Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitraštyje „15min“ penktadienį skaitykite: kiek uždirba amžinybėn išėję mūsų šalies kūrėjai, ar Europos Sąjungos pabaiga – tai ir Lietuvos pabaiga, kada agurkais kvepia stintų patelės

Vladimiras Romanovas
Savaitraščio „15min“ iliustr. / Vladimiras Romanovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nemokamo savaitraščio „15min“ ieškokite jau penktadienio rytą.

Kūrybos grandų paslaptis

Tai, kas Vakarų pasaulyje priimta, Lietuvoje – neleistina. Viešai kalbėti apie pinigus lietuviams atrodo nepadoru, o skaičiuoti mirusiųjų uždarbį tolygu šventvagystei. Neseniai Forbes.com skelbė daugiausia po mirties uždirbančių pasaulio įžymybių sąrašą. „15min“ ryžosi pralaužti ledus Lietuvoje ir pasidomėti, kokį finansinį pamatą paveldėtojams kloja pastaraisiais metais amžinybėn išėję iškiliausi mūsų šalies kūrėjai.

Europos Sąjungos pabaiga – ir Lietuvos pabaiga

Europos elitas jau yra susitaikęs su tuo, kad Graikija gali būti priversta pasitraukti iš eurozonos. Tačiau niekas net juodžiausiame sapne neįsivaizduoja, kad iš jos gali pasitraukti ir stipriausias narys – Vokietija. Nors sunku šiandien įsivaizduoti, bet ekonomiškai silpnėjant ES valstybėms, bus ieškoma alternatyvų, kurios nebūtinai gali būti palankios mažoms, ekonomiškai silpnoms, konfliktiškoms, negebančioms save apginti, valstybėms. Ir kur tada atsidurs Lietuva?

Treneris Csaba Laszlo padės, o ne mokys

Iš šiurpiomis legendomis apipintos Rumunijai priklausančios Transilvanijos kilęs futbolo treneris Csaba Laszlo 48-ąjį savo gimtadienį vasario 13-ąją atšventė speigo sukaustytame Vilniuje. Tačiau naujojo Lietuvos rinktinės vairininko galvoje – darbas, o ne šventės. „Atvykau ne mokyti, atvykau padėti. Bet jeigu jau vėliava mano rankose, aplink turės būti žmonės, su kuriais sieksime bendrų tikslų“ – įspėjo treneris.

Šalis, pamišusi dėl turto

Klaikus materializmas. Darbas iki devinto prakaito. Beatodairiškas pažangos siekis, lengva ranka kertant miškus ir ardant kalnus. Grožio kultas, atsiduodant skalpeliui dar paauglystėje. Tarnystė prekės ženklams. Daugybė savižudybių. Visa tai – apie Pietų Korėją. „Patriotiniai jausmai gyvenant svetur sukirba kur kas dažniau nei būnant Lietuvoje“, – Vasario 16-osios išvakarėse prisipažino šiuo metu Pietų Korėjoje studijuojantis Vytas Neviera.

Našlaitės stintos aukso amžius

Žinia apie kimbančias stintas Palangoje pasklinda žaibiškai. „Mums tereikia išeiti į lauką – ir jau gali pajusti stintų kvapą. Visas miestas kvepia agurkais“, – šyptelėjo palangiškis žvejys Saulius Žulkus. Anksčiau žvejų menkai vertinta žuvis dabar išgyvena aukso amžių. Bet S.Žulkus tikina – jūrų agurkų vardo nusipelno ne visos stintos. Agurkais kvepia tik patelės ir tik prieš nerštą. „Jos – kaip moterys. Prieš vestuves puošiasi, kvepinasi, o po vestuvių, žiūrėk, jau ir pamiršta papuošalus“, – juokavo žvejys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką