Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 10d. 12:26

2018-ieji Lietuvos oro uostams – rekordiniai metai: daugėjo ir keleivių, ir skrydžių

Emigracija
Svajūno Stroino / 15min nuotr. / Emigracija

2018-ieji Lietuvos oro uostams buvo rekordiniai metai – aptarnauta 6,3 mln. keleivių ir 61 tūkst. skrydžių. Didžiausias proveržis įvyko pagrindiniuose šalies oro vartuose – Vilniaus oro uoste, tačiau Kauno ir Palangos filialams metai taip pat buvo labai intensyvūs, skelbiama pranešime spaudai.

„Didžiausią srautą savo istorijoje – 4,9 mln. keleivių sėkmingai aptarnavo Vilniaus oro uostas, viršijęs 2017-ųjų rezultatą daugiau negu milijonu keleivių. Taip pat visus metus maloniai stebino Palangos filialo veikla. Trečiuose pagal dydį šalies oro vartuose taip pat fiksavome rekordą – aptarnavome daugiau nei 316 tūkst. keliautojų, t. y. 7 proc. daugiau negu metais prieš tai“, – statistinius duomenis komentuoja Lietuvos oro uostų vykdomoji direktorė Laura Joffė.

Milvydo Mažono nuotr./Lietuvos oro uostų vykdomoji direktorė Laura Joffė
Milvydo Mažono nuotr./Lietuvos oro uostų vykdomoji direktorė Laura Joffė

Kauno oro uoste darbą pradėjo pirmoji tradicinė oro linijų bendrovė – Lenkijos „LOT Polish Airlines“.

M.Mažono nuotr./Iš kairės S. Kairys, M. Gelžinis, LOT gen. pardavimų agentas Lietuvoje Raimondas Kesilis
M.Mažono nuotr./Iš kairės S. Kairys, M. Gelžinis, LOT gen. pardavimų agentas Lietuvoje Raimondas Kesilis

Kauno filialas pranešė apie įspūdingą rezultatą – viršijo 1 mln. aptarnautų keleivių ribą. Ankstesniais metais tai padaryti pavyko tik dėl vykusios Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos, kai ilgiau nei mėnesį į Kauną buvo nukreipti didžiausi keliautojų srautai.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Kauno oro uostas
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Kauno oro uostas

Be to, sostinėje skrydžius pradėjo vykdyti „SCAT Airlines“ bei reguliariai krovinius skraidinanti oro bendrovė „Turkish Cargo“. Taip pat pasiektas susitarimas su kelionių organizatoriumi „Itaka“ – praėjusiais metais pradėjusi skraidyti iš Vilniaus, šiemet ji šiltų kraštų kryptis siūlys ir keliaujantiems iš Kauno oro uosto.

Skrydžiai kai kuriomis kryptimis pradėti vykdyti dažniau, taip pat keleiviai buvo skraidinami didesniais orlaiviais. Vilniuje daugėjo skrydžių į Maskvą, Helsinkį, Stambulą, Stokholmą ir Rygą, Palangoje – į Rygą, Varšuvą. Daugiau keleivių dėl didesnio orlaivio galėjo skristi iš Kauno oro uosto į Londoną ir Norvegiją, iš Palangos – į Kopenhagą, taip pat į Londoną.

Pasak Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovo Aurimo Stikliūno, lauktos naudos atnešė ir gerokai išplėstas krypčių žemėlapis – verslo atstovams, Lietuvos ir užsienio keleiviams buvo pasiūlytos 99-ios kryptys.

Didžiąja naujiena tapo egzotiškosios Artimųjų Rytų ir Vidurio Azijos kryptys. Sostinės oro vartai sujungti su Jordanijos sostine Amanu ir Kazachstano sostine Astana, o iš Kauno lėktuvai pradėjo kilti į Tel Avivą Izraelyje. Svarbiu žingsniu šiame oro uoste tapo ir gerokai sustiprintos jungtys su Italija. Dabar iš Kauno galima nuskristi į Boloniją, Milaną ir Riminį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno oro uoste
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno oro uoste

„Be kitų naujų krypčių taip pat labai vertiname pagerintą susisiekimą su Ukraina. Iš sostinės oro vartų dabar galima pasiekti ir Lvovą. Taip pat labai gera žinia tapo iš Kauno nusidriekęs tiltas į Suomijos Turku miestą. Tai ypač svarbu skatinant atvykstamąjį turizmą iš Suomijos, tad džiugu, jog prie šios jungties atsiradimo intensyviai dirbo ir kitos suinteresuotos šalys, šiuo atveju labai svarbią finansinę paramą skyrė Kauno miesto savivaldybė“, – akcentuoja A. Stikliūnas.

Nuo šio pavasario startuos naujos kryptys – iš Vilniaus bus skrendama į Londono Sitį, o iš Palangos – į Dortmundą. Abiejų jungčių siekta ir dėl jų intensyviai derėtasi atsižvelgiant į Lietuvos verslo bendruomenės poreikius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką