turėti ir internetinį leidinio variantą. Viešųjų pirkimų įstatymo 25 straipsnio 2 dalyje nustatytus reikalavimus (konkurencijos ribojimo ir diskriminacijos draudimas) pažeidžia ir konkurso reikalavimas, kuriuo nurodoma, jog vidutinė dienraščio vieno numerio auditorija turi būti ne mažesnė kaip 15 proc. šalies gyventojų.

Konkurso sąlygų 22 punkte nustatytas draudimas tiekėjui sutarties vykdymo metu naudotis subrangovų pajėgumais taip pat nepagrįstai riboja tiekėjų konkurenciją. Bylos dalį dėl reikalavimo pripažinti negaliojančia VLK skelbto „Socialinės aiškinamosios informacijos spausdinimo šalies leidiniuose paslaugų pirkimo“ supaprastinto atviro konkurso sąlygų 22 punkto dalį, kuria nustatytas apribojimas remtis subrangovų pajėgumais vykdant sutartį, nutarta perduoti nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui.

Manome, kad mūsų pergalė teisme yra ir visos visuomenės pergalė, bandant stabdyti mokesčių mokėtojų lėšų neracionalų naudojimą. Šis laimėjimas galbūt padrąsins ir kitus viešųjų pirkimų procedūromis nusivylusius verslininkus savo teises ginti teisinėmis priemonėmis, nes iki šiol juos dažnai stabdė įsitikinimas, jog teismas, kaip valstybinė institucija, nepriims kitai valdžios institucijai nepalankaus sprendimo.

informacija
15MIN, UAB
Vadovas: Ramūnas Šaučikovas Darbuotojų sk.: 102 2015m . Pajamos: 3 - 5 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką