Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 19d. 13:04

Aptarti krovinių gabenimo per Klaipėdos uostą perspektyvų į Lietuvą atvyksta JAV generolas

Paulas J. Selva
JAV Gynybos departamento nuotr. / Paulas J. Selva

Lietuvoje rugpjūčio 19–21 dienomis lankysis JAV gynybos departamento Transportavimo vadovybės (USTRANSCOM) vadas generolas Paulas J. Selva. Vizito metu JAV pareigūnas apžiūrės Lietuvos logistikos ir transporto infrastruktūrą ir susitikimuose su aukščiausiais šalies pareigūnais aptars 2008 metais prasidėjusio bendradarbiavimo, vežant nekarinius NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) krovinius, patirtį ir tolesnes perspektyvas.

Klaipėdoje rugpjūčio 19 d. generolui bus pristatyta Klaipėdos jūrų uosto infrastruktūra, įvyks susitikimai su valdžios ir verslo atstovais, dalyvaujančiais pervežant per Klaipėdos jūrų uostą NATO ISAF krovinius.

Rugpjūčio 20 d. Vilniuje P. J. Selva susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite, Lietuvos kariuomenės vadu  generolu Jonu Vytautu Žuku, Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Susitikimo metu planuojama pasidalinti sėkmingo bendradarbiavimo patirtimi ir pasiekimais, aptarti naujas JAV krovinių gabenimo per Klaipėdos jūrų uostą galimybes po 2014 m.

Lietuva pirmuosius nekarinius NATO ISAF krovinius „Šiaurinio kelio“ maršrutu (NDN ‒ Northern Line of Communication), einančiu per Centrinę Aziją, Rusiją, Baltarusiją į Baltijos jūrų uostus, į Afganistaną pradėjo vežti 2008 m. Didesni ISAF krovinių srautai pradėti gabenti 2011 m. pradžioje. Paaiškėjus, kad ISAF operacija Afganistane turi baigtis iki 2014 m. pabaigos, 2012 m. per Klaipėdos uostą pradėti gabenti ir iki šiol gabenami iš Afganistano atvykstantys ISAF kroviniai.

NATO ISAF krovinio per Klaipėdos uostą vežimas – sėkmingo Lietuvos institucijų ir verslo darbo su JAV partneriais rezultatas. Šis bendradarbiavimas naudingas Lietuvos verslo plėtrai ir leidžia įgyti patirties organizuojant krovinių vežimą į Azijos šalis. 2014 m. pabaigoje NATO šalims narėms išvedus tarptautinio saugumo paramos pajėgas iš Afganistano, Lietuva jau bus užsitikrinusi savo vietą tarptautiniame transporto koridoriuje, einančiame Azijos kryptimi. Tikimasi, kad ateityje tai Lietuvai pasitarnaus vykdant kitų šalių komercinius ir vystomojo bendradarbiavimo projektus Azijos šalyse.

JAV transportavimo vadovybė – tai JAV gynybos departamento padalinys, kuris koordinuoja ir įgyvendina JAV karinių pajėgų dislokavimo ir aprūpinimo jūra, oru ir sausuma sprendimus. JAV transportavimo vadovybė atsakinga ir už JAV kariuomenės, dislokuotos Afganistane, logistinį aprūpinimą – NATO ISAF misijoje dalyvaujančių JAV kariškių nekarinio krovinio gabenimą į/iš Afganistano.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką