Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 6d. 19:08

Penktadienį savaitraštyje „15min“ skaitykite: Paskutinis benefisas

Savaitraščio viršelis
15min.lt nuotr. / Savaitraščio viršelis

Penktadienį savaitraštyje „15min“ skaitykite:

Paskutinis benefisas

Maestro V.Noreika rugsėjį mini 55 metų karjeros scenoje sukaktį ir švenčia 77-ąjį gimtadienį. Briliantinio balso tenorui šis ruduo – ir atsisveikinimo su didžiąja scena metas. Kartu su savo mokiniais Edmundu Seiliumi, Vaidu Vyšniausku ir Merūnu Vitulskiu maestro didžiuosiuose Lietuvos miestuose rengia atsisveikinimo koncertus. Pirmasis jų – šį šeštadienį Alytuje. Koncerto išvakarėse savaitraštis „15min“ su profesoriumi kalbėjosi apie poilsį, karjerą, iki galo neišnaudotą potencialą ir gyvenimo pamokas. 

Lietuva eina prieš istoriją ir emocijas

Strateginius partnerius lenkus, kurie purkštauja dėl savo tautiečių padėties, Lietuva maino į Šiaurės šalis. Apžvalgininkus nauja draugystė stebina – su Lenkija mus sieja gerokai tvirtesni istoriniai ir emociniai ryšiai, o skandinavams tesame kitokie. Vienas Lietuvos diplomatas „15min“ pasakojo Stokholmo autobuse matęs plakatą su Baltijos ir Šiaurės valstybių žemėlapiais. Visų sostinės buvo pažymėtos, tik Lietuvos – ne. Nustebęs išgirdo paaiškinimą: tik Vilnius įsikūręs ne prie vandens, o lietuviai – vieninteliai katalikai.

Knygynuose ir leidyklose – permainų vėjas

Ištirta: daugiau nei pusė šalies gyventojų knygas iškeičia į televizorių arba kompiuterį. Lietuvos knygynų tinklai ir leidyklos nenuleidžia rankų – pamažu orientuojasi į skaitmeninį knygų formatą, o ateityje ketina gauti vis daugiau pajamų ne iš knygų pardavimo.

Lietuvis sukūrė unikalų vaistažolinį preparatą 

Vienas žmogus prieš farmacijos gigantus. Į tokią konkurencinę kovą stojęs 28 metų Andrius Kavaliauskas dabar jaučiasi be galo laimingas. „Laikau ją rankose ir žinau, kaip parduoti“, – rodydamas savo sukurto preparato pakuotę tikina vaikinas. Idėja, informacijos rinkimas jai patikrinti, laboratorijos, gamintojo ir finansavimo šaltinių paieškos, sutartys su vaistinių tinklais. Tokį kelią per trejus metus vienas  nužingsniavo A.Kavaliauskas, kol jo vaistažolinis maisto papildas šį mėnesį atsidūrė vieno didelio Lietuvos vaistinių tinklo lentynose.

Ugnies aptalžytas, bet gyvas

„Žmonės mano, kad mes sudegėme iki pamatų ir nebeturime ką parodyti. Todėl šiemet turistų smarkiai sumažėjo“,  – apgailestavo Tytuvėnų ansamblio muziejaus sudarytoja, gidė Rūta Krencienė. Tačiau yra ir ką parodyti, ir kuo pasigėrėti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką