Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
07 10

Ar nauji automobiliai bus lėtesni: kaip veikia nuo šiol privaloma greičio mažinimo sistema ISA?

Pagal naują Europos Sąjungos reglamentą, nuo 2024 m. liepos 7 d. visuose naujuose automobiliuose turės veikti išmanusis greičio ribotuvas. Jis galės keliais skirtingais būdais „priversti“ vairuotoją laikytis maksimalaus leistino greičio ir jo neviršyti.

ISA (Intelligent Speed Assist) – tai sistema, kuri vairuotoją įspėja apie viršijamą leistiną greitį. Arba pati sumažina automobilio greitį. Ją sudaro keli elementai. Pirmoji – tai „skenavimo“ sistema, nuskaitanti greitį ribojančius ženklus. Arba gaunanti informaciją iš duomenų debesies. Jai talkina GPS, nustatatnti automobilio buvimo vietą. Antroji – įspėjimo sistema, verčianti vairuotoją atkreipti dėmesį į faktą, kad viršytas leistinas greitis. Bet, kalbant apie tokią funkciją, esama ir daug išlygų.

Įdomu tai, kad automobilių gamintojai palieka galimybę vairuotojui išjungti išmanųjį ribotuvą (ISA). Ir kiekvienas – kitaip (apie tai – teksto pabaigoje).

Dabar – apie esmę. ISA tapo privaloma jau nuo 2022 m. liepos 6 d., tik ne visuose naujuose automobiliuose. Kaip sakoma ES reglamente – naujų tipų, naujai homologuojamoms transporto priemonėms. Taigi jau prieš dvejus metus kiekvienas gamintojas, sukūręs ir įteisinęs naują modelį, jame privalėjo įdiegti ISA. Paaiškinsiu paprasčiau. Jei vairuojate automobilį, kurio naujas modelis „sukurtas“ po 2022 m. liepos 6 d., jis privalomai turi ISA.

Tačiau dar labiau nustebsite sužinoję, kad kai kurie gamintojai ir patys, be ES reglamento, jau senokai savo automobiliuose diegia ISA greičio viršijimo perspėjimo sistemas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais