2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Virtualios lenktynės žengia į Kauną – atidaryta „Simuliatorių akademija“

Kaune duris atvėrė nauja pramogų erdvė skirta benzagalviams ir visiems neabejingiems kompiuteriniams žaidimams. Pramonės prospekte įsikūrė „Simuliatorių akademija“.
Simuliatorių akademijoje
Simuliatorių akademijoje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Žodis simuliatorius pats iš savęs sufleruoja kokia tai vieta. O žodis „akademija“ turi dar ir gilesnę prasmę. Pasirodo, kad naudojantis šiais įmantriais kompiuteriniais žaidimais, galima gauti tikrų tikriausią sportininko licenziją. Tiesa, prieš tai reikės išsilaikyti teorijos egzaminą, na, o praktikos patikra vyks ne lenktynių trasoje, o sėdint patogioje kėdėje prieš kompiuterio ekraną. Išlaikius visus egzaminus įgyjama tikra lenktynininko licenzija. Jos savininkas gali varžytis tikrose automobilių lenktynėse.

Prieš metus tokia pati įstaiga duris atvėrė Vilniuje. Norinčių pasinaudoti paslaugomis netrūko, todėl akademijos savininkai ryžosi dar vienam žingsniui – savo paslaugas pasiūlydami kauniečiams.

Pasak vieno iš įstaigos ambasadorių, lenktynininko Tauro Tunylos, „Simuliatorių akademija“ yra vieta skirta sportininkų treniruotėms, čia jie ruošiasi būsimoms lenktynėms. Simuliatoriai padeda vairuotojams suprasti automobilio fiziką, perprasti kokią informaciją perduoda vairas. Sėdint už tokio simuliatoriaus jaučiasi kiekvienas akmenėlis gulintis ant kelio virtualioje trasoje.

„Žmonės pradėję naudotis simuliatoriais suprato, kad tai nėra tas pats kas paprastas kompiuterinis žaidimas“, – sakė T.Tunyla.

Kauno „Simuliatorių akademijoje“ įrengtos penkios vietos. Vienas simuliatorius turi prijungtus virtualius akinius. Tiesa, virtuali realybė dar nėra pasiekusi tokios aukštos vaizdo kokybės lygio, todėl naudojimasis virtualios realybės akiniais yra skirtas labiau pramogai – norintiems patirti naujus potyrius.

Vairuotojas akademijoje sėdi prieš trigubus ekranus, kuriuose matosi vaizdas iš automobilio salono, toks koks būna realybėje. Sportinė sėdynė prijungta prie hidraulinių elementų, kurie ją judina ir sukuria tikrovę atitinkančius pojūčius.

Įdomi detalė ta, kad yra rengiamas Lietuvos virtualių lenktynių čempionatas.

„Pirmąjį čempionatą laimėjo Martynas Sidunovas, jis iki šiol nebuvo važiavęs tikrose lenktynėse. Nuo simuliatorių sėdęs už tikro automobilio vairo sugebėjo patekt tarp geriausių „Fast lap“ lenktynėse“, – pasakojo T.Tunyla.

Simuliatoriai turi ne tik tikrus sportinius vairus, bet ir pedalus, sekvencines pavarų dėžes, amortizatorius ir pan. Galima pasirinkti iš daugelio populiarių sportinių automobilių, važiuoti žiedo, ralio ar kitokiose trasose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką