2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
03 16

Spalvų spektras iš automobilio duslintuvo: ką rodo baltas ar juodas dūmas?

Internete nuolat pasirodo vaizdo registratoriais užfiksuotų automobilių, kuriems važiuojant iš duslintuvo sklinda dūmų šleifas. Tokių situacijų ir gyvai yra matęs turbūt kiekvienas vairuotojas. Tačiau toks scenarijus gali ištikti ir jūsų automobilį. Nors dūmingumo problemas sprendžia automobilių servisai, tačiau pravartu žinoti tai, ką reiškia skirtingų spalvų dūmai iš duslintuvo.
Akcijos akimirka
Akcijos akimirka / Tomo Markelevičiaus nuotr.

15min GAZAS šiuos klausimus uždavė automobilių servisui „222E“. Jo vadovas Egidijus Česnelis sako, kad vien pagal dūmus nereikėtų spręsti, kokia tiksliai problema nutiko jūsų automobiliui.

Tačiau prielaidas daryti galima, kadangi kiekviena dūmų spalva sufleruoja apie galimus tam tikros srities gedimus.

Melsva spalva

Pasak Egidijaus Česnelio, viena iš dūmų spektro spalvų yra melsva. Tai dažniausiai reiškia, kad į variklį kartu su degalais patenka ir didelis kiekis alyvos. Tokia situacija yra ne tik pavojinga aplinkai dėl padidėjusių išmetamųjų teršalų kiekio, bet žalinga ir pačiam varikliui. Laiku nepatikrinus alyvos lygio galima sugadinti ir variklį. Tačiau melsvas dūmelis gali byloti ir apie kitas problemas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką