Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Pradedamas kelio Smiltynė-Nida remontas: ką reikia žinoti vairuotojams?

Šią savaitę prasideda laukti automobilių kelio Smiltynė-Nida remonto darbai, kurių metu bus sutvarkytas beveik dešimties kilometrų ilgio kelio ruožas.
Kuršių nerijoje pradedamas remontuoti pagrindinis kelias
Kuršių nerijoje pradedamas remontuoti pagrindinis kelias / Neringos savivaldybės nuotr.

Remonto darbai palies kelio atkarpą nuo Alksnynės iki Juodkrantės (8,9 km –18,9 km), kuri susijungia su jau sutvarkytu kelio ruožu. Remonto darbai bus vykdomi keturiais etapais. Pirmieji trys etapai apims frezavimo, vandens pralaidų, kelio bortų įrengimo bei skaldos pagrindo ir asfalto pagrindo sluoksnio įrengimo darbus. Šiuos darbus planuojama įgyvendinti iki rugpjūčio 30-osios.

Šiuo laikotarpiu, t. y. iki vasaros pabaigos, transporto priemonių eismas remontuojamoje atkarpoje bus organizuojamas ruožais – tik viena kelio puse, eismą reguliuos įrengti laikinieji šviesoforai.

Neringos savivaldybės nuotr./Kelio remontas vyks etapais
Neringos savivaldybės nuotr./Kelio remontas vyks etapais

Ketvirtojo etapo metu, kuris truks nuo rugsėjo mėnesio iki lapkričio vidurio, bus klojamas viršutinis asfalto sluoksnis, įrengiami kelkraščiai, vyks kiti baigiamieji darbai. Šiuo laikotarpiu numatomi tik laikini darbo vietos aptvėrimai.

Kaip anksčiau skelbė šiuos darbus organizuojanti Akcinė bendrovė „Via Lietuva“, remonto darbus įgyvendina UAB „YIT Lietuva“, sutarties vertė – 4 475 790 mln. Eur su PVM.

Praėjusio amžiaus septintame–aštuntame dešimtmetyje nutiestas kelias Smiltynė–Nida yra svarbiausias ir vienintelis Neringos savivaldybėje krašto kelias, jungiantis jai priklausančias gyvenvietes. Vasarą, kai turizmo sezonas yra pats intensyviausias, per parą keliu pravažiuoja apie 3 tūkst. automobilių. 2014 m. buvo rekonstruotas šio kelio ruožas tarp Nidos bei Pervalkos (35,90 km–45,53 km). 2016 m. paprastasis kelio dangos remontas buvo atliktas atkarpoje nuo 6,97 iki 8,97 km.

Neringos savivaldybės nuotr./Ruošiamasi remontuoti pagrindinį kelią Kuršių nerijoje
Neringos savivaldybės nuotr./Ruošiamasi remontuoti pagrindinį kelią Kuršių nerijoje

SVARBU: Neringos savivaldybė atsiprašo kurorto gyventojų ir svečių už galimus nepatogumus bei prašo kantrybės ir supratimo. Tam, kad svečių įvažiavimas į Neringą būtų spartesnis ir sklandesnis, vietinę rinkliavą už įvažiavimą kviečiama sumokėti iš anksto internetu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius