Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kondrusevičius apie situaciją pasienyje: „sulėtėjęs srautas“ – per švelniai pasakyta

Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius
Šaltinis: BNS ir 15min.lt
0
A A

Lietuvos vežėjai antradienį toliau užlaikomi Rusijos pasienyje bei vidinėse muitinėse, teigia vežėjų asociacijos „Linava“ vadovas. Pasak Algimanto Kondrusevičiaus, daugumai Lietuvos vežėjų Rusijos vidaus muitinėse taikoma nuodugni patikra.

„Įvažiuoti iš tikrųjų ir toliau sunku. Žodis „sulėtėjęs“ – čia švelniai pasakyta“, – BNS sakė A.Kondrusevičius.

Pasak jo, daugelis krovinių tikrinami nuodugniai – iškraunamas visas krovinys ir paimami jo pavyzdžiai.

„Vidinėse muitinėse, negaliu sakyti, kad visiems, bet daugeliui siuntėjų ir vežėjų iš Lietuvos, net jeigu kur nors dokumentuose paminima Lietuva, yra atliekamas nuodugnus patikrinimas“, – aiškino „Linavos“ vadovas.

Rusija praėjusios savaitės pabaigoje pradėjo riboti automobilių ir vilkikų iš Lietuvos įvažiavimą.

Tai ne pirmas kartas, kai Lietuvos vežėjams Rusija pradėjo taikyti sugriežtintą patikrą. Pernai rugsėjį, Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungai, Rusija pradėjo taikyti sugriežtintą krovinių patikrą.

Papildyta 10.59 val. VSAT pranešimu: padėtis nesikeičia jau ketvirtą parą

Padėtis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi nesikeičia jau ketvirtą parą – šios šalies pareigūnai taiko apribojimus automobilių su lietuviškais numeriais vairuotojams, todėl smarkiai krito keliaujančiųjų srautai. Problemų nepatiria tik keliaujantieji pėsčiomis.

Nuo pirmadienio 8 val. ryto iki antradienio 8 val. ryto iš Lietuvos į Rusiją per keturis kontrolės punktus (Kybartų, Ramoniškių, Panemunės ir Nidos) išvyko 111 lengvųjų automobilių su lietuviškais numeriais. Iš šio skaičiaus dar reikėtų atimti keliolika mašinų. Jų vairuotojai, privažiavę patikrinimo vietas Rusijos pusėje ir ten sužinoję apie maždaug parą užtruksiančias kontrolės procedūras, apsisuko ir grįžo į Lietuvą.

Nuo pirmadienio 8 val. ryto iki antradienio 8 val. ryto iš Lietuvos į Rusiją per keturis kontrolės punktus išvyko 111 lengvųjų automobilių su lietuviškais numeriais vietoje įprastų 700.

Kai Rusija dar netaikė sugriežtinto įvažiavimo, vidutiniškai per parą į Kaliningrado sritį per minėtus punktus išvykdavo daugiau kaip 700 automobilių su lietuviškais numeriais.

Per parą nuo pirmadienio 8 val. iki antradienio 8 val. į Lietuvą iš Kaliningrado srities grįžo 62 automobiliai su lietuviškais numeriais. Anksčiau šis skaičius siekė maždaug 650 mašinų.

Pirmadienį kai kurie iš Kaliningrado srities važiuojantys lietuviai teigė leidimo išvažiuoti į Lietuvą laukę po 20 valandų. Ne ką geresnė situacija ir išvykstant iš Lietuvos.

Vilkikų su lietuviškais numeriais per pastarąją parą į Kaliningrado sritį išvyko 13, atvyko 10. Krovininių transporto priemonių su rusiškais numeriais per tą patį laiką iš Lietuvos išvyko 228, atvyko 268.

Dėl tokio Rusijos pareigūnų darbo kilo problemų ir tiems asmenims, kurie dirba Kaliningrado srityje. Pastebima, kad atvykę į pasienį jie Lietuvos pusėje palieka savo automobilius su lietuviškais numeriais, pėsčiomis kerta sieną, o vėliau tokiu pat būdu grįžta atgal. Beje, pėstiesiems Kaliningrado pareigūnai netaiko apribojimų ir jie eidami per sieną neužtrunka.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba yra kreipusis į Kaliningrado pasieniečius oficialaus paaiškinimo dėl situacijos kontrolės punktuose, tačiau tokio atsakymo dar nėra gavusi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką