2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2022 07 29 /2022 08 05

Greičio mažinimo sistema ISA, nugąsdinusi lakstūnus: kada ir kuriuose automobiliuose ji veiks?

15min jau skelbė, kad pagal Europos Sąjungos reglamentą nuo šių metų liepos 6 d. įsigaliojo nauja tvarka, apibrėžianti išmaniųjų greičio ribotuvų (ISA) naudojimą automobiliuose. Ar tai reiškia, kad vairuotojai rečiau viršys greitį? Šis teiginys teisingas tik iš dalies. Išsiaiškinkime, kodėl.
Greičio mažinimo sistema Tik prenumeratoriams
Greičio mažinimo sistema / 123rf.com nuotr.

ISA (Intelligent Speed Assist) – tai sistema, kuri vairuotoją įspėja apie viršijamą leistiną greitį. Arba pati sumažina automobilio greitį. Bet, kalbant apie tokią funkciją, esama daug išlygų.

Išsamesnio paaiškinimo kreipėmės į Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) Transporto veiklos skyriaus vyriausiąjį specialistą Simoną Mažionį, perskaičiusį visą 160 psl. reglamentą.

Ar tikrai Lietuvos vairuotojų gyvenimas labai pasikeitė nuo liepos 6 d.? Jei taip, tai kas ir kaip keisis? Komentuodamas šiuos klausimus Simonas Mažionis leido suprasti, kad kai kurie vairuotojai jau spėjo padaryti skubotas išvadas, neįsigilinę į minėtą ES reglamentą.

VIDEO: Vairuotojams buvo netikėta: Europos sąjungoje bus privaloma išmanioji greičio mažinimo sistema ISA

Pirmas svarbus dalykas, kurį pabrėžia specialistas, ISA nuo šių metų liepos yra privalomas naujų tipų, naujai homologuojamoms transporto priemonėms. Taigi nuo liepos 6 d. dėl šio reglamento transporto priemonių su ISA greičio mažinimo sistema tikrai nepadaugėjo.

Kuriems modeliams ISA privaloma jau dabar?

Naujai homologuojama arba naujo tipo, liaudiškai tariant, transporto priemonė yra visiškai naujo modelio. Taigi, jei populiarus „VW Golf“ ar „Toyota Corolla“ išleis atnaujintą modelį, jam šis reikalavimas šiais metais negalios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką