Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitraštyje „15min“ penktadienį skaitykite: Kovo 11-osios signataras be Lietuvos pilietybės ir beveik neįmanoma misija pamatyti „Euro 2012“

Ligitas Kernagis ir jo komisija
Savaitraščio „15min“ iliustr. / Komiksas: „Kernagio aštuntukas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį pasirodys naujas savaitraščio „15min“ numeris. Jame skaitykite šiuos ir kitus straipsnius:

„Euro 2012“: misija beveik neįmanoma

2012-ųjų Europos futbolo čempionato aistros birželį kunkuliuos šalia Lietuvos – Lenkijoje ir Ukrainoje. Pagunda pamatyti šią šventę – labai didelė, bet patekti į ją, pasirodo, ne ką lengviau nei laimėti loterijoje.

„15min“ žurnalistas su šeima nutarė Europos futbolo čempionato kovas stebėti Ukrainoje. Kaip teatras prasideda nuo rūbinės, taip „Euro 2012“ prasidėjo nuo bandymo susigaudyti – iš kur, už kiek ir į kurias rungtynes galima gauti bilietų. Paaiškėjo, kad tai ne taip paprasta, kaip galėtų atrodyti.

Kovo 11-osios signataras – be Lietuvos pilietybės

Kovo 11-osios akto signataras Virginijus Pikturna prieš kelis mėnesius neteko Lietuvos pilietybės, o jo dukra ją gavo. Paradoksas? Ne – tokie Lietuvos  įstatymai.

Bet V.Pikturna netranko durimis ir rengiasi iš JAV grįžti gyventi į Lietuvą, nes teisės būti lietuviu iš jo neatims jokie įstatymai ir valdininkai. Išskirtiniame interviu „15min“ V.Pikturna pasakoja apie Kovo 11-osios euforiją ir vėlesnį nusivylimą, kai idealus ir vertybes ėmė keisti interesai ir pinigai.

Japonai bijo, o lietuviai – ne

Po Fukušimos katastrofos Japonijoje jau išjungti 52 iš 54 atominių reaktorių. Sprogimai jėgainėje sugriovė japonų tikėjimą branduoline energetika. Japonijoje atominis saulėlydis vyksta be jokių politinių diskusijų. Visiškai įmanoma, kad japonai savo šalį pavers zona be branduolinės energijos – lygiai kaip jie pirmieji pasaulyje įsisavino energiją taupančias technologijas, kai aštuntajame dešimtmetyje kilo naftos krizė.

Tuo tarpu lietuviai atkakliai bando įtikinti kaimynus prisidėti prie naujos Visagino atominės elektrinės statybos, kurią rengiasi patikėti užsakymų stokojančiai Japonijos korporacijai.

Mirties suteiktas šansas

Inkstų nepakankamumas. Po šios diagnozės medikei Danutei beliko tik viena – laukti donoro. Bet organizmas pirmąjį donoro inkstą atmetė. Antrojo inksto organizmas taip pat nenori pripažinti.

Danutė „15min“ atvirai pasakoja, ką reiškia laukti – donoro arba savo mirties. „Tas laukimas toks beprotiškas, kad nemoku apsakyti: kad tik pakviestų, kad tik paskambintų“, – pasakojo moteris, praradusi gyvenimo džiaugsmą, bet dar nepraradusi tikėjimo stebuklu.

Vienintelis ir paskutinis A.Žebriūnas

„Kai dirbu su jumis, negalvoju apie savo ligas, skausmus“, – prodiuserei Rasai Miškinytei kartą prisipažino viena ryškiausių Lietuvos kino asmenybių Arūnas Žebriūnas.

Šešerius metus brandintas dokumentinis filmas apie režisierių sunkiai, bet vis dėlto gimė. Šį filmą pirmieji išvys festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovai. Po sudėtingo kūrybinio proceso juostos autoriai liko sužavėti A.Žebriūno noru ir gebėjimu kurti bet kokiomis gyvenimo aplinkybėmis. Net ir tada, kai nebūtis atrodo jau nebeišvengiama.

informacija
15MIN, UAB
Vadovas: Ramūnas Šaučikovas Darbuotojų sk.: 102 2015m . Pajamos: 3 - 5 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką