Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Dažnas klausimas: ar galima rikiuotis „žiede“: ne viskas saugu, ką leidžia KET

Vilniuje prieš dvejus metus pasikeitus važiavimo tvarkai Edukologijos universiteto žiedinėse sankryžoje, vairuotojams klausimų kyla iki šiol. Ir ne tik dėl šio žiedo. Daugeliui klausiančių neaišku, ar, įvažiavus į žiedą, apskritai galima persirikiuoti, nes žiedo trajektorija juk labai specifinė.

Temą siūlykite el. paštu [email protected]

Regis, informaciniai ženklai ir schemos turėtų paaiškinti, kuria eismo juosta įvažiuoti į žiedą, kad patektus į Konstitucijos prospektą, o kurią į Geležinio Vilko gatvę. Kita vertus, nėra garantijos, kad vairuotojai į žiedinę sankryžą „ne ta“ juosta įvažiuoja netyčia – kartais renkasi laisviausią Konstitucijos pr. juostą ir tik žiede ima manevruoti.

Akivaizdu, kad ten, kur juostos atskirtos ištisine linija, tokie manevrai griežtai draudžiami. O jeigu pataikote į tarpelį su punktyrine?

Anonimu panorusio likti skaitytojo atsiųstame filmuotame siužete matosi, kad tiksliai pataikyti į tokį tarpelį nėra lengva – „Hyundai“ bent vienu ratu tikrai užmynė ir ištisinę.

VIDEO: Persirikiavimas Edukologijos universiteto žiede

„Nufilmavau kaip automobilis kerta ištisinę ženklinimo liniją žiedinėje sankryžoje ir nusiunčiau policijai. Policija atsakė, kad tai nėra KET pažeidimas“, – rašo pasipiktinęs skaitytojas.

15min GAZAS negali kvestionuoti policijos sprendimo. Tačiau ir mes, ir vairavimo instruktoriai sulaukia daug panašių klausimų: ar persirikiavimas žiedinėje sankryžoje yra KET pažeidimas iš esmės?

Vairavimo mokyklos Amplius.lt vadovas Artūras Pakėnas sako, kad nėra KET straipsnio, draudžiančio rikiuotis žiedinėje sankryžoje. Viskas priklauso nuo žymėjimo. Akivaizdu, kad rikiuotis per ištisinę liniją griežtai draudžiama. Tą galima daryti tik įvažiavus į punktyrinės linijos zoną, bet yra papildomų sąlygų.

„Rikiuotis žiede nedraudžiama, tačiau nėra saugu. Nes vairuotojo regos laukas, pasisukus automobiliui, labai susiaurėja. Todėl savo veidrodėlyje jis gali tiesiog nepamatyti gretima eismo juosta atvažiuojančios transporto priemonės. Todėl rikiuotis žiede nerekomenduočiau. Savo važiavimo kryptį reikia apgalvoti prieš įvažiuojant į žiedą, kad po to nereikėtų kelti chaoso“, – sakė patyręs vairavimo pedagogas Artūras Pakėnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką