Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 15d. 18:26

„Air Lituanica“ šaukia kreditorių susirinkimą, bendrovei inicijuojamas neteisminis bankrotas

„Air Lituanica“ pristatė skrydžius į Berlyną
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Air Lituanica“

Veiklą sustabdžiusios UAB „Air Lituanica“ vadovas Nerijus Jukna inicijuos bendrovės bankroto procedūrą ne teismo tvarka. Toks pasiūlymas kreditoriams svarstyti bus teikiamas birželio 25 dieną šaukiamame kreditorių susirinkime.

Kreditorių  susirinkime taip pat numatoma priimti sprendimus dėl UAB „Air Lituanica“ bankroto administratoriaus rinkimo tvarkos ir bankroto administratoriaus paskyrimo.

„Po konsultacijų su didžiausiais bendrovės kreditoriais paaiškėjo, kad jie nemato kliūčių  inicijuoti neteisminį bankrotą, todėl nusprendžiau siūlyti šį paprastesnį ir greitesnį būdą. Kadangi nei įmonės akcininkai, nei valdyba sprendimų dėl įmonės veiklos tęstinumo nepriėmė,  bankrotas, deja, lieka vienintele alternatyva. Dabar svarbiausia apginti bendrovės kreditorių interesus“, – sakė N.Jukna. 

Kadangi nei įmonės akcininkai, nei valdyba sprendimų dėl įmonės veiklos tęstinumo nepriėmė,  bankrotas, deja, lieka vienintele alternatyva.

Nuo gegužės 25 d. „Air Lituanica“ administracija perorganizavo vidinius resursus ir atlieka tik būtiniausias funkcijas – bendrauja su keleiviais, analizuoja skundus, rengiasi bankroto procesui. Dėl skrydžių nutraukimo dalis „Air Lituanica“ darbuotojų liko be įprastos veiklos, todėl darbo sutartys su jais nutraukiamos, kai kurių darbuotojų darbo krūvis yra sumažintas. Šiuo metu įmonėje dirba 20 žmonių. 

Bendrovė „Air Lituanica“ nuo gegužės 22 d. vidurdienio nutraukė visus skrydžius ir susitarė su oro linijų bendrove „Air Baltic“, kad gegužės 22-birželio 5 dienomis visi „Air Lituanica“ keleiviai būtų perkeliami į šios aviakompanijos skrydžius. Keleiviai, turintys skrydžių bilietus kitomis datomis, turi kreiptis dėl pinigų grąžinimo už neįvykusius skrydžius. Su visais keleiviais, pateikusiais užklausimus dėl pinigų grąžinimo už bilietus, bus susisiekta per 30 dienų. Su keleiviais bus atsiskaitoma bankroto administratoriaus nustatyta tvarka, apie kurią keleiviai bus informuoti iš anksto. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką