Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pelningai antrąjį šių metų ketvirtį dirbusi „airBaltic“ dėl „Air Lituanica“ Lietuvoje planų nekeičia

„airBaltic“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „airBaltic“
Šaltinis: 15min
0
A A

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ viršijo prognozes ir vietoje numatytų nuostolių antrąjį šių metų ketvirtį uždirbo 1,37 mln. eurų. Ketvirtadienį Rygos „airBaltic“ būstinėje pristatydamas finansinius rezultatus įmonės vadovas Martinas Gaussas aiškino, kad sėkmingesni nei tikėtasi rezultatai susiję su bendrovės restruktūrizavimo programa „ReShape“, ir tikino, kad jau kitąmet „airBaltic“ dirbs pelningai.

„Geresniems nei tikėtasi įmonės finansiniams rezultatams įtakos turėjo įmonės restruktūrizacijos programa „ReShape“: pirmiausiai, gera sąnaudų kontrolė. Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, „airBaltic“ rodikliai pagerėjo 21 mln. eurų. Viršijome savo planus pradėti dirbti pelningai 2014 metais ir šių metų antrąjį ketvirtį uždirbome 1,37 mln. eurų“, – sako „airBlatic“ vadovas M.Gaussas.

Pasak „airBaltic“ vadovo, paprastai nuostolingi oro linijų bendrovėms būna žiemos mėnesiai, tačiau tikėtasi, kad nuostolių „airBaltic“ patirs ir antrąjį metų ketvirtį. Geresni nei tikėtasi Latvijos įmonės rezultatai lėmė ir geresnes ateities prognozes – antrąjį metų pusmetį bendrovė planavo turėti 16 mln. eurų nuostolių, bet dabar prognozuoja, kad nuostolių bus 10 mln. eurų.

„Air Lituanica“ mūsų strateginių planų nė kiek nepakeitė, kol kas mes nematome jokių pokyčių.

Paklaustas, kokios įtakos bendrovės veiklos rezultatams Lietuvoje gali turėti „Air Lituanica“ atėjimas į Baltijos šalių rinką, M.Gaussas sakė dėl „Air Lituanica“ savo planų keisti neketinantis: „Air Lituanica“ tik pradėjo pardavinėti bilietus, jie neskraido su savo lėktuvais, juos nuomojasi iš „Estonian Air“. Žinoma, mes sekame kiekvieną žingsnį kaimyninėse šalyse, tačiau turiu pasakyti, kad „Air Lituanica“ mūsų strateginių planų nė kiek nepakeitė, kol kas mes nematome jokių pokyčių.“

M.Gaussas taip pat patikino, kad artimiausiu metu „airBaltic“ neketina apmokestinti rankinio bagažo.

Praėjusiųjų metų antrąjį ketvirtį įmonė patyrė 10,5 mln. eurų nuostolių. Pelningas „airBaltic“ buvo trečiasis praėjusių metų ketvirtis – tuomet įmonė uždirbo 23,8 mln. litų grynojo pelno. Pernai „airBaltic“ iš viso patyrė 27 mln. eurų nuostolių, 2011 metais – 109 mln. eurų. Siekdama sumažinti nuostolius pernai bendrovė sumažino skrydžių skaičių.

Lietuvoje „airBaltic“ vykdo skrydžius iš trijų Lietuvos oro uostų – Vilniaus, Kauno ir Palangos.

Šiuo metu „airBaltic“ iš Rygos keleivius skraidina į 60 krypčių. 99,8 proc. bendrovės akcijų priklauso Latvijos valstybei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką