Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 30d. 19:40

Penktadienį savaitraštyje „15min“ skaitykite: Konservatoriai irgi žmonės

Savaitės politikai – Andrius ir Rasa
Savaitraščio „15min“ iliustr. / Savaitės politikai – Andrius ir Rasa

Rugsėjo 1-oji: ne šventė, o gyvas nervas

Lietuvos švietimo sistemos perspektyvos: 300 uždarytų mokyklų, 5000 atleistų pedagogų. Švietimo darbuotojų profsąjungos nuogąstauja dėl tautos inteligentijos emigracijos. Švietimo ir mokslo ministras atšauna: mokytojai – ne būsimi bedarbiai, o pensininkai.

Mokinių išbandymas lietuvių kalba

Tai, kad šie mokslo metai metai išskirtiniai, ypač justi tautinių mažumų mokyklose. Dvyliktokai jau dabar su nerimu susimąsto apie pavasarį laukiančią baigiamųjų  brandos egzaminų sesiją, mat 2013 metais vidurinio ugdymo programą baigę visi šalies abiturientai laikys vienodo turinio lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. „Man atrodo, kad gerai išlaikyti tokį egzaminą – neįmanoma“, – liūdnai konstatavo Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijos direktorė Irena Volska. Jos vadovaujamą mokyklą lanko 695 mokiniai. Iš jų 53 – abiturientai. 

15min.lt nuotr./Savaitraščio viršelis
15min.lt nuotr./Savaitraščio viršelis

Konservatoriai irgi žmonės

Moralia ir atsakinga partija save laikantys konservatoriai nesibodi rinkėjus gundyti plagiatu – į populiariausią žurnalą „Žmonės“ panašiu leidiniu. Šio sumanymo autorius Seimo narys Mantas Adomėnas didžiuojasi, kad rinkėjams partijos kandidatus pristato per bulvarinę prizmę.

Puvočių močiutės – filmo apie save režisierės

Puvočių kaime gyvenančios penkios garbaus amžiaus, bet energingos dzūkės beveik mėnesį jautėsi kino žvaigždėmis – jų pasakojimus ir dainas įamžino iš JAV su komanda atvykusi lietuvių kilmės režisierė Aldona Watts. „Prieš atvykdama į Puvočius, įsivaizdavau, kad močiutės ramiai sėdės namuose, klusniai vykdys mano prašymus,  viskas vyks lėtai ir surežisuotai. Tačiau po pirmųjų dienų šoko supratau, kad močiutės turi savo darbų grafikus, nenusėdi vietoje ir pačios yra režisierės“, – pasakojo 25 metų A.Watts.

„15 valandų“ su A.Marčėnu

Šįkart savaitraštis „15min“ 15 valandų praleido su vienu žymiausių dabarties poetų Aidu Marčėnu, kuris, perskaitęs šį apibūdinimą, tik ironiškai nusišypsotų, bet, nepaisant to, jo geriausi kūriniai moksleiviams jau yra privalomi.

Temos: 1 15min

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką